DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
 #912228  autor: Remington
 21 lut 2017, 16:15
Tematowi viewtopic.php?f=37&t=88638&p=912185#p912185 należy się kontynuacja. Pomijając usunięte przez autora wypowiedzi, warto podyskutować o tym co może zrobić osoba oszukana na Allegro lub OLX.

Tu chodziło konkretnie o przypadek aukcji, gdy osoba kupiła podróbkę iPhona, choć sprzedający nigdzie nie napisał, że to sprzęt Apple, a aukcję umieścił w dziale "Inni producenci".

Otóż rozważyć należy:
1. zwrot w ciągu 14 dni, jeśli zakup był od firmy
2. odstąpienie od zakupu dokonanego pod wpływem błędu
3. niezależnie od tego, zgłoszenie oszustwa
 #912233  autor: Remington
 21 lut 2017, 16:41
Tytuł dałem specjalnie taki, ponieważ oszukują też kupujący. Opowiem jak wygląda sprzedawanie iPhona na Allegro.

Otóż przychodzi pełno propozycji, z których większość to maile ze starych kont z wieloma pozytywnymi komentarzami. Mimo to pisane łamaną polszczyzną, z zapewnieniem przelewu po otrzymaniu potwierdzenia wysyłki Pocztexem. Czyli standardowy przekręt nigeryjski, tylko teraz wysyłka ma być do Wielkiej Brytanii, a nie do Nigerii. Konta na Allegro oczywiście przejęte przez oszustów. Trzeba zgłaszać do Allegro, reagują o każdej porze dnia i nocy, w ciągu maks. kilkunastu minut.

Druga grupa to oszuści rodzimi.

Jedni chcą się spotkać na dworcu lub innym ruchliwym miejscu, płacić gotówką itp. a jak przyjdzie co do czego łatwo będzie im wmieszać się w tłum i zwiać.

Drudzy z kolei potrzebują wysyłki szybko bo "to na prezent" na podstawie samego potwierdzenia przelewu wysłanego mailem, a nawet ktoś proponował faktyczny przelew, bo miał konto tam gdzie ja. Ważne bym szybko po otrzymaniu kasy wysłał iPhona i koniecznie do Paczkomatu. Jak odpowiedziałem, że wyślę, ale na adres nadawcy przelewu, to kontakt się urwał (tu oszukanym miałem nie być ja, lecz ten z czyjego konta miałem otrzymać przelew).

Trzeba więc uważać i to bardzo.
 #912244  autor: piokuk
 21 lut 2017, 17:21
Spotkanie na dworcu nie zawsze musi świadczyć o złych intencjach. Uczciwy kupujący też przecież ryzykuje, że dostanie w łeb i zostanie bez gotówki.
 #912250  autor: ObserwatorZRamieniaONZ
 21 lut 2017, 17:51
Z rozmowy z kupującym
"Kontaktowałem sie ze sprzedającym przed kupnem. Zarzekał sie ze jest to oryginalny telefon. Aktualnie prowadzę rozmowy z jego ojcem. Telefon odesłałem do jego ojca, mam nadzieje ze rozwiążemy ta sprawę."

I taki to pokrzywdzony oszust próbował się poradzić na forum jak się z tego wywinąć.
Mam nadzieję, że młody dostanie nauczkę na przyszłość.
 #912263  autor: Remington
 21 lut 2017, 19:30
piokuk pisze:Spotkanie na dworcu nie zawsze musi świadczyć o złych intencjach. Uczciwy kupujący też przecież ryzykuje, że dostanie w łeb i zostanie bez gotówki.
Dostanie w łeb odbierając u kogoś w domu? Dostanie w łeb u kogoś kto ma konto od dawna i psrzedał dużo towarów? A mimo to sam proponuje by się spotkać na dworcu w ruchliwym miejscu, choć niby jest z tej samej miejscowości.
 #917081  autor: MikolajTr
 21 mar 2017, 14:30
Najważniejsze to czytać opinie, mieć konto na Allegro i przestrzegać zasad bezpieczeństwa, o którym można poczytać na stronach Allegro. O tych tematach, jak i innych dotyczących życia i pracy piszę na różnego rodzaju blogach.
 #917845  autor: Small_Kitten
 26 mar 2017, 13:07
Na pewno trzeba zgłosić sprawę na policję. Moja koleżanka została raz oszukana kiedy zamówiła ubranko dla córki, zapłaciła i nigdy ich na oczy nie widziała. Zgłosiła sprawę i okazało się, że pani która wystawiła aukcję jest policji bardzo dobrze znana :/