DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
 #886583  autor: Zeref
 08 wrz 2016, 22:20
Wczoraj zaprezentowany został iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus.
Wszystko by było ok, gdyby nie kosmiczne ceny :
iPhone 7:
32 GB - 3349 zł,
128 GB - 3879 zł,
256 GB - 4399 zł.

iPhone 7 Plus:
32 GB - 3949 zł,
128 GB - 4479 zł,
256 GB - 4999 zł.
Źródło : http://www.telepolis.pl/wiadomosci/appl ... 36995.html

Cały sęk w tym, że hmmm... ceny są naprawdę astronomiczne. Powiem może w inny sposób. Kiedyś flagowce bardzo mocno odbiegały od średniej półki, a zwłaszcza najniższej (najbardziej pamiętam moment wejścia telefonu Samsung Galaxy S2) ale teraz już niekoniecznie tak jest. O co mi chodzi... weźmy totalnie najtańszy wariant iPhone, zwykła siódemka, za 3349 zł.

W tej samej cenie, możemy dostać również bardzo szybki telefon, z androidem 6.0, z 2 GB pamięci RAM które wystarczają do płynnego użytkowania telefonu, i z pełni wystarczającym aparatem 13 mpx z opcją nagrywania filmów w FullHD, czyli generalnie również "dobry" smartfon, również szybki, i naprawdę spoko do internetu, zabawy itp. Mam na myśli model LG X Screen. Tyle tylko, że w cenie 3349 zł, kupimy... cztery smartfony LG X Screen.

Możemy pójść odważniej, i zaryzykować, że chcemy smartfon który po prostu będzie płynnie, normalnie działał, od czasu do czasu jakieś zdjęcie, i takim modelem by mógł być Smartfon HUAWEI Y5 II który oferuje 5 calowy ekran, aparat 8 mpx, 1 GB pamięci RAM.
W cenie najtańszego wariantu iPhone 7, takich HUAWEI Y5 zdołamy kupić... aż sześć :roll:

Jeżeli zaś zależy nam jedynie na stosunkowo płynnym działaniu telefonu (na pewno nie mulący), to można po prostu kupić jeden z tańszych smartfonów z 1 GB pamięci RAM, jak Smartfon MYPHONE L-LINE, w cenie najtańszego wariantu iPhone 7, kupimy aż 10 MYPHONE L-LINE :)

W cenie najtańszego wariantu iPhone 7, możemy sobie kupić flagowy model innego producenta (np Huawei P9 czy LG G5) które dla wielu są lepsze od iPhone, a dodatkowo mieć... 1000 zł reszty :) Bo kosztują mniej więcej 2400 zł nówki.

O tych cenach 4999 zł (iPhone 7 Plus 256 GB) w swoim poście otwierającym ten temat nie zamierzam nawet się rozpisywać, bo dla mnie to już totalnie jest jakiś kosmos :roll:

Nawet gdybym zarabiał pięć tysięcy złotych co miesiąc na rękę, to by mi było szkoda płacić aż tyle pieniędzy za telefon, po prostu trochę jest to dla mnie dziwne, nie wiem jak to się dzieje że iPhone jest aż tak popularne... telefon wydaje się autentycznie dla bogaczy. Koleś który przykładowo bierze średnią wersje iPhone 7 128 GB - 3879 zł (bo zakładam że te średnie warianty będą najpopularniejsze) wydaje tyle kasy, że za tyle pieniędzy to on mógłby równie dobrze kupić 12 smartfonów MYPHONE L-LINE i np dla siebie jeden, dwa dla rodziców, i reszta 9 dla najlepszych znajomych. Przecież to jest bogactwo :D

Wybierz model komórki i porównaj wykonane za jej pomocą zdjęcie do innych modeli które zrobiły to samo zdjęcie !

