DAJ CYNK
  • Dział poświęcony wyłącznie wyżej wymienionym urządzeniom oraz akcesoria tj. anteny wzmacniacze itd.
Dział poświęcony wyłącznie wyżej wymienionym urządzeniom oraz akcesoria tj. anteny wzmacniacze itd.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Wątek stworzony do rozmów na temat urządzeń do przesyłania transmisji danych każdej kategorii. Można tu również pisać o dodatkowych komponentach poprawiających pracę modemów i routerów.
 #1085306  autor: DRUID
 10 gru 2019, 10:06
grzegorzsad pisze:
06 gru 2019, 16:25
W OFNK karta siedzi w ruterze a do niego podłączony jest telefon stacjonarny.Podczas rozmowy ruter przełącza się z trybu pracy LTE na 3G. Czy takie przejście powoduje zakończenie sesji internetowej i zaokrąglenie danych do 100 kb? Przy wielu połączeniach telefonicznych straty w naliczaniu danych mogą być spore.Obecnie zużywam końcówkę danych z tzw.Grunwaldu.
Możesz przybliżyć trochę temat o połączeniu telefonu do routera i podrzucić jakieś info gdzie o tym poczytać? Czy dobrze zrozumialem, że to rozwiązanie wykorzystuje telefon stacjonarny podłączony do routera i za jego pomocą łączysz się z numeru przypisanego do SIM? Czy może pisałeś o VoIP?
Mam kartę z OFNK w routerze HUAWEI B525s-23a od T-Mobile (na gwarancji ale mogę go odblokować i dostać się do portów).
 #1085375  autor: DRUID
 10 gru 2019, 19:57
DRUID pisze:
10 gru 2019, 10:06
grzegorzsad pisze:
06 gru 2019, 16:25
W OFNK karta siedzi w ruterze a do niego podłączony jest telefon stacjonarny.Podczas rozmowy ruter przełącza się z trybu pracy LTE na 3G. Czy takie przejście powoduje zakończenie sesji internetowej i zaokrąglenie danych do 100 kb? Przy wielu połączeniach telefonicznych straty w naliczaniu danych mogą być spore.Obecnie zużywam końcówkę danych z tzw.Grunwaldu.
Możesz przybliżyć trochę temat o połączeniu telefonu do routera i podrzucić jakieś info gdzie o tym poczytać? Czy dobrze zrozumialem, że to rozwiązanie wykorzystuje telefon stacjonarny podłączony do routera i za jego pomocą łączysz się z numeru przypisanego do SIM? Czy może pisałeś o VoIP?
Mam kartę z OFNK w routerze HUAWEI B525s-23a od T-Mobile (na gwarancji ale mogę go odblokować i dostać się do portów).
Remington pisze:
10 gru 2019, 10:28
Czytając to byłem przekonany, że chodzi o VOIP, też mam router Huawei z wbudowaną bramką.
Wcześniej zastanawiałem się już czy jest jakiś soft do tego routera aby wykorzystać połączenie telefoniczne z SIM przez podpięty
zewnętrzny telefon. Nie wgłębiałem się jednak w ten temat aż do dzisiaj. Dodatkowo przy VoIP raczej nie zmieniało by się połączenie z LTE na 3g- stąd moje pytanie.
 #1085388  autor: zoltan666
 10 gru 2019, 23:49
W przypadku routera Huawei B593s-22 (taki posiadam) to czy połączenia wychodzące są poprzez VoIP, czy poprzez kartę sim znajdującą się w routerze ustawiam w zakładce VoIP > Zaawansowane - Głos > Lista wychodzących: SIP (VoIP) lub CS (karta SIM).
 #1085476  autor: DRUID
 11 gru 2019, 23:31
zoltan666 pisze:
10 gru 2019, 23:49
W przypadku routera Huawei B593s-22 (taki posiadam) to czy połączenia wychodzące są poprzez VoIP, czy poprzez kartę sim znajdującą się w routerze ustawiam w zakładce VoIP > Zaawansowane - Głos > Lista wychodzących: SIP (VoIP) lub CS (karta SIM).
W seryjnym sofcie jest coś takiego czy w jakimś alternatywnym. Ja mam nieco inny router a do tego z ograniczeniami nałożonymi przez T-Mobile. Plusem jest to że można go odblokować i zmienić oprogramowanie. Może jednak lepiej było by sprzedać ten co mam i kupić B593s??
 #1085829  autor: DRUID
 18 gru 2019, 21:47
Zmieniłem soft w moim routerze, dzięki czemu odblokowałem port USB i RJ45. Telefon podpięty do routera działa bez żadnych ustawień. Wystarczyło wpiąć kabel.