DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.

Moderator: Moderatorzy

 #998419  autor: Dorotea
 11 cze 2018, 13:00
Remington pisze: Nikt nikomu nie zabronił głoszenia tez czy poglądów. Usunięcie linków i nazw własnych było jednomyślną decyzją moderatorów. Niestety, tak gwałtowna reakcja i oburzenie zdają się potwierdzać poniższe wątpliwości :(.
Są cytaty więc trzeba podać źródło, takie wymogi polskiego prawa. Na tym forum jest mnóstwo linków do ofert, usług, opisów różnej maści i nikt tego nie tnie. Reklama i kryptoreklama kwitnie. Mało tego, nawet zdarzały się reklamy leków na hemoroidy i inne przypadłości. Ja nie widzę, żeby Maria coś reklamowała, ma swoje poglądy, argumentuje, dyskusja jak wiele innych, temat jak każdy inny np. o usługach operatorskich, ogólnie telekomunikacyjnych, dziwne, że tam nikt nie widzi kryptoreklamy, a linków wszędzie zatrzęsienie. Ba! Niektórzy użytkownicy linkują głównie do swojego ulubionego operatora i nie są niepokojeni.

Przejrzałam sobie portal Panoptykon, w sumie ciekawe i pożyteczne społecznie, masę dobrych artykułów o tym co dzieje się z naszą prywatnością, jak znika kawałek po kawałku. Dużo zwłaszcza o RODO i prawie do prywatności. Działają jako organizacja non-profit. Czego tu się bać? Komu przeszkadzają linki do takiej strony? Napiszcie po prostu, że jest jakiś konflikt interesów, bo i tak to widać gołym okiem. Telepolis to portal branżowy, a takie fundacje uświadamiając ludzi niejako psują interesy. Maria źle trafiła i widzę ostrą alergiczną reakcję, ale w jej kierunku. Nic dziwnego, że się wycofała. Szkoda, bo bez względu, czy ktoś podziela jej poglądy, czy nie z pewnością dyskusja była ciekawa, zmuszała do zastanowienia się nad paroma kwestiami. Technologia może być różnie wykorzystana, posty Marii zwracały właśnie na to uwagę. Życie to nie tylko smartfon, a zasięg to nie Bóg, a niektórzy na tym forum zrobili z technologii jakiegoś bożka, wszystko w kontekście finansowym.
 #998744  autor: jutek
 13 cze 2018, 01:59
Bez przesady moderatorzy, uczepienie się linków do strony organizacji non profit de facto związanej też z telefonią i cenzurowanie jej to przegięcie. Bardzo źle to wygląda, w najlepszym razie jakbyście w ogóle nie mieli w sobie "ducha wolności", a w najgorszym razie jakby Wielki Brat czuwał i nad Wami. Przez tego typu działania tylko rodzą się teorie spiskowe, po co to komu. To, że dyskusja została przesunięta z eksponowanego miejsca na forum do mało widocznego działu "INNE Hydepark" w zupełności wystarczyło.