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idT ... era3=30001
 #886588  autor: maniek89
 08 wrz 2016, 22:41
Zwolennicy powiedzą Ci, że płacisz za płynność, stabilność i bezpieczeństwo. Dyskusja na temat cen iphonów jest stara jak świat i nie przegadasz zarówno jednej jak i drugiej strony.
Jak dla mnie, również niestety ceny tych telefonów są przesadzone. Za cenę 7 plus można kupić samochód w niezłym stanie.
Zeref pisze:Nawet gdybym zarabiał pięć tysięcy złotych co miesiąc na rękę, to by mi było szkoda płacić aż tyle pieniędzy za telefon, po prostu trochę jest to dla mnie dziwne, nie wiem jak to się dzieje że iPhone jest aż tak popularne... telefon wydaje się autentycznie dla bogaczy. Koleś który przykładowo bierze średnią wersje iPhone 7 128 GB - 3879 zł (bo zakładam że te średnie warianty będą najpopularniejsze) wydaje tyle kasy, że za tyle pieniędzy to on mógłby równie dobrze kupić 12 smartfonów MYPHONE L-LINE i dać w prezencie wszystkim członkom najlepszym znajomym :O
Niesamowite jest to, że ten sprzęt nie traci wiele na wartości, mimo, że dużo tańsza konkurencja oferuje to samo, albo nawet więcej. Dowodem jest leciwy 5s. Nówka 16 GB to wciąż wydatek około 1300 zł. Za tę cenę masz większość ubiegłorocznych flagowców innych firm. No ale mamy wolny rynek. Każdy wybiera to, co mu odpowiada.
 #886679  autor: Niezgodna7
 09 wrz 2016, 19:04
Hm.. mnie ciekawi ile by kosztował z systemem android. No dobra, prościej: ile% z tej chorej ceny liczą za ios.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #886680  autor: Remington
 09 wrz 2016, 19:34
Zeref pisze:W tej samej cenie, możemy dostać również bardzo szybki telefon, z androidem 6.0, z 2 GB pamięci RAM które wystarczają do płynnego użytkowania telefonu, i z pełni wystarczającym aparatem 13 mpx z opcją nagrywania filmów w FullHD, czyli generalnie również "dobry" smartfon, również szybki, i naprawdę spoko do internetu, zabawy itp. Mam na myśli model LG X Screen. Tyle tylko, że w cenie 3349 zł, kupimy... cztery smartfony LG X Screen.
Sam jestem ciekaw argumentacji "wyznawców", co kupują coraz to nowszy model, stoją w nocy w kolejkach itp.

Ja się czysto praktycznie przekonałem - po półrocznej przygodzie z Androidem przeszedłem 5 lat temu na iOS (bo nie w modelu, co w systemie rzecz) i wiem, że nigdy do Androida z prywatnym telefonem nie wrócę. Służbowy mam nadal Android, obecnie z wersją 5.1.1, 6-tkę widziałem u kolegi i cały czas mam wrażenie, że kolejne wersje Androida od tylu lat to tylko liftingowanie tego samego szitu. Mam też telefon z Windows 10 w szufladzie i ten system to jest dopiero kicha, użyteczność katastrofa.

Dla mnie kluczowe elementy to: ogólnie UI (funkcjonalność+wygląd), stabilność aplikacji na daną platformę*, płynność działania - to rzeczy względne, w których iOS po prostu bardziej mi odpowiada. Do tego dochodzi bezpieczeństwo - tu bezdyskusyjnie iOS wygrywa, jakakolwiek luka pojawia się tam jedna raz na kilka miesięcy albo i rzadziej, a system błyskawicznie dostaje update.

Niemniej cena iP7 jest koszmarna i zostanę przy swojej kupionej w przecenie 6-tce.

*) Nie wiem jak jest teraz, ale gdy żegnałem się z Androidem na głównym numerze, wówczas istniała kuriozalna sytuacja. Googlowy Gmail działał gorzej na googlowym Androidzie i niż na applowskim iOS.
 #886722  autor: solidburn
 10 wrz 2016, 10:36
Remington pisze:
Sam jestem ciekaw argumentacji "wyznawców", co kupują coraz to nowszy model, stoją w nocy w kolejkach itp.

Ja się czysto praktycznie przekonałem - po półrocznej przygodzie z Androidem przeszedłem 5 lat temu na iOS (bo nie w modelu, co w systemie rzecz) i wiem, że nigdy do Androida z prywatnym telefonem nie wrócę. Służbowy mam nadal Android, obecnie z wersją 5.1.1, 6-tkę widziałem u kolegi i cały czas mam wrażenie, że kolejne wersje Androida od tylu lat to tylko liftingowanie tego samego szitu. Mam też telefon z Windows 10 w szufladzie i ten system to jest dopiero kicha, użyteczność katastrofa.

