DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.

Moderator: Moderatorzy

 #949179  autor: habish
 05 wrz 2017, 17:29
Saczi, daj mejla w PW to Ci pokaże jaką fakturę wystawiają.
 #949200  autor: SACZI
 05 wrz 2017, 18:45
.
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2017, 17:05 przez SACZI, łącznie zmieniany 1 raz.
 #949292  autor: cyanoone
 06 wrz 2017, 10:57
@SACZI, lepiej usuń maila. Można Cię dzięki temu znaleźć na pewnych portalach.

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #949307  autor: maniek0071
 06 wrz 2017, 12:28
Taka faktura nie różni się niczym od marży oprócz tego że jak kupujesz na firmę to możesz odliczyć vat.
Będzie tak samo jak z marżą będą honorowane do czasu - bo taka sprzedaż to strata dla krajowych dystrybutorów. Przecież jaki problem jest wystawić fakturę 23% ? Załóżmy mam firmę Usługi Sprzątające XYZ - telefon mam 2 lata skończyła się gwarancja - dopisuje sobie do PKD sprzedaż telefonów wystawiam FV sobie na osobe prywatną z numerem imei i mam nową 2letnią gwarancję bez żadnych ograniczeń ? FV jest 23% vat jest ?
W apple jest przykładowo że ważna jest tylko i wyłącznie faktura zakupu od pierwotnego dystrybutora - możesz mieć później i 10 FV 23% od kolejnych pośredników i bez pierwotnej nic nie załatwisz.

Oczywiście ja sam kupuję z takich źródeł a sklep mogę polecić - gdyż i tak 99% usterek w telefonach to zbite ekrany czy tylne klapki a dopłacać 1000zł do zakupu z oficjalnej dystrybucji to wg. mnie głupota ale jak ktoś panikuje że wyda oszczędności swojego życia i telefon mu się zepsuje i nie będzie mógł spać czy z tym dowodem zakupu mu przyjmą to niech lepiej kupi w oficjalnej dystrybucji.

Jeśli sprzęt traktujesz jak normalną rzecz codziennego użytku i jak się zepsuje to oddasz na gwarancję jak uznają to fajnie jak nie to trudno sprzedaż jako uszkodzony dołożysz i kupisz nowy.
 #949321  autor: vonski
 06 wrz 2017, 13:36
@maniek0071: prawie całkowicie się z Tobą zgadzam, zwłaszcza w kwestii przejmowania się gwarancją. Co do pierwotnej faktury zakupu to potwierdza to moją opinię w/s Samsunga z Niemiec.

Jedna uwaga: jak kupiłeś telefon na swoją firmę i chcesz go sprzedać z FV 23%, to nie musisz wcale dopisywać PKD. To odsprzedaż zakupionego towaru. Tak samo jest z samochodami, kopiarkami, komputerami itd.
 #962959  autor: michal99
 26 lis 2017, 20:11
Hej,

szukam telefonu do 1500 zł. Moją uwagę przykuł HTC 10, z tym, że jest on ciężki do znalezienia w Polsce. Jest ciekawa oferta tego telefonu na portalu BEstCena:

https://bestcena.pl/telefony/htc-10-32g ... t75gh41li3

http://allegro.pl/htc-10-32gb-szary-i69 ... ef4b7b6655

Widzę, że ten telefon można też kupić tutaj :

https://mobile-city.pl/product-pol-826- ... -GREY.html

ten sklep w przeciwieństwie do tamtego wystawia fakturę vat 23%

Czy ktoś kupował ten telefon w tym sklepie i może podzielić się jakimiś doświadczeniami?
Z góry dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam!
 #1089098  autor: Remington
 30 sty 2020, 10:00
Coś się dzieje - podobno sklep wstrzymał wysyłkę towarów, bo im US wszedł na konta (i magazyn).
 #1089101  autor: iphoneski
 30 sty 2020, 10:21
Całe szczęście, że AirPodsy kupiłem jakiś miesiąc temu. Nic dziwnego, że ktoś się nimi zainteresował, bo ceny były naprawdę atrakcyjne, więc musieli coś kombinować.
 #1089135  autor: forum_tg
 30 sty 2020, 14:23
gsmonline.pl pisze: Popularny sklep internetowy Bestcena.pl wstrzymał sprzedaż.
Witryna w internecie nadal działa, ale nie można realizować zakupów.
Bestcena.pl nie informuje o powodach blokady, ale serwisy internetowe zaczynają informować, że w firmie prowadzącej ten sklep, rozpoczęła się kontrola Służb Skarbowych.

Bestcena.pl słynęła z dużo niższych cen sprzedawanych produktów, ale według kupujących firma nie wystawiała „pełnych” faktur.

Produkty nie pochodziły z polskiej, oficjalnej dystrybucji, dlatego sklep ten nie był lubiany przez dystrybutorów działających na polskim rynku (zaniżał im statystyki sprzedaży w Polsce).

Klienci informują, że wszystkie złożone przed blokadą zamówienia zostały teraz anulowane.

