DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
 #866313  autor: Gitarka
 15 maja 2016, 18:41
Hej
Posiadam alkomat alkohitu. I w związku z tym mam pytanie jak często trzeba kalibrować alkomaty? I czy wogóle trzeba?
 #866599  autor: smartek
 17 maja 2016, 10:45
Chciałoby się napisać coś niecenzuralnego, ale...
Instrukcja jest najlepszą odpiedzą na to pytanie.
Alkomat powinieneś otrzymać skalibrowany, ale po jakimś czasie, zazwyczaj rok, jeżeli nie używasz go "przemysłowo" należy oddać do kalibracji. W instrukcji wszystko znajdziesz. Jeżeli nie będziesz kalibrował alkomatu, to wynik może nie być wiarygodny.
 #866922  autor: Gitarka
 19 maja 2016, 07:56
Instrukcja instrukcją, a życie, życiem.
Na innych forach widziałam, ze pisali o kalibracji co 6 miesiecy, nie co roku. Dlatego wole zapytać kogoś kto już ma jakieś doświadczenie w tym.
 #872958  autor: rhub
 22 cze 2016, 10:03
Który masz model? Też mam ich alkomat i zalecają by robić kalibrację co 500 pomiarów lub co 6-18 m-cy, zależy jak często używasz, na pewno nie rzadziej niż raz na 1,5 roku, a jeśli masz jakieś wątpliwości co do pomiarów to lepiej wysłać do nich, szybko to robią.
 #873215  autor: smartek
 23 cze 2016, 14:42
Instrukcja instrukcją, a życie, życiem.
Gitarka, całkowita racja. Mam Alkohita X50 i nie jestem w stanie zużyć limitu pomiarów do kalibracji. W życiu rocznie nie przekroczę 1000 pomiarów. Mam lejek, na imprezie czasem sporo osób chce się sprawdzić, ale to i tak niewiele. Dlatego co półtora roku wystarczy. Te 6 miesięcy, czasem nawet mniej to można robić w firmie budowlanej, jak się często sprawdza trzeźwość ludzi.