DAJ CYNK
  • Dział poświęcony wyłącznie wyżej wymienionym urządzeniom oraz akcesoria tj. anteny wzmacniacze itd.
Dział poświęcony wyłącznie wyżej wymienionym urządzeniom oraz akcesoria tj. anteny wzmacniacze itd.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Wątek stworzony do rozmów na temat urządzeń do przesyłania transmisji danych każdej kategorii. Można tu również pisać o dodatkowych komponentach poprawiających pracę modemów i routerów.
 #1063737  autor: itq5ldz
 29 sty 2019, 18:39
Mam poważny problem, rok temu jak wystartował t-mobile internet domowy wziąłem to ustrojstwo na testy. Przez miesiąc mocno to testowałem ze względu na to że miałem leciwą neostradę 6mb/s i chciałem coś lepszego. Jednak jedna taka usługa na 2 komputery to było za mało.Od miesiąca mam problem z internetem pokazuje mi 1 mb/s to tragedia. Generalnie do końca czerwca (czyli końca szkoły) Największe problemy były od piątku do poniedziałku. Prędkości nie przekraczały 1mb/s. Dopiero po 24 coś się odblokowywało... Siedzieć po 24, żeby obejrzeć film, czy zagrać w grę to troszeczkę mija się z celem.. Mam umowę w t-mobile do 60mb/s a jest tragedia jak powyżej pisałem .DO 20mb/s więc operator umywa ręce że przez 18h w dobie nie jestem w stanie sprawdzić poczty, odczytać wiadomości na FB, czy uruchomić youtube...

Chciałem sie więc spytać bardziej doświadczonych i obeznanych użytkowników czy są jakieś realne szanse żeby rozwiązać taką umowę nie płacić nie wiadomo jakich pieniędzy.Jeśli tak, to jakie argumenty podnieść w rozmowie, na co się powołać bo jak znam życie a nie znam stosownych paragrafów, przepisów formułek to moge bardzo malutki się zrobić przez telefon. A nie chciałbym żeby jedynym moim argumentem było rozgoryczenie i złość wynikająca z nie działającej usługi bo to podobno za mało.

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego że może antena zewnętrzna by mi pomogła.
Proszę o pomoc bo bez internetu będzie zemną słabo.

Posiadam 2 ruter :
huawei b528 ok 6mb/s max
Router TP-LINK Archer MR200 ok 6 mb/s max
ten 2 ruter moge jeszcze zwrócić mam na to 5 dni
Razem po podłączeniu tych ruterów przez kabel WAN mam max 10mb/s
łapie 2 tylko anteny

Często mam ping 300 ms + w grach i nie stabilne łącze
często mam 1mb/s
Mieszkam w tragicznym miejscu i proszę o jakieś rady jak mam ustawić te rutery aby dobrze działały. Jaką antenę mam kupić .I kilka rad co mam zrobić z tym problemem

ruter 1 : https://www.google.com/url?sa=i&source= ... 9064673752

ruter 2 :https://www.google.com/url?sa=i&source= ... 0269974429

Potrzebuje ten internet do wbicia diaksa w lolu.Stabilnego pingu 50ms przez 24/7
w odległości 200 m nie mam żadnych sąsiadów.
Korzystają z tego internetu jeszcze 2 osobu.

Wydedukowałem i zaobserwowałem że raczej nie moge wymienić anten. I są one wbudowane w modem proszę o pomoc chodzi o 2 ruter tp-link

Interesuje mnie także duża antena do tego rutera abym miał 50mb/s do lol-a diaks czeka

Jaki ruter do 500 zł( za tp-link) w te miejsce był by dobry
proszę o link mieszkam 13 km do tej anteny
Ostatnio zmieniony 29 sty 2019, 22:11 przez itq5ldz, łącznie zmieniany 2 razy.
 #1063746  autor: matek451
 29 sty 2019, 20:08
Jaka to lokalizacja? MR200 oczywiście oddajesz, słaby router bez agregacji pasm LTE, bez możliwości wymuszenia konkretnego pasma LTE. WiFi w AC a porty LAN 100Mb/s. Wart ze 100-150 zł. B528 wspólpracuje z Hmanagerem, który pozwala wymusić na B528 konkretne pasmo LTE i dwa pasma do 2CC CA. Pokazuje eNB, CID BTS-a i parametry sygnału. Niski DL przy wysokim UL to przeciążony BTS z którym się łączysz. Na temat tego jak "działa" domowy bez limitu T-Mobile po 16m-cach napisano już w internecie wiele, degradacja sieci, kłopoty z ping to powoli norma, szczególnie na BTS-ach only LTE800.
 #1063748  autor: itq5ldz
 29 sty 2019, 20:14
matek451 pisze:
29 sty 2019, 20:08
Jaka to lokalizacja? MR200 oczywiście oddajesz, słaby router bez agregacji pasm LTE, bez możliwości wymuszenia konkretnego pasma LTE. WiFi w AC a porty LAN 100Mb/s. Wart ze 100-150 zł. B528 wspólpracuje z Hmanagerem, który pozwala wymusić na B528 konkretne pasmo LTE i dwa pasma do 2CC CA. Pokazuje eNB, CID BTS-a i parametry sygnału. Niski DL przy wysokim UL to przeciążony BTS z którym się łączysz. Na temat tego jak "działa" domowy bez limitu T-Mobile po 16m-cach napisano już w internecie wiele, degradacja sieci, kłopoty z ping to powoli norma, szczególnie na BTS-ach only LTE800.
Jaki ruter do 500 zł( za tp-link) w te miejsce był by dobry
proszę o link mieszkam 13 km do tej anteny

1 antena : T-Mobile ID: 34868 (N!)
GSM1800 GSM900 LTE2600 UMTS2100 UMTS900 Szczegóły...
T-Mobile ID: 34868 (N!)
LTE2600 Szczegóły...
GPS: 54,075278,21,353611)

2 antena :T-Mobile ID: 30351 (N!)
GSM900 LTE800 UMTS900 Szczegóły...
GPS: 54,036111,21,236111)

te 2 anteny mi łąpie na tych ruterach

jakaś ruter z kartą sim bądź ruter + ruter usb proszę o pomoc