Oto jeden z bardziej merytorycznych komentarzy na profilu FB sklepu Bestcena.pl:

(...)Wczoraj natomiast dostałam e-maila z informacją, jakoby Urząd skarbowy przejął konto Bestceny, stąd realizacja zamówień została wstrzymana. Zadzwoniłam więc dzisiaj na infolinię BC (swoją drogą, nie miałam problemu żeby się połączyć) i oto, co się dowiedziałam:
- konto bankowe bestceny zostało zawieszone - oznacza to, że zostało tymczasowo zajęte przez Urząd skarbowy. Na ile czasu i na jak długo - tego nie wie nikt. Na pewno pracownicy po dokonanej kontroli skarbowej dostaną spowrotem dostęp do konta, więc zwrócą wszystkim należności za brak dostarczonego towaru (pytanie tylko ile to potrwa...)
- realizacja zamówień została wstrzymana - pracownik infolinii nie określił dokładnie, czy przez Urząd skarbowy, czy przez samą firmę - jednak z uwagi na dokonywaną kontrolę (można przypuszczać, że jako, że firma zablokowała możliwość kupna na ich stronie internetowej, chcą tym samym uchronić innych klientów od nieudanych transakcji)
- po zapytaniu, czy firma po prostu nie może wysłać mi telefonu, skoro i tak znajduje się on na magazynie, pracownik infolinii odwołał się do wstrzymanych realizacji - firma zablokowała zarówno możliwość kupna, jak i wysyłki zakupionych już towarów (czy było to wskazanie urzędu skarbowego - nie wiadomo)
Podsumowując - w Bestcenie przeprowadzana jest kontrola Urzędu skarbowego, nikt nie powiedział, jakoby pieniądze już przelane na konto miały przepaść - możliwe, że po dokonaniu kontroli, Urząd skarbowy w razie wykrycia nieprawidłowości zobowiąże firmę do uiszczenia kary grzywny (nie wiadomo jak długo kontrola ta będzie trwać) jednakże z racji na to, że firma prosperuje długi czas na rynku, możliwe, że kontrola ta ma tylko charakter prewencyjny i Urząd skarbowy nie dopatrzy się uchybień w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej przez Bestcenę.

Obrazek
kopiuje cały artykuł, żeby nie wrzucać linka i nie nabijać innym wejść.
 #1089166  autor: Remington
 30 sty 2020, 23:05
Wejdźcie na https://bestcena.pl/regulamin i przeczytajcie "OGÓLNE WARUNKI I WARUNKI HANDLOWE OFERTY GENIUS DLA OSÓB BĘDĄCYCH KONSUMENTAMI".

Oferty oznaczone jako GENIUS są (ciekawe od kiedy) tylko najmem sprzętu, a wpłacone pieniądze kaucją. Własność po stronie sklepu, brak możliwości dysponowania sprzętem. Tonący brzytwy się chwyta, by tylko dowieść, że VAT się nie należał.

Grubo.
 #1089239  autor: Remington
 01 lut 2020, 01:48
dragonist.pl - bliźniaczo podobny sposób działania.

Przypadek?
 #1089267  autor: forum_tg
 01 lut 2020, 17:02
oczywiście że nie. jawna próba "oszczędności", tzw. kreatywna księgowość.

Nawet Allegro wydało oświadczenie, że Bestcena przez ich portal sprzedawał telefony zgodnie z opisami na aukcjach.
 #1089415  autor: TomLee
 04 lut 2020, 18:30
W styczniu kupiłem od nich smartfon przez Allegro i w opisie aukcji stało jak byk : "W tej ofercie sprzedajemy urządzenie nowe, zapakowane fabrycznie przez producenta". Wychodzi na to, że przez Allegro sprzedawali. :)
W tej chwili ten sam smartfon kosztuje na ich stronie 170 zł więcej.
 #1089496  autor: Remington
 05 lut 2020, 16:38
I mamy ciąg dalszy. Dragonist podobno wstrzymał wysyłki. Na Ceneo nadal jego oferty są widoczne.

Tymczasem, Wyborcza w krakowskim lokalnym dodatku opisuje Bestcenę jako jedną z firm jakiegoś tajemniczego Słowaka, mającego zarejestrowane biznesy w wielu krajach. Jeśli tak to działa, to nasze państwo nic nie odzyska.
 #1107212  autor: Remington
 24 lis 2020, 17:18
Bestcena zwija interes. Ciekawe czy zaraz nie pojawi się pod nową nazwą.

Bo mi to wygląda na kontrolowany upadek: zyskują na tym klienci, którzy mają telefony bez VAT, a także ten kto za tym stoi, bo likwidując firmę uniknie ryzyka zwrotu kaucji. Traci natomiast państwo i zdrowa konkurencja.
 #1124035  autor: Remington
 04 lis 2021, 20:23
Wkrótce planujemy ponowne uruchomienie naszej e-platformy i jednocześnie będziemy działać jako wirtualny operator sieci komórkowej pod marką „Bestcena Mobile”.

https://bestcena.pl/informacja-dla-klientow

Ale jaja. Ciekawe czy minuty i smsy też będą wypożyczać 🤣.