DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
 #767160  autor: maniek89
 02 gru 2014, 23:09
Tylko i wyłącznie cena. Po co przepłacać? Jakośc każdej sieci jest zbliżona i uwazam że sieci są na takim etapie że różnice w ich jakości jako takiej, są symboliczne.
 #767190  autor: Chemicalifornia
 03 gru 2014, 06:45
Ja wybieram każdą byle nie Plus :)

3210>6210>6210>6310i>6021>K800i>iPhone3GS&E66>GalaxyNoteII&E6-00> One M9 & Xperia Z1 & Galaxy Note II
In all those mysteries you're taken by surprise
You never thought to see that look was in his eyes
 #767194  autor: Sig
 03 gru 2014, 07:09
Pytanie niezbyt rozsądne.
Większość i tak napisze cena, część napisze, że także jakość, choć i w tej grupie będą ludzie kierujący się ceną...
Dla mnie, dla głównego numeru istotne jest to, żeby nie być klientem drugiej kategorii, stąd niestety, ale do poważnych zastosowań Play i jego wirtualni odpadają - BOK spuszcza na drzewo reklamacje w zasięgu roamingu krajowego, pojawiają się komunikaty sieć zajęta, a za czasu Plusowego głównego roamingu, potrafiło po prostu wyrzucić z sieci bez ostrzeżenia i weź człowieku zgaduj ile cię ważnych telefonów ominęło..

Normalny człowiek, który zarabia i dla którego telefon to narzędzie, przy tak śmiesznie nieskich cenach jak obecnie (i w zasadzie mniej więcej wyrównanych) powinien kierować się jakością danej sieci, pod co podchodzi jakość usługi i obsługi, jak również poziomem zasięgu w interesujących go lokalizacjach, lub regionie. To jest najważniejsze, cena dopiero na trzecim miejscu.

Ja naprawdę czuję się staro i dziwnie, jak czytam, gdy za absurdalne ilości minut, czy transferu ludzie mogą płacić powiedzmy 20-30 zł, a ciągle narzekają, że "drogo". Drogo to było 3 i więcej złotych za minutę lata temu...

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
 #767217  autor: Xy
 03 gru 2014, 09:49
Chemicalifornia pisze:Ja wybieram każdą byle nie Plus
Ja identycznie jak kolega.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #767226  autor: bazooka
 03 gru 2014, 10:43
Na poważnie to mam bardzo podobnie jak Sig...
...a od pewnego czasu jestem amatorem DUAL-SIM, a więc do tego co SIg mogę dodać, że poważnie brałem pod uwagę tylko W3, ale po wejściu taryfy Frii w T-mobile i nieudolnej próbie przeniesienia numeru z nju przez konsultantów T. (akcja 2 tygodniowa) oraz po konsolidacji zasięg N! (Orange i T) interesuje mnie tylko na uzupełnienie zasięg w Plusie. Sprawdziłem go w Bieszczadach i czuję, że oba zasięgi (Plus/Orange) idealnie się uzupełniają. Znalazłem się z drugą kartą wcześniej w mBanku, teraz Klucz (oba MVNO Plusa) i dlatego czuję się jakbym tej sieci używał (bynajmniej jej zasięgu).
Tu dodam, że jestem przeciwnikiem nolimitów dla osób prywatnych po 1. to tylko wygoda, za która się przepłaca jeśli zna się swoje potrzeby (prowadzenie firmy to inna sprawa); 2. częste rozmowy -tak jak mycie :) - skracają życie...i powodują, że nie mamy ochoty i czasu się spotykać ze znajomymi, starczy nam gadka lub inny kontakt telekomunikacyjny.
P.S.
Jest tu gdzieś jeszcze świeży temat poszukiwań nolimitu dla 50latka - jak czytałem go to tylko się zastanawiałem ile on tak naprawdę miesięcznie wydzwoni ? Kto miał/ma tak samo?
 #767281  autor: creeper
 03 gru 2014, 15:39
Ja jak zmieniałem sieć z Orange na Play to tylko dlatego, że w Orange nie mieli odpowiedniej dla mnie oferty i nie można było jej dostosować pod moje indywidualne potrzeby.

