DAJ CYNK
  • Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.
Aplikacje i usługi łączące świat finansów i technologii. Także dyskusje o tradycyjnych bankach jeśli są one nowoczesne i innowacyjne.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: 
Niech nie zmyli Was, że to dział Oprogramowanie.

Tutaj można dyskutować zarówno o aplikacjach związanych z finansami, ale też o usługach fitechów i tradycyjnych banków.

Uwaga! Nie akceptujemy żadnych reflinków, kodów polecających itp.
  • Strona 7 z 12
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12
 #1068691  autor: Robin560
 30 mar 2019, 12:16
wybrałem konto w santanderze nie jestem w pełni zadowolony na plus bez problemowo udało mi się założyć konto w euro. ale na minus dwie poważne awarie w ciągu miesiąca dodatkowo nie czytelna aplikacja mobilna i problemy z weryfikacją karty a aplikacjach np. google pay. skłaniają mnie do otwarcia drugiego konta i zastanawiam się nad nest bankiem lub millenium proszę o jakieś opinie tych banków.

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #1068698  autor: forum_tg
 30 mar 2019, 13:59
Nest bank konto zupełnie za zero bez obostrzeń
Dla mnie słaba aplikacja oraz mało możliwości konta np brak możliwości otwarcia rachunku powiązanego tzw. podkonta.
Millenium ma fajna apke, sporo możliwości, ogrom rzeczy można przez stronę zrobić
Żeby było za zera trzeba mieć wpływ na ponad 1000 zł i chyba dwie operacje karta
Jak teraz otworzysz to jeszcze 200 zł dostaniesz
 #1068706  autor: pakierhakierxd
 30 mar 2019, 14:55
Ja musiałem z Of zmienić na Mbank i przez rok za darmo a potem zobaczymy ;)
ogólnie mam konta w wielu bankach ale póki co Mbank główny ;) ,w OF zostaje do czasu wypowiedzenia umowy karta kredytowa :P

Pozdrawiam :)
 #1068729  autor: Robin560
 30 mar 2019, 21:02
forum_tg pisze:
30 mar 2019, 13:59
Nest bank konto zupełnie za zero bez obostrzeń
Dla mnie słaba aplikacja oraz mało możliwości konta np brak możliwości otwarcia rachunku powiązanego tzw. podkonta.
Millenium ma fajna apke, sporo możliwości, ogrom rzeczy można przez stronę zrobić
Żeby było za zera trzeba mieć wpływ na ponad 1000 zł i chyba dwie operacje karta
Jak teraz otworzysz to jeszcze 200 zł dostaniesz
nie potrzebuję bajerów ma to być dodatkowe konto jakieś podkonta itp. plus dla nesta za wydawanie karty v-pay do konta w euro co jest niezbędne podczas podróży do Holandii czy Niemiec sam się o tym przekonałem :(
co do milenium łapię się wiekowo na darmowe konto (jedna transakcja w miesiącu) na plus fajny interfejs z informacją czy spełniliśmy warunki na zwolnienie z opłat i możliwość zamówienia karty prepaid i możliwość rejestracji simek.
a powiedzcie mi jaka prowizja jest pobierana w przypadku płatności obcą walutą np. koronami czeskimi? w obu bankach
ps. mbank mi nie odpowiada (przeczytajcie mój post na poprzedniej stronie)

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #1068734  autor: Remington
 30 mar 2019, 21:36
Banki i fintechy to mój konik :).

W Millennium przewalutowanie to w sumie 5% licząc od kursu średniego, niezależnie od waluty. W mBanku 6%, z pewnymi wyjątkami jednak.

Do płatności za granicą (w realu lub w necie) za najlepszy wybór uważam Curve - od poniedziałku do piątku wszystko przeliczają po średnim kursie, w weekendy biorą 1,5% prowizji, którą też da się obejść sposobem (przez 14 dni po płatności można ją przenieść na inną kartę, wtedy wystarczy zrobić to na uprzednio zasiloną w tym celu kartę walutową, czasem jeśli kurs spadnie można w ten sposób też zaoszczędzić). Zaletą jest brak blokowania kasy, bo Curve ściąga nam konkretną kwotę z naszego polskiego konta bankowego dopiero w momencie płatności. Mogę polecić :smt006 Curve co da nam po 5GBP, zainteresowani niech piszą na PW, żeby tu nie spamować.