Dla mnie kluczowe elementy to: ogólnie UI (funkcjonalność+wygląd), stabilność aplikacji na daną platformę*, płynność działania - to rzeczy względne, w których iOS po prostu bardziej mi odpowiada. Do tego dochodzi bezpieczeństwo - tu bezdyskusyjnie iOS wygrywa, jakakolwiek luka pojawia się tam jedna raz na kilka miesięcy albo i rzadziej, a system błyskawicznie dostaje update.

Niemniej cena iP7 jest koszmarna i zostanę przy swojej kupionej w przecenie 6-tce.

*) Nie wiem jak jest teraz, ale gdy żegnałem się z Androidem na głównym numerze, wówczas istniała kuriozalna sytuacja. Googlowy Gmail działał gorzej na googlowym Androidzie i niż na applowskim iOS.


Dlaczego tyle kosztuje ? bo sie sprzedaje wiec po co ma cos mniej kosztować ?

Czyli jaki miąłeś tel z androidem a jaki masz teraz ? ze nadal "słabo działa"
mam od jakiegoś czasu iPhone 4 (bo złącze dock) i to jest dopiero dramat nie dość ze nic prawie nie działa na tym bo ios7 to jeszcze ledwo co działa , a taki s2 z tamtej epoki nadal ma się dobrze z androidem 4

Mam jeszcze ip5 dzieciaka, fajnie działa ale ergonomia pracy o możliwości wgrywania rożnego rodzaju softu cnm itd nie wspomnę 0 kontrola nad pudełkiem , dlatego od samego początku siedzę na s4 i nadal działa wszystko i cnm 6 i śmiga pięknie
ios i 1 klawisz sprzętowy dla mnie to jak granie w FPS na konsoli padem po prostu NIE :)

Fenomenu używania mac booka systemu tez nie kumam wole linuxa ale samo wykonanie sprzęt fizycznie tu trzeba przyznać ze mac jest milutki :)

Dlaczego ios działa dobrze ? bo sprzęt ma dopasowany do systemu , za to androida odpalisz na "wszystkim" i to jest ogromna zaleta bo tanio kupisz tel i ogromna wada bo nowy system lądują na dziadowski sprzęt
 #886736  autor: Ramirez
 10 wrz 2016, 12:30
Kosmiczne ceny bo to amerykański telefon, dla osób z amerykańskimi zarobkami. W USA taki telefon to koszt 50-60% miesięcznej płacy minimalnej czyli tak jak dla nas 600 zł.
 #886737  autor: Remington
 10 wrz 2016, 12:41
@solidburn,
miałem Nexusa S, czyli najlepiej dopasowany Android, miałem Defy, mam w szufladzie LG 90, a teraz korzystam z P8. Wolę iOS i tyle.
Ramirez pisze:Kosmiczne ceny bo to amerykański telefon, dla osób z amerykańskimi zarobkami. W USA taki telefon to koszt 50-60% miesięcznej płacy minimalnej czyli tak jak dla nas 600 zł.
Otóż to, nie tylko w USA. W Europie zachodniej pełno ludzi ma iPhony, bo tam kosztują tyle samo co u nas, ale zarobki nie są takie jak u nas... Ilekroć jestem na Zachodzie, to zdecydowanie więcej widzę na ulicach ludzi z iPhonami niż z Androidami, to reguła. U nas jest na odwrót i to jest efekt dysproporcji zarobkowych.
 #886740  autor: solidburn
 10 wrz 2016, 13:01
iphony nie sa produkowane w usa tylko jak wszystko inne chiny, po co iphone miałby być tańszy jak sie dobrze sprzedaje ? , dobrze ze nie prowadzicie firmy żadnej bo już dawno by padła :)
Dobrze że to nie forum Kameruńskie i dylematy zarobki iphone :)
 #886773  autor: maniek89
 10 wrz 2016, 16:59
solidburn pisze:Dlaczego tyle kosztuje ? bo sie sprzedaje wiec po co ma cos mniej kosztować ?
Przyznam, że dawno nie czytałem tak prostego, ale jakże celnego argumentu. Rzeczywiście, skoro ludzie są w stanie płacić duże pieniądze za taki sprzęt, to nie ma powodu, by miał on kosztować mniej. Spadek cen ujawniłby się może dopiero przy drastycznym spadku zainteresowania marką.
 #886790  autor: KA
 10 wrz 2016, 19:27
Porównywanie działania (płynności, stabilności) iOS z syfoidem uważam za bezsensowne, a wręcz niemoralne. Nie wyobrażam sobie, aby ktokolwiek używający przez chwilę iphona mógł pomyśleć o powrocie do androida. Tak jak mnie, użytkownika Maca, bierze obrzydzenie, gdy muszę cokolwiek zrobić na kompie z Windowsem. Ceny na nasze kieszenie są faktycznie zabójcze, jednak działanie tego systemu w stosunku do (nie)działania tego czegoś na 'a', usprawiedliwiałoby ceny nawet jeszcze znacznie wyższe. Dwa razy w życiu nabrałem się (z głupiej ciekawości) na androidowy syf i wróciłem ponownie do Lumii 1320 (jeszcze Nokia, oczywiście z WP8) - co za ulga!!! Przygód z tym pseudo-systemem opisywał już nie będę, bo w moim wieku niezdrowo igrać ze skokami ciśnienia. Teraz zbieram na iP6+ i choć jest drogi, w pełni rozumiem jego cenę...

