DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.

Moderator: Moderatorzy

 #186466  autor: Orange
 26 maja 2007, 09:51
AUSTRALIA ALBO FRANCJA !

Uwielbiam te kraje ze względu na panującą tam atmosferę. Paryż jest zaje**sty !
Sydney i Melbourne ( jeszcze nie byłem ), ale to podobno najbardziej przyjazne miasta na świecie ( jest jakiś ranking i Melbourne jest pierwsze ). Moim marzeniem jest zwiedzić cały świat. Kraje które chciałbym zobaczyć to :

Niemcy, Szwecja, Dania, Norwegia, Anglia, Hiszpania, Grecja, Turcja, Egipt, Francja, Islandia, USA, Kanada, Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Japonia, Korea Południowa, Tajlandia, Malezja, Singapur, Indie, RPA, Kenia, Maroko i... Finlandia ( Nokia HQ ;D )

together we can do more

 #186467  autor: soul blade
 26 maja 2007, 10:00
Hmm co do jakiegoś kraju to... USA bo zawsze chciałem zwiedzić CIULLYWOOD :P a tak szczerze to chciałbym odwiedzić Grecje ( ahh mitologia, zabytki ) , Japonia ( ahh technologia , japan girl :P ) Egipt ( wiadomo ) i ... hmmmmmm jakiś egzotyczny kraj może Tunezja ?

W jednym dniu można zyskać i wiele stracić

 #186474  autor: b@sho
 26 maja 2007, 10:12
adiq1033 powiem jedno w kazdym kraju politycy to k.... i wszedzie ciagna pieniadze, tylko tam przy okazji cos zrobia, ale u nas nie ma jakiejs tradycji w demokracji, ten system u nas jest od dosc niedawna, nie da swie wszystkie zmienic od razu. a zmiany musimy zaczac od nas samych. chocby takie wybory do czegokolwiek, ludzie to olewaja przyzwalajac na to by taki giertych byl sobie wicepremierem... masakra, boli mnie to bardzo, bo jesli chos chcemy zrobic to jest to jedyna mozliwosc... ale ludzia sie nie che, a potem tylko narzekaja...
... miejsce Polska, system samowolka
cel to forsa, w tym tkwi sekret
biorę co los da, życia made in Polska
to jest moje miejsce bo kocham to miejsce

'When you meet your God, tell him to just leave me alone.'

 #186478  autor: pyp
 26 maja 2007, 10:21
Orange pisze:Moim marzeniem jest zwiedzić cały świat. Kraje które chciałbym zobaczyć to :

Niemcy, Szwecja, Dania, Norwegia, Anglia, Hiszpania, Grecja, Turcja, Egipt, Francja, Islandia, USA, Kanada, Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Japonia, Korea Południowa, Tajlandia, Malezja, Singapur, Indie, RPA, Kenia, Maroko i... Finlandia ( Nokia HQ ;D )
W dani byłem, jest tam poprostu Extra, szczególnie Kopenhaga (Tivoli, starówka ajj... :-) ) W Niemczech tez byłem dokładniej w Bremen ( polecam zwiedzić rozlewnie piwa Beck`S) i oczywiście skorzystanie z degustacji ;-)

Pozdrawiam - pYp

 #186482  autor: JacekS
 26 maja 2007, 10:36
babeo pisze:
adiq1033 pisze:proste
Wiesz, oprócz mamony czasem liczy się coś wiecej ... Kraj, Ojczyzna, ludzie ... ale każdy robi jak uważa 8)
Dobrze ale tym nie nakarmisz rodziny i nie zaplacisz za wode, prad, czynsz

 #186485  autor: lizard
 26 maja 2007, 10:58
Mi sie marzy bezludna wyspa.... :mrgreen:

 #186497  autor: JacekS
 26 maja 2007, 11:33
lizard pisze:Mi sie marzy bezludna wyspa....
Mi czasem tez

 #186502  autor: babeo
 26 maja 2007, 11:50
jacenty1812 pisze:Dobrze ale tym nie nakarmisz rodziny i nie zaplacisz za wode, prad, czynsz
Bez urazy, ale takie slogany powtarza ściśle określona grupa ludzi. Wiem, że część z tych 2 milionó musiała wyjechać, ale sam znam kilka takich osób i ide o zakład, że minimum 50% z czystej wygody i lenistwa 8)

 #186512  autor: pyp
 26 maja 2007, 12:21
jacenty1812 pisze:Dobrze ale tym nie nakarmisz rodziny i nie zaplacisz za wode, prad, czynsz
W tuym stwierdzeniu jest duzo prawdy... Np. Pracownik w renomowanej firmie na produkcji dostaje na reke 800 zł, znajoma po 25 latach pracy w sanepidzie (wysokie stanowisko) i instytucja rządowa zarabia 1000 zł na łape i jeszcze musi sobie opłacić dojazdy do pracy codziennie 50 KM w dwie strony ? To jest coś nie tak. A prezesi firm i dyrektorzy, qrcze pieczone zarabbiajaa po kilkadziesiąt tysięcy zł za nic... Siedzenie i pierdzenie w stołek. Aż nie mam słów !

