DAJ CYNK
  • Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.
Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Niech nie zmyli Was, że to dział Oprogramowanie.

Tutaj można dyskutować zarówno o aplikacjach związanych z finansami, ale też o usługach fitechów i tradycyjnych banków.

Uwaga! Nie akceptujemy żadnych reflinków, kodów polecających itp.
  • Strona 6 z 12
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 12
 #1011021  autor: Vexusa
 03 wrz 2018, 22:49
Ja jestem stały w uczuciach, nie nam czasu ganiać po bankach i sprawdzać ofert żeby zaoszczędzić 10 zł miesięcznie. Wszędzie z zasady płace kartą, a to jest za darmo, konto tez mam za zero jak mam platnosci na 300 zl, mam łatwy dostęp do banku i tyle mi potrzeba.

Wysłane z mojego SM-T585 przy użyciu Tapatalka
 #1011024  autor: marcz123456
 03 wrz 2018, 22:55
Vexusa pisze:żeby zaoszczędzić 10 zł miesięcznie.
10 miesięcznie, to 120 zł rocznie. A to już jest kwota która robi różnicę. Każdy zrobi co chce. Ja tam wolę mieć kilka kont i kilka kart w portfelu zamiast jednej. Nie będę siedział godzinę i liczył czy zapłaciłem 300 zł każdą czy nie. Posiadanie dwóch kart jest wkazane zresztą. Przynajmniej jednej mc i Visa. W tym roku już jedna i druga organizacja zaliczyła awarię, banki zresztą też. Raz miałem taką sytuację, wyciągam visę, a tu odmowa autoryzacji. No to mc i po sprawie.
 #1011027  autor: Vexusa
 03 wrz 2018, 23:00
marcz123456 pisze:Nie będę siedział godzinę i liczył czy zapłaciłem 300 zł każdą czy nie.
Nie muszę siedzieć i nic liczyć, zapłacę rachunek za telefon i prąd i już mam ponad 300 zł :) na nią też dostaje wypłatę.
marcz123456 pisze:Posiadanie dwóch kart jest wkazane zresztą. Przynajmniej jednej mc i Visa.
A czy ja napisałem gdzieś że mam tylko jedno konto?



Wysłane z mojego SM-T585 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2018, 23:33 przez Vexusa, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1011029  autor: f0ku5
 03 wrz 2018, 23:25
marcz123456 pisze:No to zorientuj się trochę w ofercie konkurencji, bo teraz standardem jest że wszystkie bankomaty są za 0zł
Ja mam wrażenie, że wręcz przeciwnie - banki podnoszą opłaty za wypłaty z bankomatów ponieważ przestaje im się to opłacać, w zamian rekompensują to darmowym BLIK'iem.
 #1011043  autor: BO2095
 04 wrz 2018, 09:10
Mam takie samo zdanie jak f0ku5. mBank w zaszłym roku (albo 2 lata temu już, nie pamiętam) wprowadził dodatkowe opłaty za wypłatę poniżej 100PLN z bankomatu. Może dlatego, że wszystko zmierza w kierunku płatności bezgotówkowej (to może być tylko moje odczucie). Gdzie jasne, osoby ze wsi i małych miast dalej będą potrzebowały płatności gotówką, bo terminal płatniczy nie będzie opłacalny, dalej różni ludzie będą płacić na poczcie za rachunki, ale, mam nadzieję, z biegiem czasu gotówka zostanie wyparta.
 #1011049  autor: Remington
 04 wrz 2018, 09:56
BO2095 pisze:dodatkowe opłaty za wypłatę poniżej 100PLN z bankomatu. Może dlatego, że wszystko zmierza w kierunku płatności bezgotówkowej
Tylko za wypłaty kartą. Dlatego, że od każdej takiej wypłaty płacą stałą prowizję (bodajże 1,20-1,50 zł). Ludzie wypłacający kilka razy po 20-50 zł kosztowali ich dużo więcej niż ci, którzy wypłacą tę samą kwotę za jednym razem. Nie tylko mBank wprowadził taką prowizję. Za to Blikiem można i 10 zł wypłacić bez dodatkowych kosztów.
 #1011053  autor: BO2095
 04 wrz 2018, 10:39
Osobiście jakoś nie mogę się do Blika przekonać. Irracjonalne, wiem, ale jakoś nie potrafię. Dlatego opisuję sytuacje z którymi się zetknąłem (mało polsko, wiem, ale jakoś tak nie potrafię gadać o czymś, na czym się nie znam :P). Dlatego napisałem o mBanku i wypłatach kartą ;)
Tak to zgadzam się w całej rozciągłości.
 #1011059  autor: BO2095
 04 wrz 2018, 11:24
Z bankomatów praktycznie nie korzystam, a w internecie działam z poziomu konta, więc nie wiem czy jakoś specjalnie mi on potrzebny... Jakieś dodatkowe zalety, które wyróżniają go na tle normalnego konta?
 #1011063  autor: Remington
 04 wrz 2018, 12:04
Wygoda i bezpieczeństwo. Przepisujesz na stronie kod jaki widzisz w apce banku, potem wyskakuje na telefonie ekran z prośbą o potwierdzenie płatności z jej danymi, potwierdzasz i zapłacone. Szybko i bez konieczności logowania się do banku w przeglądarce, przepisywania kodu z smsa itd.