W końcu DZIAŁAJĄCY Android!!!
 #886797  autor: Ramirez
 10 wrz 2016, 20:25
Jaki androidowy syf?? To kwestia konkretnego modelu telefonu. Pewnie miałes jakies tanie samsungi jak wiekszosc i na podstawie tego oceniasz system. Daj wolne podzespoły do iphona to też bedzie sie wieszał.
 #886813  autor: ManiacGSM
 10 wrz 2016, 22:03
Tak , pozwolę sobie na szczyptę soli.

Obrazek

Ale tak już poważniej , czytałem kiedyś dosyć ciekawy artykuł , w którym gość bez ogródek pisał ,że ich produkty mają być drogie aby klient poczuł się wyjątkowo. I na tym bazują.
Chociaż design jest na prawdę ''emejzing'' oraz optymalizacja systemu- te ikonki. Można by tak wymieniać. Zgodzę się z przedmówcami ,że niestety nie każdy ''Kowalski'' może pozwolić sobie na kupno.

A tak na koniec to moją skromną opinią iPhone się skończył na modelu 6 i 6s. Kiedyś kilka firm produkujących telefony z androidem ściągały design Apple , teraz z modelem 7 jest na odwrót.
Przypomina mi taniego chińczyka którego można znaleźć na allegro w dziale: Telefony komórkowe>inne marki.
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2016, 23:18 przez ManiacGSM, łącznie zmieniany 2 razy.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #886815  autor: Remington
 10 wrz 2016, 22:39
KA pisze:Nie wyobrażam sobie, aby ktokolwiek używający przez chwilę iphona mógł pomyśleć o powrocie do androida. Tak jak mnie, użytkownika Maca, bierze obrzydzenie, gdy muszę cokolwiek zrobić na kompie z Windowsem.
Ha ha, a u mnie przesiadka z Windowsa na Maca potrwała miesiąc, po którym wróciłem do Win7. Mac OS jest wg mnie nielogiczny, nieużyteczny i po prostu wymiękłem.
Ramirez pisze:Jaki androidowy syf?? To kwestia konkretnego modelu telefonu. Pewnie miałes jakies tanie samsungi jak wiekszosc i na podstawie tego oceniasz system. Daj wolne podzespoły do iphona to też bedzie sie wieszał.
Są rzeczy względne. Korzystając jednocześnie z obu systemów, bardziej mi się podobają kontrolki używane w iOS, animacje, działanie silnika przeglądarki (typu przewijanie, powiększanie, pomniejszanie, zaznaczanie itd.). Android ma fajne wg mnie tylko dwie rzeczy - dopracowane klawiatury typu swype, a także NFC do płacenia.

Co do ceny... Polska ich nie interesuje, iPhone w tej cenie doskonale się sprzedaje w krajach bogatych, a w biednej Polsce mniej kosztować przecież nie może.
 #886821  autor: ManiacGSM
 10 wrz 2016, 23:08
Remington pisze: Są rzeczy względne. Korzystając jednocześnie z obu systemów, bardziej mi się podobają kontrolki używane w iOS, animacje, działanie silnika przeglądarki (typu przewijanie, powiększanie, pomniejszanie, zaznaczanie itd.). Android ma fajne wg mnie tylko dwie rzeczy - dopracowane klawiatury typu swype, a także NFC do płacenia.

Co do ceny... Polska ich nie interesuje, iPhone w tej cenie doskonale się sprzedaje w krajach bogatych, a w biednej Polsce mniej kosztować przecież nie może.