Ciekawą opcją wydaje się jeszcze N26.de. Też fintech, który już jakiś czas temu stał się bankiem. Otwiera się przez wideorozmowę. Wydają ładną przezroczystą kartę, która jest rozpoznawana jako niemiecka, czyli w całej strefie Euro nie wyskoczy pytanie o niekorzystne przeliczenie kursu. W podstawowym planie prowadzenie, karta i przelewy za free, przewalutowania też po kursie MasterCard bez prowizji. Minusy to brak polskojęzycznej obsługi i konieczność zasilania przez normalny przelew w Euro, co zajmuje 1 dzień roboczy. Też mogę polecić :smt006 , podobno dają po 15 EUR na łebka.

Na koniec opiszę coś co poniekąd spełnia kryteria jakie były tu poruszane, jednak to nie konto bankowe tylko fintech (ergo brak gwarancji, ale działa już 3 lata, współpracuje z polskim oddziałem MasterCard i należy do byłego członka zarządu Pekao). Zwie się DiPocket, zarejestrowany w UK, ale bazę ma w Warszawie i z nią zawiera się umowę. Zalety to brak opłat za prowadzenie (za przewalutowania liczą 1%) i wydawanie kart, możliwość tworzenia subkont (także w innych walutach, z dobrym kursem sprzedaży) i nazywania ich (idealne do subskrypcji itp.), wyrabiania sobie do nich kart normalnych i wirtualnych (od razu widocznych w aplikacji), wysyłanie przelewów, a zasilanie kartą i przelewem. DiPocket polecam :!: tylko werbalnie, bo oni nie nagradzają.
 #1068742  autor: Robin560
 30 mar 2019, 22:34
Dzięki wszystkim za pomoc. To plan mam taki karta curve już do mnie idzie to zakładam konto w nest banku wspólne bo kwestia wieku a później przetestuję revoluta i n26 i może dipocket . Dipocket teraz nie założę bo nie mam odpowiedniego pełnomocnika.

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #1068944  autor: Morvius
 02 kwie 2019, 18:30
forum_tg pisze:
30 mar 2019, 13:59
Dla mnie słaba aplikacja oraz mało możliwości konta np brak możliwości otwarcia rachunku powiązanego tzw. podkonta.
Możesz skorzystać ze stworzenia saszetki i wrzucać do niej tyle pieniędzy ile chcesz i wyciągać kiedy chcesz za darmo.
Ewentualnie otworzyć oszczędnościowe i na nim odkładać to co ma być pewne i nie do ruszenia (przy okazji pracuje na oprocentowaniu 2,3%).

Nest walutowe jest fajnym rozwiązaniem. Posiada wbudowany "wirtualny kantor" jeśli można to tak nazwać i zamieniać obcą walutę na złotówki i w drugą stronę po stawce jaka obecnie obowiązuje na giełdzie. Sztos dla użytkowników zagranicznych posiadających obywatelstwo polskie. Do tego karta za free i prowadzenie konta. Z resztą na stronie macie wszystko wyjaśnione. Nowa aplikacja mobilna też jest spoko. Jak narazie jestem w fazie testów, za pierwszym razem zraziłem się do Nest Banku ale coś czuję, że szybko to zaufanie odbuduje.

Klasyczny obserwator wątku.
 #1068994  autor: szyman12
 03 kwie 2019, 10:06
Nest Bank jest całkiem okej, poza potężnym minusem jakim jest infolinia. Próbowałem dodzwonić się ostatnio na infolinię. 3 razy po 16 minut wiszenia na telefonie (i się niedodzwoniłem :twisted: ). Dodatkowo zamiast muzyczki to są zapętlone hasła (de)motywujące, przez co nawet nie można włączyć na głośnomówiący i zająć się czymś innym. :evil:
 #1069298  autor: Robin560
 09 kwie 2019, 17:25
https://www.cashless.pl/5644-karta-Up-and-Go-Zabka
co myślicie o tej karcie? myślę że będzie popularna bo można jej używać bez wysyłania skanu dokumentu fajny koncept ale ja nigdzie jeszcze jej nie widziałem.

