DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
 #871657  autor: Tamara
 14 cze 2016, 23:23
Ile powinno kosztować AC? Pierwszy raz kupuję i nie chcę przepłacić, jaka cena będzie dobra (tak mniej więcej oczywiście)? Chodzi o Opla Astrę z rocznika 2004, silnik 1.4 benzyna.
 #871738  autor: ManiacGSM
 15 cze 2016, 13:34
AC ? A może chodziło Ci o OC? autocasco nie jest obowiązkowe. Poza tym nikt Ci z głowy nie powie ile powinnaś zapłacić za AC. Na to się składa kilka czynników. Czy miałaś stłuczki, ile masz prawko, w jakim województwie mieszkasz czy miałaś już wcześniej AC. Wpisz sobie lepiej w gogla rankomat, CUK lub inne-będziesz miała wstępne wyliczenie. Wtedy będziesz miała przybliżony obraz cen jakie Cię czekają. I najlepiej wpisz lipny numer telefonu , oraz e-mail, bo będa Ci non-stop nap****ać na telefon z ofertami, no chyba ,że jesteś pewna ,że chcesz kupić w danej firmie to ubezpieczenie to wtedy możesz podać swoje prawdziwe dane kontaktowe.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #872131  autor: Tamara
 17 cze 2016, 12:40
O AC, wiem że jest nieobowiązkowe ale miałam w tym roku już drugi raz nieprzyjemną sytuację związaną z kradzieżą lusterka i szczerze to wolę zapłacić za ubezpieczenie, niż kolejny raz kupować nowe. Wiem że ta lub podobna sytuacja może zdarzyć się ponownie, mieszkam w kiepskiej dzielnicy a strzeżonego parkingu brak. Dzięki za radę, nie wpadłam na pomysł żeby skorzystać z porównywarki :) Zapytałam bo myślałam że istnieją może jakieś widełki finansowe ile mniej więcej takie ubezpieczenie kosztuje
 #872203  autor: ManiacGSM
 17 cze 2016, 23:08
https://rankomat.pl

https://www.google.pl/search?client=ope ... 8&oe=UTF-8

Tylko tak jak mówiłem na niektórych stronach po wprowadzeniu danych masz od razu na necie napisane ile zapłacisz, a na niektórych stronach chcą od razu numer telefonu -takie omijaj bo na prawdę lubią nękać i zawracać głowę na siłę ofertami. W szczególności na stronie CUK, są tez plusy tych minusów w niektórych agencjach można płacić w ratach <Ale nie jestem pewien czy to również dotyczy ubezpieczenia AC. Natomiast warto porównać oferty nie tylko pod względem cen ,ale co też zawiera takie AC. Żeby się potem nie zdziwić. -PŁACISZ=WYMAGASZ. Dowiedz się również ,czy są jakieś haczyki.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #872593  autor: pietro
 20 cze 2016, 13:26
Ja swojego Clio z 2004 roku - 1.2 chciałem ubezpieczyć po całości AC,OC,NNW,Assistance to zapodali mi cenę przeszło 3000zł na rok :)))) bez zniżek. Praktycznie ceny podobne w każdej firmie. Myślę że jak nie masz zniżek to będzie jeszcze więcej, bo pojemność większa. U mnie o tyle łatwiej że mam znajomego, który mi ubezpieczył w za 3 krotnie mniej.
 #872681  autor: izafonka
 20 cze 2016, 18:41
W tym roku AC chyba podrożało, tydzień temu zapłaciłam 1100zł prawie 200zł więcej niż w ubiegłym roku, a nie miałam żadnego wypadku ani nic w tym stylu. (200 więcej za Renault Clio 2008). Jak się orientowałam to tak to wygląda mniej więcej. Mam maksymalne zniżki

Prace wysokościowe na najwyższym poziomie:
http://high-level.com.pl
http://prace-wysokosciowe.warszawa.pl
 #872753  autor: Tamara
 21 cze 2016, 00:15
ja za OC płacę ponad 2000, niestety nie mam jeszcze żadnych zniżek a nie było kogo dopisać do dowodu :(
ManiacGSM, dzięki za linki, sprawdziłam oferty w rankomacie i wyszło ponad 3 ze wszystkim, chyba jednak za dużo będzie mnie to kosztowało :?
 #873129  autor: ManiacGSM
 23 cze 2016, 10:11
Ok, Dziewczyny, pozdrowionka. Ja byłem w marcu u agenta CUK, zawierałem nową umowę OC. I laska sama przyznała ,że były podwyżki niemalże u każdego ubezpieczyciela. (w końcu kobieta ma tam biuro -placówkę- już kilka lat więc ''siedzi w temacie'' cały czas. I nie ma tu mowy o tym ,że PZU czy Warta to molochy najdłużej istniejące na polskim rynku. Tutaj nie ma się co do nich czepiać bo podwyżki były u wszystkich firm.