Pozdrawiam - pYp

 #186543  autor: babeo
 26 maja 2007, 13:47
Problem jest i to nie podlega dyskusji.

Inną sprawą jest to, że .... niestaty 'jak nas widzą, tak nas piszą' a kto wyjeżdza? Niestety takie wizja wyjeżdzającego Polaka jak w tym teledysku, nie sprawia nam dobrego obrazu Polaka za zachodzie.

TELEDYSK

 #186565  autor: RobertX
 26 maja 2007, 15:33
pyp pisze:
Orange pisze:Moim marzeniem jest zwiedzić cały świat. Kraje które chciałbym zobaczyć to :

Niemcy, Szwecja, Dania, Norwegia, Anglia, Hiszpania, Grecja, Turcja, Egipt, Francja, Islandia, USA, Kanada, Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Japonia, Korea Południowa, Tajlandia, Malezja, Singapur, Indie, RPA, Kenia, Maroko i... Finlandia ( Nokia HQ ;D )
W dani byłem, jest tam poprostu Extra, szczególnie Kopenhaga (Tivoli, starówka ajj... :-) ) W Niemczech tez byłem dokładniej w Bremen ( polecam zwiedzić rozlewnie piwa Beck`S) i oczywiście skorzystanie z degustacji ;-)
Kopenhaga - tez tam bylem. Ladne miejsce :) ale nie ma dobrych imprez, ludzie sa nudni! edukacja na niskim poziomie... ale np. kobiety opalaja sie topless w parkach :)

[ Dodano: 2007-05-26, 15:37 ]
A zapomnialem, bylem wtedy tez w rozlewni Carlsberga - moje ulubione piwo. Maja tam 4 piwa, oprocz tego najslynniejszego maja tez Tuborqa, ktory w polsce tez jest sprzedawany. Najlepsza jest ta degustacja - dostajesz kupon na 2 piwa. Mimo, ze wtedy bylem na szkolenej wycieczce to sie niezle spilismy z kumplem i jednym wychowawca :)

 #186572  autor: pyp
 26 maja 2007, 15:48
RobertX pisze:ale np. kobiety opalaja sie topless w parkach
Wiem coś o tym :-) Jak zawsze tam jestem w lecie to ide sobie obserwować panienki na pobliskiej plazy i parku :-) tylko problem w tym że większej ilości Dunek brakuje dużo do przeciętniej Polki ;-)
RobertX pisze:A zapomnialem, bylem wtedy tez w rozlewni Carlsberga
No własnie ja nie byłem... Żałuje, ale kiedyś sobie to odbije :-) Tuborg bardzo dobre piwo - mniamm :-) pamiętam jak kiedys znalazłem cały wielopak (tzn. 20 puszek na ławce na dworcu w centrum) było to na mistrostwa europy jak dania przegrała... ktoś się zdenerwował i zostawił :P a ja wziołem i wypiłem z kumplem :-) A dalej juz nie pamietam co było hehe. A co do rozlewni piw, to w niemczech w rozlewni Becks`a tez produkuja inne piwa np. Hakke-Beck... tylko w Becksi`e doostaje się karnecik na 4 piwa ;-)

Pozdrawiam - pYp

 #186581  autor: RobertX
 26 maja 2007, 16:19
pyp pisze:tylko problem w tym że większej ilości Dunek brakuje dużo do przeciętniej Polki
Zgadza sie :) zdazaja sie perelki jak wszedzie, ale rzadko :(

 #186582  autor: babeo
 26 maja 2007, 16:22
RobertX pisze:edukacja na niskim poziomie
To temat na osobny wątek, ale potwierdzam.

