DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami mobilnymi Apple'a
Wszystko, co związane z systemami mobilnymi Apple'a

Moderator: Moderatorzy

 #947587  autor: DarthuS98
 27 sie 2017, 23:59
Witam, jak sprawdzić czy Iphone jest oryginalny i czy to nie podróbka? Czy sprawdzenie przez nr seryjny i IMEI wystarczy, czy jeszcze należy coś zrobić żeby mieć 100% pewność że mamy do czynienia z Iphonem a nie z chińską podróbką?

Pytanie stąd, gdyż w internecie są tego typu posty czy video, ale może coś się zmieniło przez ten czas a warto być na bieżąco, ten post na pewno przyda się osobom, które nie miały do czynienia nigdy z Iphonami a zamierzają je kupić.

Pozdrawiam! :)
 #947607  autor: Remington
 28 sie 2017, 08:39
Ale taki sprzedawany gdzie widzisz tylko obrazki, czy taki co masz go w ręce? Ja bym zaczął od tego, aby był obrazek z widocznym ekranem włączonym na Ustawieniach w wersji polskiej, ekran "To urządzenie...".
 #947609  autor: DarthuS98
 28 sie 2017, 08:55
Chodzi mi o takie sprawdzenie, np. przed włączeniem(ekran, logo Apple, aparat, ramki czy są dopasowane, jaki numer na tyle telefonu) i taki po uruchomieniu, w co wejść, co sprawdzić żeby mieć pewność że oryginalny.

Czyli mam rozumieć że po Imei i Nr Seryjny nawet jak mamy w rece Iphona to nie wystarczy?
 #957176  autor: znawca
 22 paź 2017, 21:32
Ja kiedyś dostałem podróbkę ze sfałszowaną fakturą, a na zdjęciu z włączonym ekranem został wyświetlony screenshot z prawdziwego iPhona... także dopiero jak weźmiesz telefon do ręki, będziesz mieć pewność.

Ja bym po prostu od firm/komisów brał jeśli kupuję przez allegro

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!
 #960465  autor: ipman
 10 lis 2017, 18:55
Telefon oryginalny czyli
1. Telefon oryginalny - został oryginalnie złożony przez producenta na oryginalnych podzespołach zgodnie ze sztuką.
2. Telefon oryginalny, który najczęściej amatorsko odnawiają handlarze poprzez wymianę podzespołów, które są uszkodzone lub noszą ślady używania. Stosują zamienniki najtańsze, niskiej jakości - przeciętny serwisant GSM może mieć problem z odróżnieniem części oryginalnych od zamienników chyba, że naprawia np tylko telefony danego producenta Samsunga,Apple'a.
3. Telefon nie oryginalny - czyli podróbka marki "X" z system iOX do złudzenia przypominający oryginalny produkt - wystarczy sprawdzić numer IMEI aby się okazało, że to nie oryginalny produkt.