Zawsze starają się wcisnąć jakieś dodatki, ale jak się ich nie potrzebuje to oferta już nie jest często tak atrakcyjna, więc się przeniosłem.
 #767323  autor: ciekawy
 03 gru 2014, 17:46
Chemicalifornia pisze:Ja wybieram każdą byle nie Plus :)
a dlaczego nie Plus, co jest nie tak w tej sieci :)?
Xy pisze:
Chemicalifornia pisze:Ja wybieram każdą byle nie Plus
Ja identycznie jak kolega.
dlaczego ?,

ktoś się kieruje ceną telefonu ?

przyzwyczajeniem do sieci ?

wybiera ktoś sieć taką jak inni ?
 #767523  autor: Xy
 04 gru 2014, 12:16
Bo z Plusem same złe wspomnienia. Żona musiała im zapłacić 400 złotych za nic. Wcześniejsze akcje Plusa skończyły się w sądzie (na szczęście wygrane). Nie znajduję ani jednego miłego wspomnienia z tą siecią. Teraz mają tego Plusza, który nie dość, że jest ujowy to reklamy ma poniżej wszelkiego poziomu i krytyki.

Cena telefonu nie ma znaczenia.
Przyzwyczajenie do sieci owszem.
Wybieram T-Mobile bo reszta rodziny też jest w Erze. Mimo rozmów bez limitów jakoś nie chce mi się przechodzić do innej sieci. Tu jest mi dobrze, nigdy się nie zawiodłem na nich.

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
 #768227  autor: bazooka
 06 gru 2014, 16:42
Nie znam się na ofertach abonamentowych, ale to nie jest dział o prepaidach...
Ale czyżbym przegapił, ze Orange daje w abo minuty do wszystkich :?:
Bo w prepaid faktycznie - tylko Pakiet Minut 50/m-c za 18gr/min. Do tego orange jednak stworzył submarkę nju :)
 #768376  autor: cyanoone
 06 gru 2014, 23:36
Ja jestem w Plusie z uwagi na prędkość internetu, jakość rozmów średnio mnie interesuje, ale nie jestem też za wybieraniem oferty głosowej po cenie. Jedyne co drażni mnie w Plusie to brak niektórych usług, które mam w Kluczu np. połączenia oczekujące. Dodatkowo lubię mieć do użytku platformę, której nie zdarza się robić gafy, Orange odpada. Z uwagi na tą Czeską reklamę i płatne usługi, które powinny być za darmo (stan konta przez ussd) nie wybiorę T mobile. Przyszła pora na P4. Ta sieć nie jest taka tragiczna, ale nie jest też różowo :mrgreen: , wiele rzeczy wymaga poprawy, marketing leży, czasami zastanawiam się do kogo są kierowane te reklamy np. 'Klikasz i działa'. Wydaje mi się czy (prawie) każdy router mobilny od operatora działa w ten sposób? Tyle na temat W4.
PS Reklamy Plusha są moim zdaniem fajne, bo się wyróżniają w pozytywny sposób. Jeśli miałbym odejść z Plusa to zapewne do Plusowego MVNO lub P4 (i jego MVNO)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #768391  autor: ciekawy
 07 gru 2014, 01:28
to masz podobne zdanie jak ja bo Play jest dla mnie fajny bo ma wszystkie zasięgi, więc nigdzie nie zostane bez zasięgu co mi się zdarzało w Orange dawno temu jak miałem, ta sieć to był błąd, jakość rozmowy w Play na roamingu i zasięgu Play ok, oferty mi.odpowiadają, dla mnie jest ok, gdybym miał zmienić to tylko na Plus bo ta sieć jest niezawodna, miałem w Plus abonament zanim poszedłem do Play dla lepszej oferty,

T odpada bo oferta mi nie za bardzo odpowiada, mają wszystko w taryfie ale tak żeby nie dać za wiele i podnieść cene taryfy, do tego taki super zasięg, że jak urwie to nie ma zasięgu, mało jest takich miejsc ale są,