Hej Remington, a próbowałeś swiftkey? Ja się uzależniłem od tej klawiatury.

A co do ceny w naszym kraju , to niestety jest jak mówisz. Oni mają na nas wy*****ne.
Z resztą nie tylko Apple.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #886865  autor: SzalonyMjut
 11 wrz 2016, 13:19
ManiacGSM pisze:
Remington pisze: Są rzeczy względne. Korzystając jednocześnie z obu systemów, bardziej mi się podobają kontrolki używane w iOS, animacje, działanie silnika przeglądarki (typu przewijanie, powiększanie, pomniejszanie, zaznaczanie itd.). Android ma fajne wg mnie tylko dwie rzeczy - dopracowane klawiatury typu swype, a także NFC do płacenia.

Co do ceny... Polska ich nie interesuje, iPhone w tej cenie doskonale się sprzedaje w krajach bogatych, a w biednej Polsce mniej kosztować przecież nie może.

Hej Remington, a próbowałeś swiftkey? Ja się uzależniłem od tej klawiatury.

A co do ceny w naszym kraju , to niestety jest jak mówisz. Oni mają na nas wy*****ne.
Z resztą nie tylko Apple.
Napisz mi proszę - jak wyobrażasz sobie koszt iP jeżeli apple nie miałby 'wy****ne' na nasz kraj? Że mielibyśmy telefon taniej?
Zdrowy rozsądek podpowiada mi że wtedy obywatele bogatych państw zaopatrywaliby się u nas.
 #886954  autor: ManiacGSM
 11 wrz 2016, 22:12
Ogólnie to nie wyobrażam sobie. Generalnie bardziej chodziło mi o to ,że jesteśmy zaściankiem europy, jeżeli chodzi o sprawy gwarancyjne i obsługę klienta.

A co do ceny to dymają nas panowie z Wiejskiej w Warszawie, to ''dzięki'' nim zarabiamy tyle ile zarabiamy ,czyli dwa-trzy razy mniej niż powinniśmy. Dlatego niestety nie każdego stać na taki sprzęt.

Dodam ,że to nie jest w żaden sposób hejt w stronę firmy Apple. Nie mam nic do nich. I gdyby nie większe wydatki jakie już mam w domu to myślę ,że przy współpracy z jakimkolwiek operatorem brałbym w abonament , nie zważając na komentarze czy jest to opłacalne czy też nie.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #886960  autor: solidburn
 11 wrz 2016, 23:37
ManiacGSM pisze: A co do ceny to dymają nas panowie z Wiejskiej w Warszawie, to ''dzięki'' nim zarabiamy tyle ile zarabiamy ,czyli dwa-trzy razy mniej niż powinniśmy.
Do kogo porównujesz PL chyba nie do krajów zachodu ? jak my sie cofaliśmy przez 50 lat to oni wręcz przeciwnie , wiec jak mamy nadrobić "~100 letnia" przepaść w 25 lat ? a zachód nadal sie jakoś rozwija i nie chce czekać na nas

Jak sie masz już porównywać to masz masę krajów starego demoludu od Adriatyku do Bałtyku
i na ich tle wypadamy jak dla mnie bdb a trochę ich już w życiu zjeździłem i w PL mi najlepiej

Proponuje poszukać na Kamerunskim forum telko podobnego tematu dlaczego iphone ma kosmiczna cenę, tylko tam średnie zarobki to 200zl /miesiąc ciekawe kto u nich jest winny ;)
 #886969  autor: adiq1033
 12 wrz 2016, 02:22
Miałem modele 2G, 3G, 3GS, 4, 4S, 5C. W tych okresach Apple na swoim iPhone oferował szybki i stabilny system operacyjny. To też związane jest z jego ceną, a cena jest wysoka, bo użytkownicy ufają marce. Poza tym telefon jest dosyć specyficzny, dla niektórych wyznacza on "status społeczny" - dla mnie to głupota, ale każdy ma własny punkt widzenia. Zaletą jest niewątpliwie ciągłe wsparcie i aktualizacje. Model iPhone 4S wydany w 2011 pomimo upływu lat wciaż ma zapewniane uaktualnienia systemu, który telefon z Android może sie tym pochwalić? Telefony Apple mają także swój unikatowy wygląd, który jest kopiowany przez innych producentów.