DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.

Moderator: Moderatorzy

 #863789  autor: rhub
 28 kwie 2016, 13:29
Po przejściu na zamienniki nie widzę jakiejś super różnicy w jakości wydruku, natomiast widzę dużą w cenie i to mnie jak najbardziej przekonuje do zamienników.
 #864034  autor: TheAnimal
 29 kwie 2016, 14:20
Do domowego użytku zamienniki w 95% wystarczają. I w 95% przypadków są tańsze niż oryginały. Od lat korzystam z zamienników i nie planuję powrotu na drogie oryginały. Ze swojej strony polecę Asarto, najczęściej kupuję właśnie ich produkty.
 #867788  autor: rhub
 25 maja 2016, 13:06
To fakt, jak ktos drukuje jakieś dokumenty czy rzeczy dla siebie to nie ma problemu przy zamiennikach.
 #868268  autor: Lilka
 29 maja 2016, 13:31
Zamienniki jak najbardziej, ja też mam active jet i jakość wydruku jest super, niczym nie różni się od oryginałów.
 #870889  autor: TheAnimal
 10 cze 2016, 03:40
No bo zamienniki teraz są naprawdę dobre jakościowo. Ale zawsze powtarzam żeby nie brać tego byle czego z allegro bo naciąć się jest maksymalnie łatwo. Teraz moje asarto miały prawdziwy test - dwie prace licencjackie i trochę przepisów przed urodzinami - spisały się śpiewająco.
Z ciekawości sprawzdziłem też kolor i wyszedł naprawdę ładnie, chociaż nie mam porównania z oryginałami bo już daaawno nie drukowałem na kolorowym oryginale
 #870983  autor: Mika93
 10 cze 2016, 15:25
Ja mam drukarkę atramentową z HP i kupuje do niej zamienniki z activejeta w sferisie, próbowałam kiedyś zamienników no name i prawie drukarkę zepsułam,więcej nie ryzykuje już więcej z nie pewnymi firmami, a te z activjeta są dobrej jakości i nie wysychają.
 #871308  autor: forum_tg
 12 cze 2016, 18:48
ActivJect to bardzo dobra firma i robi świetne zamienniki. korzystam z ich produktów od wielu lat i jestem bardzo zadowolony.
 #873779  autor: TheAnimal
 27 cze 2016, 10:54
Zgodzę się, że activjet jest bardzo dobry, kilkukrotnie z nich korzystałem i było nieźle. Jednak w moim odczuciu Asarto sprawuje się trochę lepiej no i mam wrażenie, że mają lepszy kontakt z klientem.
 #874227  autor: Stomlke
 29 cze 2016, 13:37
Znam zamienniki Lambda, ale tylko ze słyszenia. Podobno są dobrej jakości tak jak oryginalne tusze. Do tej pory nie kupowałem tuszy.
 #874535  autor: TheAnimal
 30 cze 2016, 15:25
Lambda? Pierwsze słyszę. Nawet google nie za dużo mówi. Chyba bałbym się zaufać. jednak wolę zostać przy moim wyborze, nie chcę ryzykować zdrowia drukarki wrzucając byle co.
 #875426  autor: Lilka
 06 lip 2016, 02:09
Za to dużo dobrego mówi się o zamiennikach active jet :) Jestem wierna im i koniec kropka ;)
 #875596  autor: paker
 07 lip 2016, 07:42
Ja obecnie kkupuję oryginały do drukarki. po prostu starczają na dłużej. Zamienniki może i są tańsze ale są mniej wydajne tka wiec nie wiem czy jest tutaj sens kupować jeśli nie drukuje się tak dużo. Mam obecnie drukarkę kolorową, którą używam 2-3 razy w tygodniu i tusze oryginalne mam w niej już od dłuższego czasu.

Zaopatruję się w nie głównie w rtv Euro agd. Z wygody bo wybiorę się do sklepu i na miejscu kupię nie płacąc za dostawę ( można z ich sklepu internetowego zamowić sobie tusze do stacjonarnego za darmo jeśli nie ma akurat w stacjonarce na stanie). Poza tym mają dobre ceny w porównaniu do innych sklepów.