Orange odpada całkowicie, żadna sieć nie miała tak złej jakości rozmów i nie rwała netu jak Orange, same problemy, odpada,

sieci takie jak Virgin, Viking, Klucz, Plush, mogą być w ofercie bez telefonu jeśli mają dobrą ofertę, nju też może być ale tylko na kartę żeby można było zrezygnować jeśli coś by było nie tak i musieliby mieć lepszą ofertę od RBM pakietu 7 dniowego czyli miesięcznie do 30 zł no limit komórki + no limit stacjonarne + koło 3GB netu jak to nju przebije to pomyślę o tej sieci i może skorzystam
 #768420  autor: bazooka
 07 gru 2014, 10:34
ciekawy pisze:Orange odpada całkowicie, żadna sieć nie miała tak złej jakości rozmów i nie rwała netu jak Orange, same problemy, odpada,
ciekawy pisze:nju też może być ale tylko na kartę
Nie mam zamiaru polemizować i bronić O., bo nie są idealni...
...ale powyższe Twoje wpisy potwierdzają, że zawsze byłeś i jesteś niekonsekwentnym bajkopisarzem - domyśl się dlaczego...
Czy ten temat założyłeś, aby przeczytać wszystko, a potem dać swoje podsumowanie, które ma być niepodważalne i wskazujące drogę każdemu :?: :roll:
Moje postanowienie:
"nigdy nie dać sprowokować się przez post/wątek napisany przez ciekawego"
 #768554  autor: ciekawy
 07 gru 2014, 18:41
sebusy,

przypomnę twój wcześniejszy post
sebusy pisze:Nie znam się na ofertach abonamentowych, ale to nie jest dział o prepaidach...
Ale czyżbym przegapił, ze Orange daje w abo minuty do wszystkich :?:
Bo w prepaid faktycznie - tylko Pakiet Minut 50/m-c za 18gr/min. Do tego orange jednak stworzył submarkę nju :)
reklama O, nju, pakietu 18 gr, to niby nie prowokacja ?

Virgin miało wcześniej stawkę 13 gr, jak piszesz o takich rzeczach to trzeba było napisać obiektywnie, nie reklamowo,

nie, ale sam zaczałeś reklamować O, a w tym temacie nie chodzi o reklamę, tylko o to czym się ludzie kierują wybierając sieć, jeśli przeczyta się twoją wypowiedź przez poprzednią moją to widać wyraźnie kto prowokuje,

nie pisz więcej jeśli masz prowokować
 #768573  autor: bazooka
 07 gru 2014, 19:52
@ciekawski:
Karofun pisze:Dużą ilością rozmów do wszystkich. Właściwie każda sieć poza orange ma to w ofercie
Ten post jest uderzeniem... czemu tego nie komentujesz? bo dla Ciebie i Twojego tematu jest idealny? Odniosłem się ja, niby potem Ty - nie odpisuję więc podsumowujesz :?:
Powyższy post nie był również w temacie i był krótko mówiąc, bzdurą... ale rozumiem - Twój temat, Twoje warunki "prowokacji" :)
Virgin nigdy nie miało 13gr/minutę. Jeśli jednak uważasz, że tyle "dawało" oficjalnie - zapodaj jakieś cenniki nie przeliczniki. Jeśli przeliczamy to jakieś 300tys. luda w O. przez prawie pół roku jeśli skorzystało ze 100% promocyjnych doładowań ma do końca roku 9,5gr/min - nie pytaj się o szczegóły, bo tu "nie miejsce na reklamę".
Z mojej strony koniec OT.

Mimo różnie oferowanych nolimitów na każdym kroku (nju, RBM, play, itp itd) uznaję używanie dual-sim do redukcji kosztów, w jednym slocie SIMka operatora gdzie najwięcej kontaktów, w drugim uzupełnienie. Mam dzięki temu dostęp do dwóch sieci, w razie draki :) To tyle, choć chyba się powtórzyłem :)