DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami mobilnymi Apple'a
Wszystko, co związane z systemami mobilnymi Apple'a

Moderator: Moderatorzy

 #980825  autor: lodyga
 02 mar 2018, 14:01
Witam

coraz czesciej slyszę ze Iphone 5s nie dostanie juz wsparcia . Czy moze mi to ktos wytlumaczy? Iphona kupilam w marcu 2017 w euroagd gdyz chcialam zaczac i sprobowac jak dziala iOS. Dalam sporo jak na telefon 1300zl. Teraz slysze ze bedzie brak wsparcia co to znaczy?

Kiedys mialam nokie lunie 520 brak wsparcia i aktualizaji doprowadzil do tego ze nie moglam wejsc na FB ani inna aplikacje.

Czy oznacza to ze Iphone na ktorego dalam tyle pieniedY bedzie bezuzyteczny? Szkoda bylo by mi go teraz sprzedawac za mniej niz 700zl gdyz stan jest idealny.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 #980827  autor: WybrzezeKosciSloniowej
 02 mar 2018, 14:14
Kupiłaś 5s w cenie SE? Sama wybierałaś, czy ktoś Ci wcisnął?

Brak wsparcia oznacza koniec aktualizacji systemu, do tego, żeby pozbawili dostępu do apek jak było z lumią daleka droga, także spokojnie.
 #980943  autor: lodyga
 03 mar 2018, 08:18
Sama wzielam. Wiem ze SE jest i byl lepszy. Natomiast nie chcialam doplacac 500 zl bo gdyby mi sie nie spodobal to w plecy bylabym 2k a nie 1200(300 bylo w kuponie-odjete).
Telefon mi sie mega podoba itp ale obawialam sie o ten brak aktualizacji.


Nie byl w cenie SE. Ja uznaje tylko telefony nowe ze sklepu.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 #980950  autor: maniek89
 03 mar 2018, 09:50
Telefon bodajże we wrześniu tego roku skończy 5 lat. I tak długo był wspierany. Po prostu zapewne nie będzie dostawać kolejnych aktualizacji systemowych i tylko tyle.

Różnica cenowa pomiędzy 5S a SE rzeczywiście rok temu mogła być jeszcze spora, ale jeśli wydajemy i tak niemałe pieniądze na telefon, to warto kupować taką wersję, która posłuży jak najdłużej, a SE jest praktycznie w każdym aspekcie lepszy od 5S.
 #980952  autor: iphoneski
 03 mar 2018, 10:02
Dostaniesz tylko aktualizacje do końca lata, bo we wrześniu wychodzi iOS 12 i tego systemu 5s już nie dostanie. Większość aplikacji będzie ci działać jeszcze długo, chyba, że twórca aplikacji stwierdzi, że wymagana wersja systemu to 12.x to wtedy już takiej aplikacji nie zainstalujesz.
Generalnie trochę się wkopałaś, SE w promocjach można było zgarnąć za 1299 zł, na Allegro są podobne ceny za nowe, zafoliowane, od zaufanych sprzedawców.
 #980976  autor: lodyga
 03 mar 2018, 12:41
iphoneski pisze:Dostaniesz tylko aktualizacje do końca lata, bo we wrześniu wychodzi iOS 12 i tego systemu 5s już nie dostanie. Większość aplikacji będzie ci działać jeszcze długo, chyba, że twórca aplikacji stwierdzi, że wymagana wersja systemu to 12.x to wtedy już takiej aplikacji nie zainstalujesz.
Generalnie trochę się wkopałaś, SE w promocjach można było zgarnąć za 1299 zł, na Allegro są podobne ceny za nowe, zafoliowane, od zaufanych sprzedawców.
Ale skoro zdjęć nie robie. 16GB mi starczy bo muzyki nie slucham. Telefon tylko do dzwonienia i smsowania. Sporadycznie FB i inne to po co mialam placic wiecej?

To tak jak z samochodami. Nie mam to nie dorzucam. Cena i tak byla duza. Kupuje jak pisalam tylko w sklepie. W marcu 2017 SE kosztowal okolo 1600-1700 zl.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 #981120  autor: maniek89
 03 mar 2018, 21:39
Wydaje mi się, że nawet po wygaśnięciu wsparcia taki FB powinien działać - jak nie przez aplikację, to przez przeglądarkę i raczej przy Twoim trybie użytkowania nic się nie zmieni. Z WP to trochę inna sytuacja, bo system jest martwy, więc wsparcie zostało ucięte dość drastycznie. iOS wciąż jest rozwijany, więc myślę, że starsze wersje po prostu zostaną i nikt nie powinien przy nich grzebać podobnie, jak w Androidzie. Niedawno przesiadłem się z Androida 4.1, a na rynku jest już 8.0 i wszystkie podstawowe aplikacje działają do tej pory na 4.1 i z telefonu można normalnie korzystać. Według mnie możesz spać spokojnie.
 #981166  autor: konik1977
 04 mar 2018, 10:37
lodyga pisze:
iphoneski pisze:Dostaniesz tylko aktualizacje do końca lata, bo we wrześniu wychodzi iOS 12 i tego systemu 5s już nie dostanie. Większość aplikacji będzie ci działać jeszcze długo, chyba, że twórca aplikacji stwierdzi, że wymagana wersja systemu to 12.x to wtedy już takiej aplikacji nie zainstalujesz.
Generalnie trochę się wkopałaś, SE w promocjach można było zgarnąć za 1299 zł, na Allegro są podobne ceny za nowe, zafoliowane, od zaufanych sprzedawców.
Ale skoro zdjęć nie robie. 16GB mi starczy bo muzyki nie slucham. Telefon tylko do dzwonienia i smsowania. Sporadycznie FB i inne to po co mialam placic wiecej?

