DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.

Moderator: Moderatorzy

 #1009198  autor: martin87
 24 sie 2018, 19:23
Miałem kiedyś Samsunga G360F, obecnie mam Xiaomi Redmi Note 4. Root Samsungowi dał drugie życie dzięki możliwości przenoszenia aplikacji na kartę pamięci. Telefon miał 5GB pamięci flash, a aplikacje ważyły 11GB. Ponadto miałem funkcję typu trim, możliwość scheludowania róznych zadań. Działało to lepiej czy gorzej, ale telefon chodzi do dziś ok.

Przy rootowaniu Xiaomi strasznie ostrzega, że jest to stajnie niebezpieczne. Root jakoś ubija wszelkie systemowe zabezpieczenia czy to raczej takie krzyczenie że można system uwalić np przez skasowanie systemowego pliku lub usunięcie ważnej dla systemu aplikacji?
Czy dzięki root mogę jakoś zblować te reklamy w oficjalnej aplikacji Youtube i wogóle reklamy w aplikacjach i też Spotify?
 #1009363  autor: MaciejM
 25 sie 2018, 19:20
martin87 pisze:Czy dzięki root mogę jakoś zblować te reklamy w oficjalnej aplikacji Youtube i wogóle reklamy w aplikacjach i też Spotify?
Tak moim zdaniem to jest główny powód dlaczego producenci wręcz blokują możliwość zrootowania telefonu.

Popsuć to można przez głupotę i nie ostrożność. Np. w katalogu / zrobisz rm -R *
 #1009399  autor: marcin19883
 26 sie 2018, 12:25
Jak masz roota, to możesz wgrać recovery twrp. Potem to już z górki. Czyścisz partycje, instalujesz jaki chcesz soft, blokujesz reklamy. Jak ci się coś nie uda to flashujesz rom przez fastboota i od nowa wszystko. Najlepiej się na tym znać, by nie wgrać jakiegoś syfu. Tylko musisz odblokować bootloader najpierw. A jak oddajesz na gwarancję, to flashujesz przez fastboota oryginalny rom i nie masz roota.
Popsuć nic raczej nie popsujesz. Fastboot zawsze pomoże. Wgrywaj tylko oficjalne softy typu lineageos, miui xiaomi.eu, to nic co się nie stanie
 #1009403  autor: Pabloeq
 26 sie 2018, 13:30
A certyfikacje dla płatności i NFC nadal działa? A aktualizacje i poprawki do androida dostaje się po zrootowaniu?