DAJ CYNK
  • Wszystko, co związane z systemami mobilnymi Apple'a
Wszystko, co związane z systemami mobilnymi Apple'a

Moderator: Moderatorzy

 #405963  autor: Mila89
 21 maja 2010, 18:25
Nie znalazlem takiego tematu(ani odpowiedzi na pytanie)

Jak sie płaci w Appstore???

 #405966  autor: marcinb
 21 maja 2010, 18:47
Karta kredytowa.
Ewentualnie widziałem na allegro kupony np. 5 dolarów - jeżeli ktoś nie ma KK.

Spis dwukartowców
Taryfa: Play Fresh + ZM

 #405969  autor: Mila89
 21 maja 2010, 18:49
mam robić przelewy zagraniczne do USA?? :shock: :shock: :shock: za przelew(internetowy) do germanow bank pobiera prowizje 5zł az sie boje ile wyniesie prowizja do USA :cry: :cry: :cry: a paypalem mozna placic??? lub jakos inaczej zeby nie placic tej prowizji???

 #405975  autor: marcinb
 21 maja 2010, 19:11
Jakie znowu przelewy do USA? Skąd taki pomysł? Przeczytaj najpierw wszystko dokładnie.

Spis dwukartowców
Taryfa: Play Fresh + ZM

 #405977  autor: Mila89
 21 maja 2010, 19:14
No powiedziales ze sie placi karta kredytowa... a za transfery pieniezne(przelewy?) bank pobiera prowizje :)

Jesli sie myle to napisz mi na jakiej zasadzie to dziala ze sie nie placi prowizji :)

 #405991  autor: marcinb
 21 maja 2010, 20:03
Zakładając konto na polskim AppStore przy rejestracji musisz podać numer karty kredytowej, z której ma pobierać pieniądze. Nie wiem ile w takim przypadku płaci się za transfery.
W Polskim AppStore mozesz płacić wyłącznie kartą.

Druga możliwość to kupony. Z terenu Polski tylko dzięki karcie prepaid istnieje mozliwość utworzenia konta w ameryk. AppStorze.

[ Dodano: 2010-05-21, 20:09 ]
Może jeśli martwisz się o koszt przelewów to skorzystaj z kuponów?

Spis dwukartowców
Taryfa: Play Fresh + ZM

 #405994  autor: Mila89
 21 maja 2010, 20:15
Dobra a czy w Polskim applestore sa wszystkie aplikacje z appstore US? jesli tak to czemu tester aplikacji podaje kwoty w $(jakby kupowal w appstore US) czy moze w Appstore Pl tylko $ mozna placic?

marcin te kupony to nie jest zly pomysl :P

 #405997  autor: Tidus
 21 maja 2010, 20:29
Jest w 99% to samo w PL co w USA. Ceny na PL są w euro a nie USD. Mnożysz sobie cenę x4 i mniej więcej tyle PLN Ci bank pobierze z karty. Żadnej filozofii w tym nie ma.

 #406053  autor: Sirmark
 22 maja 2010, 00:27
Mila89 pisze:No powiedziales ze sie placi karta kredytowa... a za transfery pieniezne(przelewy?) bank pobiera prowizje :)
Zacznijmy od podstaw. Karta kredytowa to plastki do placenia np. w sklepie i zdalnie w internecie - od takich platnosci nie jest pobierana prowizja. Przelew robisz z konta i jak wysylasz go zagranice to oczywiscie bedzie stosownie duza oplata za przelew.

Chcac zalozyc konto w AppStore US, trzeba miec albo karte kredytowa z US z tamtejszym adresem, albo skorzystac z bonus podarunkowych i na tej podstawie zarejestrowac konto (oprocz takie bonu potrzebny bedzie tez adres z US-a, ale to sobie mozna wygenerowac na roznych stronach)

Do polskiego AppStore tez potrzebna jest karta.
Mila89 pisze:Dobra a czy w Polskim applestore sa wszystkie aplikacje z appstore US? jesli tak to czemu tester aplikacji podaje kwoty w $(jakby kupowal w appstore US) czy moze w Appstore Pl tylko $ mozna placic?
W US ceny sa w dolarach, w PL ceny wyrazone w Euro.
stosunek jest taki 0,99 dolara = 0,79 euro

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #406058  autor: Mila89
 22 maja 2010, 07:19
Dobra dzieki za wyjasnienia :)
+ rozdane

Tylko jakby mi ktoś mógł podać adres polskiego App store to bylbym wdzieczny bo szukam i znalesc nie moge :P

 #406063  autor: marcinb
 22 maja 2010, 08:45
Adres polskiego AppStore...?
Przy rejestracji z tego co pamiętam masz możliwość wyboru kraju swojego zamieszkania. Jeśli podasz dane z Polski to później w Iphonie będziesz mieć dostęp do sklepu PL, jeśli wpiszesz się jako John Smith z Oregonu i podasz np. kod z kuponu z Allegro to później będziesz mieć dostęp do sklepu US. To jest chyba w ten sposób... Nie jestem na 100% pewien bo sam rejestrowałem się z rok temu.

Spis dwukartowców
Taryfa: Play Fresh + ZM

 #406079  autor: quzo
 22 maja 2010, 11:23
Mila89 pisze:Dobra dzieki za wyjasnienia :)
+ rozdane

Tylko jakby mi ktoś mógł podać adres polskiego App store to bylbym wdzieczny bo szukam i znalesc nie moge :P
nie ma czegoś takiego jak adres , w itunes wchodzisz i masz ;)
i nie wprowadzajcie ludzi w błąd że potrzebna jest karta kredytowa bo nie jest , wystarczy zwykła karta debetowa jak visa classic