Na niektórych stronach kod wystarczy wpisać tylko raz i podczas kolejnego zakupu już nie trzeba i jest jeszcze szybciej.

W bankomacie bezpieczeństwo, bo odpada ryzyko skoiowania karty i podejrzenia PIN-u.
 #1011071  autor: BO2095
 04 wrz 2018, 12:42
Nie korzystam z aplikacji bankowych, bo najczęściej padają ofiarami ataków, więc wyszłoby mi na jedno chyba (bo z bankomatów nie wypłacam, jeśli nie potrzebuję, a jak już jest potrzeba, to wypłacam z bankomatu w placówce, gdzie nikt skimmera nie założy). Chyba spasuję ;)
 #1011074  autor: Vexusa
 04 wrz 2018, 12:58
BO2095 pisze:Nie korzystam z aplikacji bankowych, bo najczęściej padają ofiarami ataków, więc wyszłoby mi na jedno chyba (bo z bankomatów nie wypłacam, jeśli nie potrzebuję, a jak już jest potrzeba, to wypłacam z bankomatu w placówce, gdzie nikt skimmera nie założy). Chyba spasuję ;)
Ostrożny jesteś ;)

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 #1011082  autor: Pabloeq
 04 wrz 2018, 13:31
Ja tam płacę kartą za wszystko i konto mnie nic nie kosztuje, BLIK kapitalna sprawa, nie trzeba mieć przy sobie i wkładać karty do bankomatu, a miałem przypadek że zepsuty bankomat firmy "Eurozłom" nie chciał oddać mi karty... wysuwał ją tylko trochę że nie dało się jej uchwycić i wyjąć... więc po trzeciej próbie została zatrzymana w bankomacie. Gdybym wtedy miał BLIKa....
Obrót gotówką jest bardzo drogi, wszystko zmierza (czy nam się podoba czy nie) w kierunku jak największego wyeliminowania gotówki z obiegu - tak jest poprostu prościej i wygodniej.
 #1011085  autor: Remington
 04 wrz 2018, 13:56
BO2095 pisze:Nie korzystam z aplikacji bankowych, bo najczęściej padają ofiarami ataków
Nie słyszałem o ani jednym ataku na aplikację bankową. Ataki są albo na korzystających z bankowości internetowej z przeglądarki telefonu, albo wstawiane są do Google Play fałszywe aplikacje udające bankowe.
 #1011115  autor: Remington
 04 wrz 2018, 16:09
To jest raport z audytu pokazujący luki niektórych aplikacji. Luki, które złodzieje na pewno już odkryli, a mimo to nie zdołali dokonać ani jednego udanego ataku (na pewno byłoby o tym głośno). Przechwycenie danych, sesji itp. to za mało by coś ukraść, bo to tylko część większej całości (jest jeszcze szyfrowanie, autoryzacja itd. Nawet słynne włamanie na serwery Plus Banku skończyło się tylko wyciągnięciem danych o kontach, szantażem i więzieniem dla szantażystów.
 #1064086  autor: perxenat
 01 lut 2019, 23:08
Ja napiszę - jakiego banku NIE wybierać: Alior
wprowadzono NOWY system transakcyjny oparty na wyglądzie mobilnym, ergonomia no może na komorce jest dobra, ale na komputerze jest wszystko przeskalowane maksymalnie. "Przy okazji" usunięto sporo użytkowych funkcji typu: doładowanie prepaid cykliczne, konfiguracja wygladu strony glównej.
***
BONUS: aby móc ZOBACZYĆ ofertę lokat, kart, kredytow etc. inaczej - co innego niż historia i przelewy - MUSICIE wlączyć zgody "rodo". No tu już normalnie "hit sezonu" - nigdzie indziej (w inszym banku) na to nie wpadli!
***
oferta - nie wypowiadam się, bo siedzę na jednej ze starych taryf (nie da się włączyć dla nowych użytkowników).
Na pocieszenie - zaleta: będąc w Czeskiej Republice płaciłem kartą złotówkową kwoty w korunach. Kurs przeliczeniowy lepszy niż w kantorze, marże nie ma, spreadu nie ma. Karta MC zwykła (niekredytowka).

Тетраоксид ксенона и перксенаты — одни из самых сильных окислителей
  • Strona 6 z 12
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 12
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 12