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
 #876265  autor: PrtScn
 10 lip 2016, 17:50
O Active Jetach również słyszałem wiele dobrego, choć jeszcze nie miałem okazji ich używać. Właściwie zamienniki Asarto zadowalają mnie na tyle, że nie szukałem alternatywy. Obecnie mam Lexmark CS310n, poprzednio hpk'a (modelu już nie pamiętam). Prócz tego, że w hp miałem straszliwe problemy z zacinaniem się papieru to nie byłoby sensu zmieniać, a przez całą jego żywotność używałem toneru asarto
 #876840  autor: rhub
 13 lip 2016, 09:05
paker pisze:Ja obecnie kkupuję oryginały do drukarki. po prostu starczają na dłużej. Zamienniki może i są tańsze ale są mniej wydajne tka wiec nie wiem czy jest tutaj sens kupować jeśli nie drukuje się tak dużo. Mam obecnie drukarkę kolorową, którą używam 2-3 razy w tygodniu i tusze oryginalne mam w niej już od dłuższego czasu.

Zaopatruję się w nie głównie w rtv Euro agd. Z wygody bo wybiorę się do sklepu i na miejscu kupię nie płacąc za dostawę ( można z ich sklepu internetowego zamowić sobie tusze do stacjonarnego za darmo jeśli nie ma akurat w stacjonarce na stanie). Poza tym mają dobre ceny w porównaniu do innych sklepów.
nie zauwazyłam żeby jakoś mniej wydajne były, tym bardziej że do mojej drukarki i tak kupuję te o powiększonej pojemności, a cena i tak 4 razy niższa, actisy jak do tej pory mnie nie zawiodły
 #878217  autor: kastiel
 21 lip 2016, 11:27
Wydaje mi sie,ze wiele zależy od danego modelu drukarni. Warto jest sobie zobaczyć jak sprawdzaja się oryginalne tusze a jak zamienniki. Sam obecnie w swoim hp używam wyłącznie z oryginalnych ale to dlatego,że drukuję dosć rzadko tak wiec jak kupuję jeden tusz raz na kilka miesięcy to nic się nie stanie jak zapłącę więcej.

Jeśli chodzi o zakupy biurowe to tusze i inne akcesoria do biura kupuję w Segato: https://segato.pl/ - jest to internetowa hurtownia, mają tam znacznie korzystniejsze ceny niż w stacjonarnych sklepach.
 #878533  autor: Lilka
 23 lip 2016, 17:45
Być może to zależy od drukarki, w każdym razie na zamiennikach active jet drukuje nie mniej niż na oryginałach, toner wystarcza mi na bardzo długo mimo, że drukuje spore ilości.
 #878578  autor: muzycznamj
 24 lip 2016, 08:18
potwierdzam zdanie kolegi też do Cannona używałem tych tuszów. Do Brothera (urządzenie wielofunkcyjne) kupuje z internetu, ponieważ activjet chyba nie produkował do tego tuszów modelu.

Fajne dzwonki na telefon to pozytywne źródło energii na każdy nowy dzień.
 #878669  autor: rhub
 24 lip 2016, 20:34
muzycznamj pisze:potwierdzam zdanie kolegi też do Cannona używałem tych tuszów. Do Brothera (urządzenie wielofunkcyjne) kupuje z internetu, ponieważ activjet chyba nie produkował do tego tuszów modelu.
to sobie sprawdź teraz czy do Twojej drukarki są, oni szybko wypuszczają nowe, może też acitsy znajdziesz, połowę tańsze ;)
 #879593  autor: marena
 29 lip 2016, 13:14
Ja jednak wolę używać oryginalnych tuszy. Zamienniki jak dla mnie są zbyt ryzykowne i mogą niszyć drukarkę.
 #879916  autor: Lilka
 31 lip 2016, 02:11
Ja tez tak kiedyś myślałam dopóki nie kupiłam z ciekawości zamienników, i nic a nic złego nie dzieje się z moja drukarką a zaznaczam , że dużo drukuję :) Poza tym na prawdę sporo kasy zostaje w kieszeni.