DAJ CYNK
  • Dział poświęcony wyłącznie wyżej wymienionym urządzeniom oraz akcesoria tj. anteny wzmacniacze itd.
Dział poświęcony wyłącznie wyżej wymienionym urządzeniom oraz akcesoria tj. anteny wzmacniacze itd.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Wątek stworzony do rozmów na temat urządzeń do przesyłania transmisji danych każdej kategorii. Można tu również pisać o dodatkowych komponentach poprawiających pracę modemów i routerów.
 #1095562  autor: perxenat
 18 maja 2020, 22:15
matek451 pisze:
18 maja 2020, 21:53
Kolejne elektrosmieci, teraz korzysta się ze stacjonarnych routerów LTE/5G czyli B818 z 4 CC CA a w PLAY bierze się Huawei 5G Pro2. Asus i LTE to kiepski żart,sZczególnie ten muzealny ktory wymieniłes.
Nie miałem na myśli żartować.
Urządzenia, które podałeś kosztują około 900-1000 zł. Nie będę ukrywał, że to dla mnie zbyt drogo. Naprawdę wszyscy teraz korzystają z takiego sprzętu? Trochę niedowierzam.
Czy coś godnego zakupu w półce cenowej do 400-500 zł znajdę? Wymagam by router rozsyłał internet na cztery komputery (dom) oraz obsługiwał drukarkę przez wifi. Mile widziane gniazda LAN.

Тетраоксид ксенона и перксенаты — одни из самых сильных окислителей
 #1095587  autor: iphoneski
 19 maja 2020, 11:39
Miałem tu nie odpisywać, bo myślałem, że lepsi ode mnie pomogą, ale po tym co tu czytam widzę, że muszę.
Jeśli obecnie korzystasz z Xiaomi 4X to masz 2CA czyli agregujesz dwie częstotliwości LTE (prawdopodobnie 2600 z 2100). I jeśli prędkości ci odpowiadają to musisz kupić sprzęt, który takie coś oferuje czyli w kategorii szóstej (cat. 6). Najłatwiej się wymądrzać i napisać
kup sprzęt za milion zł bo jest najlepszy

No może i jest, ale nie każdy ma ochotę tyle wydawać skoro nie potrzebuje takich osiągów.
A tu przykłady:
Stacjonarny: https://allegro.pl/oferta/router-karte- ... e=facebook
Mobilny: https://allegro.pl/oferta/mobilny-route ... e=facebook
Wstawiłem z Allegro bo robiłem z telefonu a ich aplikacja jest wygodna, jednakże można oczywiście kupić gdzie indziej
 #1095622  autor: matek451
 19 maja 2020, 22:37
Porada z gruntu szkodliwa, narażajĄca na nieuzasadniony wydatek a nawet problemy. Pierwszy router wart ze 150zł, pochodzą z T-mobile, sa na raty wliczane do abonamentu i przez2 lata pozostaja własnościa operatora, jak ktoś nie płaci T-mobile blokuje je po IMEI. Router wart nie wiele, oczywiście nie obsługuje 2 CC CA B7+B1 ani B1+B3 więc praktycznie nieprzydatny w wielu sieciach i lokalizacjach, to okrojony B525.Drugi to mobilny, tez z T-mobile, nie agreguje pasm tak jak powYżej, na dodatek wersje od Niemca nie posiadają złacz anten zewnętrznych co je praktycznie dyskwalifikuje, wersje z PLAY maja złacza i są warte około 100 zł.do zastosowań stacjonarnych 24/7 nie polecane bo to MiFI.
 #1095624  autor: iphoneski
 19 maja 2020, 23:08
To znajdź te routery za te 100:150 zł zamiast się mądrzyć. Wiadomo, że najlepiej wywalić 2000 i kupić sprzęt ze wszystkimi bajerami, ale ludzie za 2000 czasem używane samochody kupują a nie router do mobilnego neta.
Osobiście kupiłem jakiegoś Alcatela od kolesia, który go dostał za bezcen do abonamentów dla firmy. Pasm nie agreguje, ale był mega tani i nie będę płakał jak mi go deszcz zaleje kiedyś albo go zgubie. Gdybym ciebie zapytał pewnie musiałbym wydać 800 zł zamiast 80 a używałbym tak samo, bo głównie mam go za oknem w domku na lato.
Tak, wiem, mogę założyć antenę, ale po pierwsze nie mam tam 100% własności a nie będę komuś usługiwał za moje pieniądze a po drugie mam tam ciekawsze rzeczy do roboty niż internet i po prostu kupiłem coś co pozwoli mi podłączyć Apple TV do neta i włączyć film/mecz wieczorem.
Ludzie mają różne potrzeby i nie zawsze najdroższe rozwiązania są najlepsze.
 #1095767  autor: perxenat
 21 maja 2020, 21:29
B528 wraca do sprzedawcy. Po sprawdzeniu IMEI na stronie T-M dostałem potwierdzenie, że sprzęt jest własnością Operatora.
Router prościej będzie jednak postawić na jakimś starym telefonie.

Тетраоксид ксенона и перксенаты — одни из самых сильных окислителей
 #1095776  autor: matek451
 21 maja 2020, 23:31
Telefon jako router to najgorsze rozwiązanie, w Play B818 w abonamencie 100GB za 50 zł z czego 3 m-ce za darmo kosztuje 229 zł i jest na własność, czyli kosztuje grosze. No i okazało się że wcale się nie mądrzę, oczywiście nikt nie musi mnie słuchać bo ja o sprzęcie wiem 'niewiele "a ALCATELA MIfi nie wziąłabym nawet za darmo.
 #1095786  autor: perxenat
 22 maja 2020, 09:51
matek451 pisze:Telefon jako router to najgorsze rozwiązanie, w Play B818 w abonamencie 100GB za 50 zł z czego 3 m-ce za darmo kosztuje 229 zł i jest na własność, czyli kosztuje grosze. No i okazało się że wcale się nie mądrzę, oczywiście nikt nie musi mnie słuchać bo ja o sprzęcie wiem 'niewiele "a ALCATELA MIfi nie wziąłabym nawet za darmo.
Uważam, że na forum DYSKUSYJNYM nie ma wymądrzania, jest wymiana poglądów i doświadczeń. Twoje informacje są dla mnie - a sądzę że dla innych użytkowników forum także - pomocne. Zdawało mi się, że wybór routera to prosta rzecz, jak widać mam z tym problemy. Jednak cena wyznacznikiem jakości, a lepiej dołożyć i mieć pewny sprzęt z pewnego źródła.
Dziękuję obydwu dyskutantom - matek451 i iphoneski za udzieloną pomoc.

Тетраоксид ксенона и перксенаты — одни из самых сильных окислителей