DAJ CYNK
  • Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.
Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Niech nie zmyli Was, że to dział Oprogramowanie.

Tutaj można dyskutować zarówno o aplikacjach związanych z finansami, ale też o usługach fitechów i tradycyjnych banków.

Uwaga! Nie akceptujemy żadnych reflinków, kodów polecających itp.
  • Strona 4 z 12
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 12
 #999870  autor: f0ku5
 21 cze 2018, 00:06
Jakiś czas temu oglądałem ten system u znajomego, wszystko muliło, długo wczytywało strony, itp.
Jeżeli teraz już to zmienili to OK.
 #999885  autor: Remington
 21 cze 2018, 07:48
forum_tg pisze:Konto Orange było za free wraz z wszystkimi darmowymi bankomatami. Do tego podczas otwierania wielu klientów dostawało wiele bonusów.
To była oferta mBanku, więc nie ma się co nią sugerować. Bank Orange będzie czymś zupełnie nowym. Oby tylko był zarządzany z Polski, a nie Francji, bo inaczej będzie odstawać od reszty na minus (u nas usługi bankowe są dużo bardziej rozbudowane niż na Zachodzie, mamy szybkie przelewy itp., a nie mamy paru innych usług, które tam są popularne).

Z wyborem banku i konta czy karty (rozszerzyłem o nią wątek na prośbę forum_tg) jest jak z wyborem operatora i taryfy - każdy ma swoje preferencje i sposób użytkowania (ceny, bezpłatne przelewy, bezpłatne bankomaty, prowizje za operacje zagraniczne, jakość obsługi, funkcjonalność apki mobilnej i systemu internetowego itd.). Trudno więc coś ogólnie polecić na zasadzie: weź bank X on jest najlepszy. Kto czegoś szuka, niech określi swoje potrzeby w tym zakresie, wówczas można będzie coś mu zaproponować.
 #999891  autor: forum_tg
 21 cze 2018, 09:11
Remington - bardzo słuszne porównanie banku vs operatora.

Reklamy wmawiają ludzią że wszystko jest za free, wiadomo jak jest. Wybór konta bankowego należy zacząć od określenia do czego ono będzie wykorzystywane oraz jakie będą wpływy gotówki (sporadycznie duży przelew, regularnie mniejsze).

Najczęstsze wymogi:
- prowadzenie konta 0 zł
- karta 0 zł
- wypłaty 0 zł (tutaj trzeba uważać, bo są haczyki, np. nie mniej niż...., albo darmowe jest 5 pierwszych wypłat).

Ale warto zastanowić się nad potrzebą wypłacania pieniędzy za granicą, dodatkowe usługi jak blik, przelew na nr telefonu (super sprawa) czy porządny portal transakcyjny z wieloma możliwościami.

Ja też cenie sobie możliwość założenia podkont, gdzie trzymam więcej gotówki. dlaczego? proste - coś się dzieje z kartą, to stracę pewną kwotę, ale nie za dużo (do 1000 zł), a gdy potrzebuje więcej przelewam telefonem z podkonta na konto główne dowolną kwotę.
 #999901  autor: Remington
 21 cze 2018, 10:10
Właśnie, dlatego kluczowe jest określenie sposobu użytkowania. Mam znajomą, która była zachwycona pewnym bankiem i tym, że na całym świecie ma w nim darmowe wypłaty z bankomatów. Nie wiedziała, że na kursie ten jej wspaniały bank złoił ją na bodajże 8%, czyli 40 zł od wypłaty równowartości 500 zł...

Pamiętajmy, że są też tańsze alternatywy dla banków - czyli niby-konta, prowadzone przez fintechy, np.: Curve*, DipoCket, IgoriaCard, Revolut (kolejność alfabetyczna). Bez ochrony w postaci BFG, ale regulowane przez przepisy unijne (raportowanie do regulatorów, brak możliwości łączenia środków klientów z własnymi itp.), a przede wszystkim tańsze od banków i posiadające bogatą, niekiedy unikalną, funkcjonalność.

*) Jeśli ktoś chętny skorzystać z Curve, niech pisze na PW.
 #999932  autor: forum_tg
 21 cze 2018, 13:59
ale jeżeli tylko człowiek zechce, to na promocjach bankowych też można zrobić. Jest kilka fajnych portali które wręcz podpowiadają kiedy i gdzie z jakiej promocji skorzystać.
Podczas testowania danego banku, otwierając konto ROR lub kartę kredytową można coś jeszcze dla siebie wycisnąć.
Tak, też poznałem wiele ofert bankowych
 #1000190  autor: pakierhakierxd
 23 cze 2018, 08:21
City ma fajne promocje z założeniem karty kredytowej, dają kasę lub bon np do biedronki, ja założyłem dla bonu, może bym korzystał ale nie podobało mi się to ze jest duży limit 6400, w innych bankach jest taki jak sobie ustalisz.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam :)
 #1002730  autor: marcin19883
 08 lip 2018, 12:09
f0ku5 pisze:Jakiś czas temu oglądałem ten system u znajomego, wszystko muliło, długo wczytywało strony, itp.
Jeżeli teraz już to zmienili to OK.
Co prawda mało używam, ale mi nigdy system Nest Banku nie mulił. Korzystałem z aplikacji mobilnej i to samo. Zawsze było ok, oprócz od czasu do czasu przerw technicznych, których teraz prawie już nie ma.
 #1006855  autor: 3echo
 09 sie 2018, 23:50
Remington pisze:Jeśli nie ma jeszcze nigdzie konta, to konto podstawowe w dowolnym banku. Poczytaj w necie co dyrektywa UE w nim zapewnia.
Dzięki za info.Jak to dobrze czasami o coś zapytać na forum.
 #1010849  autor: BO2095
 03 wrz 2018, 09:24
3echo pisze:Jakie konto zaproponujecie 18-sto latkowi?
Polecam ING, praktycznie brak opłat jeśli płacisz kartą (a nie ukrywajmy, kto nosi gotówkę), wypłaty płatne jeśli są więcej niż 2 w miesiącu (jeśli jednak ta gotówka byłaby dostępna), własny nadruk na karcie (to jaka ciekawostka), pomoc przez FB działa nawet sprawnie.
Pod żadnym pozorem mBank. Na koniec współpracy z nimi dowiedziałem się, że:
-wycofanie zgody marketingowej nie jest istotne, bo "oni tylko dzwonią z ofertą, więc zgoda na marketing nie jest wymagana"
-część zgód jest wyrażana za osobę otwierającą konto na starcie
-część zgód jest ukryta, ale są od razu wyrażane za osobę otwierającą konto i jak się nie spyta w placówce jakie zgody są aktywne, to się człowiek nie dowie, bo nie ma ich na stronie po zalogowaniu, bo nie
-naruszanie ustawy o ochronie danych osobowych jest chyba w standardzie :V
-setka spamu na mailu i telefonie, bo "mokazje to nie oferta handlowa", choć spełnia warunki, aby być ofertą handlową (i wycofanie zgody na mokazje nie znaczy, że zadziała od razu).
  • Strona 4 z 12
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 12
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 12