To tak jak z samochodami. Nie mam to nie dorzucam. Cena i tak byla duza. Kupuje jak pisalam tylko w sklepie. W marcu 2017 SE kosztowal okolo 1600-1700 zl.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Przepraszam, nie napisze tego złośliwie ale czytając tą wypowiedz, to szkoda Twoich pieniędzy wtedy wydanych a i teraz za tego 5s kupisz lepszy telefon do swoich potrzeb, bo
- aparatu ekstra nie potrzebujesz - tu zaczyna się zabawa za którą sie płaci więcej
- pamięci nie potrzebujesz bo po co - to samo co wyżej
- dobrej muzyki też nie - to samo co wyżej
- bateria nie wiem ale 5s chyba liderem nie jest ?
- super maszyny do wielu aplikacji, gier itp też nie potrzebujesz, bo dzwonisz i smsujesz
a dla tych wszystkich parametrów kupuje się telefony +1500zł jak Ip, S8, G6 OP5T itp. itd.
Chyba wystarczyłby ci dobry telefon z nawet dobrą baterią i w miarę płynny z dobrym aparatem i podobający się Tobie (bo pewnie o to chodziło w 5s) czyli dobry android a patrząc na wielkość i to co ma 5s to za tą sama cenę(wydaną wtedy) takie Mi6 by było na lata dla Ciebie.
 #981190  autor: lodyga
 04 mar 2018, 13:14
konik1977 pisze:
lodyga pisze:
iphoneski pisze:Dostaniesz tylko aktualizacje do końca lata, bo we wrześniu wychodzi iOS 12 i tego systemu 5s już nie dostanie. Większość aplikacji będzie ci działać jeszcze długo, chyba, że twórca aplikacji stwierdzi, że wymagana wersja systemu to 12.x to wtedy już takiej aplikacji nie zainstalujesz.
Generalnie trochę się wkopałaś, SE w promocjach można było zgarnąć za 1299 zł, na Allegro są podobne ceny za nowe, zafoliowane, od zaufanych sprzedawców.
Ale skoro zdjęć nie robie. 16GB mi starczy bo muzyki nie slucham. Telefon tylko do dzwonienia i smsowania. Sporadycznie FB i inne to po co mialam placic wiecej?

To tak jak z samochodami. Nie mam to nie dorzucam. Cena i tak byla duza. Kupuje jak pisalam tylko w sklepie. W marcu 2017 SE kosztowal okolo 1600-1700 zl.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Przepraszam, nie napisze tego złośliwie ale czytając tą wypowiedz, to szkoda Twoich pieniędzy wtedy wydanych a i teraz za tego 5s kupisz lepszy telefon do swoich potrzeb, bo
- aparatu ekstra nie potrzebujesz - tu zaczyna się zabawa za którą sie płaci więcej
- pamięci nie potrzebujesz bo po co - to samo co wyżej
- dobrej muzyki też nie - to samo co wyżej
- bateria nie wiem ale 5s chyba liderem nie jest ?
- super maszyny do wielu aplikacji, gier itp też nie potrzebujesz, bo dzwonisz i smsujesz
a dla tych wszystkich parametrów kupuje się telefony +1500zł jak Ip, S8, G6 OP5T itp. itd.
Chyba wystarczyłby ci dobry telefon z nawet dobrą baterią i w miarę płynny z dobrym aparatem i podobający się Tobie (bo pewnie o to chodziło w 5s) czyli dobry android a patrząc na wielkość i to co ma 5s to za tą sama cenę(wydaną wtedy) takie Mi6 by było na lata dla Ciebie.
Calkiem mozliwe. Co roku wychodzi cos nowego. W iphonie podoba/podobal mi sie system i wyglad telefonu. Z tego jestem zadowolona nadal. Fakt bateria moglaby byc lepsze ale nie jest jakos tragicznie zle gdyz wczesniej mialam huawei p8 lite i tam bateria padala mi szybciej, zacinal sie. Suma sumarum nawet jakbym chciala sprzedac Iphona to w tej cenie gdyz juz nie chce doplacac nie znajde chyba dla mnie nic lepszego?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 #988735  autor: Kartasim
 13 kwie 2018, 16:27
Na początki z przygodą z Apple polecam sprzęt używany oczywiście w dobrym stanie, zawsze mniej utopisz w momencie kiedy system okaże się nie dla Ciebie. Moja mama ma 5s i nawet na iOS 11 jej śmiga a samym brakiem wsparcia nowszych systemów się nie martw, bo są one skierowane na technologie, których 5s już nie obsługuje (np 3D Touch, a nie wiem czy dałby radę z rozszerzona rzeczywistością). Flagowce od Samsunga wspierane miałem przez dwa lata, posiadałem s2 i s6. Ale trochę przepłaciłaś, bo faktycznie za te pieniądze miałabyś SE czyli iPhone 6s tylko bez 3D Touch i gorszym Touch ID (de facto SE będzie wspierany dłużej).
 #991001  autor: joonek9
 28 kwie 2018, 13:24
Nieistotne jest czy przepłaciła czy nie (a komentarze w temacie dotyczą głównie ceny i tego czy potrzeby jest jej taki telefon), wiadome jest nie od dziś, że na allegro można kupić taniej niż w stacjonarnych sieciówkach. Myślę, że pomimo, iż nie będzie wspierany to główne aplikacje będą działały bez problemu. Po prostu będą dostosowane do nowszej i starszej wersji oprogramowania. W końcu to twórcom aplikacji zależy aby korzystało z nich jak największa ilość osób.