Druga sprawa ,że polska to dziki kraj i te firmy robią sobie z Nami co chcą. Tak nieoficjalnie można tylko przypuszczać ,że skoro Pan z Koziej Wólki spowodował wypadek i ''musieliśmy'' wypłacić odszkodowanie to trzeba to sobie odbić i podwyższyć składki całej reszcie ''bandy''.

I nie ważne czy ktoś ma Hummera za 200.000 tysięcy ,czy Cinquecento za 800 zł. Z tym tylko małym faktem ,że Ci pierwsi nawet nie zauważą ,a Ci drudzy czyli zwykli ''Kowalscy'' odczują to po kieszeni.

PLUSH na Kartę x1. Virgin Mobile x1, Orange FREE x1, PLAY MIX x1.
iP 5s, NOKIA C7, HUAWEI Y5, BB 9810, NOKIA 2610.
 #878199  autor: misiek303
 21 lip 2016, 08:59
Zastanawiam się nad ubezpiezeniem auta (AC) w mBanku. Ktoś ma u nich jakieś usługi? Warto?
 #878203  autor: klimasz
 21 lip 2016, 09:25
Jeżeli chodzi o pakiet OC,AC,NNW - średnio w porównaniu do roku ubiegłego podwyżki w zależności od marki, sumy ubezp. itd. wzrosły o 20-30% ! Wszystkie firmy podniosły stawki, nie ma takiej, która by tego nie zrobiła.


ManiacGSM pisze: Druga sprawa ,że polska to dziki kraj i te firmy robią sobie z Nami co chcą.
Tu są dwie strony medalu. Firmy robiły co chciały, zaczęła się wojna cenowa. 2/3 firm na OC traciło. A firmy odszkodowawcze wyciągają coraz większe pieniądze, za zdarzenia przeszłe (5-10 lat wstecz), zatem, KNF "zaleciła" podniesienie stawek w ubezpieczeniach komunikacyjnych.

Po drugie podatek "bankowy" miał dotyczyć banków, a objęto nim również firmy ubezpieczeniowe. Zatem nie ma się z jednej strony co dziwić, że przy tych dwóch zdarzeniach stawki poszły w górę. Ich wysokość to inna kwestia.
ManiacGSM pisze: Tak nieoficjalnie można tylko przypuszczać ,że skoro Pan z Koziej Wólki spowodował wypadek i ''musieliśmy'' wypłacić odszkodowanie to trzeba to sobie odbić i podwyższyć składki całej reszcie ''bandy''.

I nie ważne czy ktoś ma Hummera za 200.000 tysięcy ,czy Cinquecento za 800 zł. Z tym tylko małym faktem ,że Ci pierwsi nawet nie zauważą ,a Ci drudzy czyli zwykli ''Kowalscy'' odczują to po kieszeni.
To nie ma znaczenia. Idea ubezpieczeń polega na tym, że duża liczba podmiotów płaci stosunkowo niewysoką kwotę w porównaniu do sumy ubezpieczenia/sumy gwarancyjnej, a z tej puli biorą wszyscy, którym "coś się przytrafi". Suma gwarancyjna jest dość wysoka w OC, bo wynosi 1mln € na szkody rzeczowe i 5 mln € na szkody osobowe. Czy kierowca hummera może zabić człowieka? To samo może zrobić czinkłeczento. Czy może kierowca hummera zniszczyć czyjeś ferrari? To samo może zrobić kierowca czinkłeczento, także nie wszystko jest takie proste, jakby mogło się wydawać ;)
 #878210  autor: eryk_tr
 21 lip 2016, 10:23
misiek303 pisze:Zastanawiam się nad ubezpiezeniem auta (AC) w mBanku. Ktoś ma u nich jakieś usługi? Warto?
Mam 2-letnie auto i też wykupiłem AC. Jego koszt miesięczny to około 10% wartości samochodu.
Warto, bo byle zarysowanie czy inne tego typu zdarzenie może pociągnąć za sobą spore koszta, a tak leci z AC.
W mBanku kiedyś miałem ubezpieczenie innego samochodu. Generalnie mogę polecić - wszystko można załatwić zdalnie. Tylko najlepiej mieć u nich konto, wtedy ten cały proces autoryzacji przegiega sprawnie. Konto w mBanku jest za free - ---wymoderowano-Remington--- - więc i tak nic się nie traci.