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #1069303  autor: Robin560
 09 kwie 2019, 18:50
napisałem do dipocket jak na razie nie mają informacji kiedy karty wejdą do sprzedaży. sugerując się regulaminem obstawiam początek maja, ale mam nadzieję że wcześniej.

Wow ranga "Stary Wyjadacz" :D nie sądziłem że dotrwam do niej :mrgreen:
 #1069337  autor: macc
 10 kwie 2019, 17:42
Ja nie polecam nest banku. Jestem w trakcie zamykania tam rachunku bankowego. Ciągłe problemy techniczne, coś nie chodzi ,za coś nie idzie zapłacić, niegrzeczna infolinia.
Polecam za to alior bank. No problem. Wolę zapłacić 10zł miesięcznie i mieć brak problemów.
 #1069374  autor: forum_tg
 11 kwie 2019, 07:04
Remington pisze:
10 kwie 2019, 18:41
Alior Bank z najdroższymi na rynku przelicznikami płatności zagranicznych.
Ale z tej usługi korzysta mało osób, a większość z grona korzystających używa karty w okresie urlopu, czyli także krótki okres w stosunku do całego roku.
Nie korzystałem z tego Banku, ale znajomi także sobie chwalą.
 #1069422  autor: perxenat
 11 kwie 2019, 18:23
Remington pisze:
10 kwie 2019, 18:41
Alior Bank z najdroższymi na rynku przelicznikami płatności zagranicznych.
jako użytkownik tego "banku" dodam ponadto:
- brak cyklicznego doładowania prepaid - zlikwidowali w tym roku;
- do uruchomienia lokaty/kredytu/karty kredyt etc "produktów" MUSI być wyrażona zgoda na marketing; inaczej w zakładce "oferty" zobaczycie jedynie wielką żółtą planszę, aby wyrazić zgody.
- dzwonią regularnie z "ofertami". No chyba że zablokujecie zgody, ale wtedy działa punkt powyżej;
- nowy system jest słaby, usunięte dużo opcji, wolniej działa. No trzeba przyznać - dodali rozpoznanie pary dnia, i po zalogowaniu masz "Dzień dobry" lub "Dobry Wieczór". Rozumiem, że na to wszyscy czekali i wymagali od banku, podstawowa funkcja. Jeszcze czekam na animowane pokemony i zbieranie punktów w grze (mbank kiedyś miał cos takiego).
- drogo, jak tu Kolega wcześniej pisał 10zł za obsługę. U mnie co prawda 0zł, ale to jeszcze mam starą promocję - dla "nowych" niedostepna. Kiepsko, jak na bank nadający się jedynie do płatności bieżących i niczego innego.
ODRADZAM ALIOR!

Тетраоксид ксенона и перксенаты — одни из самых сильных окислителей
 #1070525  autor: Robin560
 28 kwie 2019, 19:29
podzielę się swoimi wrażeniami na temat nest banku i curve. nest bank bez żadnych problemów przez miesiąc testów nic nie mam do dodania podstawowe darmowe konto. curve bardzo fajna aplikacja do płatności za granicą i nie tylko przez ostatnie tygodnie używałem jej jako mojej głównej karty i nie miałem żadnych problemów 0 pytań o przewalutowania w terminalach (w bankomatach nie testowałem).a możliwość posiadania kilku kart w jednej jest najlepsza z tego wszystkiego można się szybko w aplikacji przełączyć pomiędzy kartami. Na plus nie wymagają skanu dokumentu jak inne fintechy.

Mam też pytanie czy jest jakiś bank umożliwiający dodanie karty wirtualnej do google pay (ewentualnie płatności HCE) bez wydawania plastiku?
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2019, 20:43 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Strona 7 z 12
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 12