DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.

Moderator: Moderatorzy

 #941359  autor: mrkarolk
 26 lip 2017, 15:57
Cześć,
poszukuję pomocy w doborze telewizora w rozmiarze 40'-43' choć nie wykluczam również 49'. Budżet: ok. 1500 zł
Wymagania:
- rozdzielczość HD, 4K z tego co się orientuje jest zbędne
- SmartTV z wbudowaną przeglądarką Internetową (Zdarzają się takie telewizory, które mają poinstalowane różne aplikacje, łączą się z Internetem a nie mają jednej podstawowej: przeglądarki)
- by była możliwość oglądania filmów z pendrive - obsługa popularnych formatów .avi, .mkv, .mp4 itp.
- Najważniejsze: aby podczas oglądania meczów, obraz był płynny, piłka nie zostawiała smug.
Kiedyś przy opisach telewizorów można było sprawdzić częstotliwość odświeżania, która była podawana w Hz - teraz raczej to rzadkość. Każda marka wprowadziła jakieś swoje jednostki jak np. PPI, QPI, PMI.
W sklepach/Internecie jest tego mnóstwo i ciężko coś wybrać.

Może podpowiecie, na co zwracać uwagę?
Jak ja się przygotowuje do zakupu?
Standardowo, poczytałem trochę w sieci. Wyszło na to, że jeśli chcę cieszyć się płynnym obrazem podczas meczów, telewizor powinien mieć minimum 400 Hz.

Liczę, że znajdzie się jakiś fachowiec, który mi coś podpowie ;)
Dziewczyna już mi zapowiedziała, że nie pójdzie ze mną do sklepu bo planuję zgrać mecz w jakości HD na pendrive i sprawdzić jakość obrazu w sklepie typu EuroAGD, MediaMarkt, Saturn. :D Tak wiem, trochę taka polska cebula ale wolę cebulować niż potem żałować wydanych pieniędzy.

Pomożecie?
Z góry dzięki! :)
Pozdrawiam,
Karol