DAJ CYNK
  • Dział poświęcony wyłącznie wyżej wymienionym urządzeniom oraz akcesoria tj. anteny wzmacniacze itd.
Dział poświęcony wyłącznie wyżej wymienionym urządzeniom oraz akcesoria tj. anteny wzmacniacze itd.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Wątek stworzony do rozmów na temat urządzeń do przesyłania transmisji danych każdej kategorii. Można tu również pisać o dodatkowych komponentach poprawiających pracę modemów i routerów.
 #1115458  autor: rsig
 24 kwie 2021, 22:52
iphoneski pisze:
23 kwie 2021, 22:39
Tak?
Tak.
To przestaw sobie telefon na kilka dni na 3G i zobacz jak ci zużycie prądu skoczy w górę. Ja nie muszę nawet na ikonkę połączenia zerkać - wystarczy mi bateria znikająca w oczach i już wiem, że wyleciałem z LTE do 3G. Może w stanie czuwania 3G zużyje mniej, ale przy aktywnej transmisji 3G to pożeracz prądu.
Przy ściąganiu dużej ilości danych oczywiste że LTE jest znacznie oszczędniejsze bo mimo że pobiera więcej energii na jednostkę czasu to w tym czasie ściągnie znacznie więcej danych, więc znacznie krócej zajmuje ściągnięcie danej ilości MB/GB. Ale tu mówimy albo o o sytuacjach gdy ktoś ściąga mało danych albo i tak jest ograniczony do 15 Mb/s. Fakt że akurat w przypadku Maga pobór prądu jest bez znaczenia bo to router stacjonarny, ale zasięg już jest istotny, a tu 3G zdecydowanie wygrywa z LTE.