DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami mobilnymi Apple'a
Wszystko, co związane z systemami mobilnymi Apple'a

Moderator: Moderatorzy

 #877305  autor: misieq12
 15 lip 2016, 11:48
Witam,

Potrzebuję informacji na temat ominięcia blokady karty sim w iphone 6 plus na ios 9.3. Próbował może ktoś z was karty r-sim 10+ na tym modelu? Czytałem trochę opinii i zdania są podzielone jednym działa innym nie. Nie chcę na darmo wydawać pieniędzy na niedziałającą kartę r-sim.

Pozdrawiam
 #877309  autor: f0ku5
 15 lip 2016, 12:12
Nie wiem o co chodzi z tą kartą, o obejście simlocka? Simlocka z iPhone każdy operator ściągnie Ci w 2 minuty za darmo.
 #877310  autor: misieq12
 15 lip 2016, 12:15
Tak, o obejście simlocka. Telefon jest kupiony za granicą więc w Polsce operator nie ściągnie mi z niego blokady.
 #877312  autor: maniek0071
 15 lip 2016, 12:20
Na iPhone 6 nie skorzystasz z rsim. Musisz odblokować przez operatora. Sprawdź na jaką sieć blokada a następnie zrób kalkulację czy ściągasz blokadę czy zostajesz z ipodem.
 #877313  autor: maniek0071
 15 lip 2016, 12:22
f0ku5isko pisze:Nie wiem o co chodzi z tą kartą, o obejście simlocka? Simlocka z iPhone każdy operator ściągnie Ci w 2 minuty za darmo.

A kto ci takich bajek naopowiadał ?

Niektórzy operatorzy ściągają za free niektórzy za kasę u jeszcze innych zdjęcie blokady jest możliwe dopiero po zakończeniu kontraktu itp.
 #877360  autor: f0ku5
 15 lip 2016, 17:04
maniek0071 pisze:
f0ku5isko pisze:Nie wiem o co chodzi z tą kartą, o obejście simlocka? Simlocka z iPhone każdy operator ściągnie Ci w 2 minuty za darmo.

A kto ci takich bajek naopowiadał ?

Niektórzy operatorzy ściągają za free niektórzy za kasę u jeszcze innych zdjęcie blokady jest możliwe dopiero po zakończeniu kontraktu itp.
Wiem z własnego doświadczenia, nie są to bajki. W Polsce tylko Play zakłada simlocka na iPhone, reszta tego nie robi. W Playu zdjęcie simlocka z iPhone to 2 minuty.
 #877729  autor: maniek0071
 18 lip 2016, 10:26
f0ku5isko pisze:
maniek0071 pisze:
f0ku5isko pisze:Nie wiem o co chodzi z tą kartą, o obejście simlocka? Simlocka z iPhone każdy operator ściągnie Ci w 2 minuty za darmo.

A kto ci takich bajek naopowiadał ?

Niektórzy operatorzy ściągają za free niektórzy za kasę u jeszcze innych zdjęcie blokady jest możliwe dopiero po zakończeniu kontraktu itp.
Wiem z własnego doświadczenia, nie są to bajki. W Polsce tylko Play zakłada simlocka na iPhone, reszta tego nie robi. W Playu zdjęcie simlocka z iPhone to 2 minuty.
W orange 77zł. A co z resztą sieci które sprzedają iP - napisałeś że każdy operator ściąga za free. A z kilkuset wymieniłeś tylko jednego.
 #877756  autor: f0ku5
 18 lip 2016, 12:43
Orange w Polsce nie zakłada simlocków na iPhone. Robi to tylko Play, który zdejmuje go za darmo, czytaj ze zrozumieniem.
Chodziło mi oczywiście o wszystkie polskie sieci, myślałem, że to logiczne...
 #877837  autor: maniek0071
 18 lip 2016, 21:47
Orange nie zakłada simlocków ? Nie wiem na jakim ty świecie żyjesz:
http://www.orange.pl/kid,4004241519,id, ... ticle.html
http://www.orange.pl/fid,4002278347,id, ... hread.html
http://allegro.pl/telefony-komorkowe-ap ... D%5B4%5D=4

Sam mam 5s i 6s z simlockiem na Orange - daj info gdzie i jak ściągnąć za darmo bo Orange chce 77zł za odblokowanie. Jeszcze stary iP4 z simlockiem na Orange znajdzie się w szafie - wysłać na pw imei-e do odblokowania za darmo ?


