DAJ CYNK
  • Dział poświęcony wyłącznie wyżej wymienionym urządzeniom oraz akcesoria tj. anteny wzmacniacze itd.
Dział poświęcony wyłącznie wyżej wymienionym urządzeniom oraz akcesoria tj. anteny wzmacniacze itd.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Wątek stworzony do rozmów na temat urządzeń do przesyłania transmisji danych każdej kategorii. Można tu również pisać o dodatkowych komponentach poprawiających pracę modemów i routerów.
 #1065183  autor: GaduAirowiec
 13 lut 2019, 22:58
Mam router firmy Technicolor . Próbuję wpisać adres domyślnej bramki z ipconfig - na pasku adresu , ale nic się nie otwiera (adres 10.9.16.1) Nigdzie w instrukcji ani na opakowaniu nie ma adresu IP routera który pozwalałby dokonać zmian ustawień (np. wyłączenia automatycznego WIFI w godzinach nocnych itp..) Jak dostać się do ustawień routera? Nigdy nie miałem problemu z konfiguracją routerów-zawsze można było wejść na adres routera z ipconfig a tu jest problem z Technicolorem...
 #1065577  autor: GaduAirowiec
 18 lut 2019, 19:23
Niestety po resecie routera tylko przez chwilę udało mi się wejść na 192.168.0.1 (na kabelku) , po czym nastapiło po ok.2 minutach ponowne połączenie z internetem i nie ma możliwości wejścia na router. Co za diabeł w tym routerem?!!!
 #1065626  autor: Remington
 19 lut 2019, 09:08
To może uzgodnijmy zeznania: CGA2121 to nie router, ale dostarczany przez dostawcę internetu modem kablowy z wbudowanym routerem. Takie urządzenia mają to do siebie, że dostawca potrafi sam wgrywać soft lub pliki konfiguracyjne. Zapewne tak się stało i obecna konfiguracja nie pozwala dostać się do panelu. Trzeba zapytać więc u źródła.
 #1065929  autor: macc
 21 lut 2019, 19:56
Dostawcy internetu raczej nie pozwalają grzebać w modemach kablowych. Najprotszym rozwiązaniem będzie zakup i podłączenie pod ten modem własnego routera.
 #1065948  autor: Remington
 21 lut 2019, 22:51
W necie wisi instrukcja bodajże Inei, która jak najbardziej pozwala grzebać w ustawieniach. Może operator GaduAirowca przestał to tolerować, a może tylko wysłał błędną konfigurację do urządzenia.
 #1065984  autor: GaduAirowiec
 22 lut 2019, 14:16
Operator (TOYA) potwierdził że nie ma mozliwości grzebania w ustawieniach modemu. No podłączać kolejny router obok nie mam ochoty. Wystarczy mi kabelków i przedłużaczy:)
Na web settings mam możliwość całkowitego wyłączenia WIFI , zwiekszenia mocy WiFi + oraz zwykłego WiFi. Każdorazowa zmiana skutkuje restartem modemu i zastosowaniem nowych ustawień. Wyłączyłem WiFI całkowicie. trudno. Darmowe GB w Play na kartę i Plus słuzbowy musza mi wystarczyć. I laptop na kablu.