 #186595  autor: Matthew
 26 maja 2007, 17:05
babeo pisze:To temat na osobny wątek, ale potwierdzam.
Właśnie NIE! Tu możemy pisać o wszystkich rzeczach (w granicach zdrowego rozsądku!) związanymi z krajami, w których chcielibyśmy mieszkać. Fakt - we Francji i Grecji też mi się podobało. I nie tylko ze względu na piękne widoki. Uprzejmość, kultura ludzi na wysokim poziomie. Ogólnie, żyje się tam lepiej niż w Polsce.
A jakie fury we Francji widziałem... :smt007 :smt007 :smt007 :smt007 :smt007 :smt007 :smt007 :smt007 :smt007 :smt007 :smt007 :smt007 :smt007 :smt007 :smt007 :smt007 :smt007 Mogę Wam pokazać kilka zdjęć. :P

 #186601  autor: Forest
 26 maja 2007, 17:31
Matthew pisze:A jakie fury we Francji widziałem...
Tam jeżdżą takie same samochody jak u nas. Oczywiscie u nas też są ludzie bogatsi ktorych stać na Porsche. Może Lamborghini u nas nie jeżdżą bo tym to tylko po płycie lotniska u nas dało by się jeździć ale to nie znaczy ze nie mozna fajnych fur u nas zobaczyc...

HTC U12+ Black + Goodram 64GB USH-I U3 95/90MB

 #186603  autor: pyp
 26 maja 2007, 17:36
Matthew pisze:A jakie fury we Francji widziałem...
A tam żeby zobaczyć extra auta nie trzeba jechać wcale do Francji... Wyhstarczy że pojedziesz do Sopotu, w szczycie tzn. kiedy jest najlepszy sezon na urlopy... Same benie i mercedesy w najnowszych wydaniach !! Zgrzeszył bym jakbym nie wspomnial o Wrocławiu i o parkingu na Placu Solnym... Ostatnio np. widziałem tam najnowszego Porsche, VW Phantona, i wiele wiele innych okazów !! A mówią że w Polsce ludzie pieniędzy nie mają...

Pozdrawiam - pYp

 #186610  autor: babeo
 26 maja 2007, 17:48
Skoro możemy.

Miałem okazję być na wymianie z LO oraz z Uczelni. Wrażenia i poziom edukacji są powalające. Zachód jest za nami.

Choć niestety - podziękujmy SLD a przede wszytkim p. Łybackiej za rozpoczęcie rewolucji w szkolnictwie, która teraz po laach daje taki efent, że tylko poziom nauczania się obniża. To co dzieje się na uczelnaich technicznych przezostatnei 5 lat to tragedia. Jak tak dalej pójdzie, to chyba będzie je zaczynało po kilka osób.

Ja potrafię zorzumieć, że nie ma w LO całek, rachunku różniczkowego (tylko jakieś podstawy pochodnych), no ale obcięcie nawet przebiegu zmeinności funkcji.... bez komentarza.

 #186621  autor: RobertX
 26 maja 2007, 18:23
Orange pisze:Niemcy, Szwecja, Dania, Norwegia, Anglia, Hiszpania, Grecja, Turcja, Egipt, Francja, Islandia, USA, Kanada, Australia, Nowa Zelandia, Chiny, Japonia, Korea Południowa, Tajlandia, Malezja, Singapur, Indie, RPA, Kenia, Maroko i... Finlandia ( Nokia HQ ;D )
- Niemcy -widac, ze maja kase. Nie dosc, ze wiecej zarabiaja to maja taniej :( Swietne drogi, nie mowie o nawierzchni ale o ich ukladzie (np. parkini czy zjazdy przy autostradzie) Swietne lotniska, rewelacyjne stadiony ;) Za to ludzie... hmm, niemki - szkoda gadac :( Male miasta po 21 wydaja sie wymarle ..

- Turcja - "Meksyk" W kurortach bajka- jest niedrogo, bylem w hotelu "5,5 gwiazdki" - w ich ocenie, ja oceniam to na nasze 4,5. Impreza cala dobe, kiedy jestes glodny to jesz (kiedys z kumplem nawet o 2 w nocy jedlismy obiad ;) ) Alkohol za darmo ile chcesz w kilku hotelowych barach i restauracjach :) byloby pieknie ale jest slaby... wiadomo nad morzem glowa jest troche mocniejsza ale zeby po 10 drinkach z podwojna wodka ledwo mi sie w glowie zakrecilo :/ raz probowalismy sie upic to sie nie dalo dopuki nie znalezlismy w sklepie finlandi ;)
A reszta kraju??? Jedno wielkie smietnisko, tego nie da sie opisac, ludzie mieszkaja w malych gliniankach. Poprostu sie przestraszymem i docenilem Polske - w orownaniu do tego mieszkamy w wspanialym, zadbanym, rozwinietym i bogatym kraju :) Naprawde
Nie wiem jak to sie stalo, ze wchodza do Unii ???