Co do logiczności polskich sieci to jak widać mało logiczne bo nawet autor tego tematu pytał to telefon z UK.
 #877938  autor: f0ku5
 19 lip 2016, 17:16
Zgłoś się w takim razie do Apple, bo nie jest legalne żądanie opłaty za zdjęcie simlocka z iPhone.
Rownież miałem parę sztuk z Orange - żaden nie miał simlocka. Z Playa maja, ale zdejmują za free w minute. Obecnie mam egzemplarz z t-Mobile - żadnego simlocka.
 #877944  autor: maniek0071
 19 lip 2016, 17:43
Proszę Cię już się nie kompromituj.
Play zakłada i sciąga za free.
Tmobile nie zakłada
A Orange zakłada i ściąga za 77zł.

Podaj źródło z którego wyczytałeś że nie jest legalne pobieranie opłat za odblokowanie telefonu.
Po co zgłaszać się do Apple ? Apple skieruje do Orange gdzie będą chcieli 77zł.

EE UK też rozumiem pobiera opłatę nielegalnie ?
http://ee.co.uk/help/getting-started/jo ... 2015-12-11

O2 również
http://www.o2.co.uk/help/phones-sims-an ... nt-network

i masa innych operatorów tak samo.


Rozumiem że wg. Ciebie autor tematu powinien zgłosić się do Apple żeby mu odblokowali telefon bo jego operator założył sim-locka nielegalnie.
 #877951  autor: f0ku5
 19 lip 2016, 18:00
Dobra, może źle się wyraziłem, bez nerwów ;)
Nie jest to nielegalne, ale po prostu myśle, że nawet Apple może ściągnąć simlocka Orange za darmo, bo nie praktykuje się zakładania (a potem zadania za to opłaty) simlocka na iPhone w Polsce.
 #877956  autor: maniek0071
 19 lip 2016, 18:10
Apple nie ściągnie simlocka. Apple zakłada simlocka na zlecenie operatora i na jego zlecenie go ściąga.
Kupujesz aparat subsydiowany masz simlocka kupujesz za gotówkę(i chyba na raty) masz bez simlocka.
Oczywiście mówie o Orange PL jak jest u innych nie mam pojęcia.
 #877967  autor: f0ku5
 19 lip 2016, 18:55
No to ja Ci właśnie mówię, jak to wygląda u innych operatorów. Nie masz racji i proszę przyjmij to do wiadomości.
To nie Apple zakłada i zdejmuje sim-lock'a a operatorzy, którzy mają od tego odpowiedni system.
W Polsce jedyną siecią, która zakłada sim-lock'i na iPhone jest Play, który za darmo od ręki go zdejmuje. Masz sim-lock'a w Orange to masz wyjątkowego pecha, ponieważ nie jest to normalne.
 #877969  autor: Remington
 19 lip 2016, 19:07
Orange zakłada, miałem 3 iPhony i na każdym blokada była, zdejmowali ją darmowo w ramach promocji dla MNP. Podobnie jest za granicą, gdzie operatorzy zakładają blokadę. Czasem pomagają różne serwisy internetowe, gdzie można odpłatnie zlecić zdjęcie simlocka, ale dużo to kosztuje (płaciłem kiedyś 200 czy 300 zł).Nieprawdą jest więc, że "Simlocka z iPhone każdy operator ściągnie Ci w 2 minuty za darmo.".

Wątek dotyczył simlocka zagraniczego, więc jeśli nie masz konkretnej rady dla jego twórcy to skończ już tę dyskusję.
 #877971  autor: f0ku5
 19 lip 2016, 19:19
Remington pisze:Simlocka z iPhone każdy operator ściągnie Ci w 2 minuty za darmo.
Chodziło mi o polskie sieci co zaznaczyłem już wyżej.
Nie wiem jak jest teraz, ale moich i znajomych kilka sztuk z Orange nigdy nie miało sim-lock'a.