-Hiszpania - ladnie, duzo ludzi na ulicach (przez cala dobe) mila atmosfera, wszyscy sie usmiechaja do siebie, nikt sie nie spieszy. Goraco :) Barcelona genialna (stadion olbrzymi) ale troche za sucho, hotele drogie a niezbyt dobre... a te luksusowe - to kosmiczne ceny Tanie dobre wino :)

- Grecja, w lato rzadko pada, a ja trafilem na 3 dni ulewy i powodz :( ogolnie bardzo bardzo sucho... Krajobraz nie ma nic wspolnego z tym jaki byl w popularnym kiedys serialu Herkules, Xena czy jakos tak, tam bylo tak zielono ladnie a tu nic nie ma! Mieszkalem na wybrzezu z widokiem na Olimp :) Piekny widok. Klasztory w gorach - swietne. Zabytki w Atenach fajne ale nie tak sobie to wszystko wyobrazalem :/ Ogolnie Ateny nieciekawe, ciasno, zatloczone, masa motorow. Nie znam za bardzo poludniowo-zachodniej Grecji... Ogolnie bardzo fajnie i ladnie ale niedosyt pozostaje.

-Francja, pieknie, fajnie (ale nie lubie francuskiego ;) ) o francji za duzo nie powiem...

- Blugaria, caly kraj oprocz wybrzeza jest nieciekawy. Ale samo wybrzeze : Nowe dobre hotele, duzlo ladnych, napalonych rosjanek :) Dobre dyskoteki. Ciekawe imprezy na plazy w basenach... bardzo tanio zbyt latwy dostep do narkotykow a to wszystko wlasnosc mafii. W sumie caly kraj jest w rekach mafii. Nie wiem jakim cudem ta mafia wchodzi do Unii :/ a i jeszcze jedno - kobiety ptracuja ciezej niz mezczyzni. np. gdzies budowali nowy hotel - facet sobie zamiatal kostke a kobieta nosila ciezkie worki z cementem... eh

To niektore kraje Europy, ktore zwiedzilem, wrazeniami z tych chcialem sie podzielic :)

- RPA - lecimy na Mistrzostawa Swiata 2010 :)

- USA - bylem zapisany na wycieczke (NY-Chicago-Floryda(Miami)-San Francisco-Las Vegas-Los Angeles-Grand Canyon- Hawaie itd) ale duzo osob nie dostalo wizy i wycieczka nie doszla do skutku :(

Tyle jeszcze pozostalo do zwiedzenia :) ale cale zycie przed nami ;)

[ Dodano: 2007-05-26, 18:24 ]
Matthew pisze:A jakie fury we Francji widziałem...
Zgadza sie :) masa luksusowy i sportowych samochodow :) ehh do tego to nam bardzo duzo brakuje ;)

[ Dodano: 2007-05-26, 18:35 ]
pyp pisze:A tam żeby zobaczyć extra auta nie trzeba jechać wcale do Francji... Wyhstarczy że pojedziesz do Sopotu, w szczycie tzn. kiedy jest najlepszy sezon na urlopy... Same benie i mercedesy w najnowszych wydaniach !! Zgrzeszył bym jakbym nie wspomnial o Wrocławiu i o parkingu na Placu Solnym... Ostatnio np. widziałem tam najnowszego Porsche, VW Phantona, i wiele wiele innych okazów !! A mówią że w Polsce ludzie pieniędzy nie mają...
Ehh nie o mercedesy, bmw czy nawet porshe tu chodzi. Wczoraj wieczorem w centrum wawy widzialem co najmniej 5 porshe carrera (4 nowe) i boxter :/ to czy np. Nowa S-klasa to nie sa jakies rarytasy, codziennie to widze. Chodzi o naprawde drogie samochody!!! Lamburghini, Ferrari, Aston Martin itd. to jest cos czego w Polsce jest bardzo malo! A tam sie spotka:), tak samo jak w Niemczech. Pierwszy raz taki samochod widzialem w Austri - Lamburghini Murcialego :) Na autostradzie jechalismy ok 130km/h podjechal (zolty) zmienil pas zaryczal wysunely sie skrzydla (zorientowani wiedza o czym mowie - dodatkowe wloty powietrza) i odiechal. Kilka sekund i i zniknal na horyzoncie :) Eh wtedu sie zakochalem...

 #186628  autor: pyp
 26 maja 2007, 18:36
RobertX pisze:Niemcy -widac, ze maja kase. Nie dosc, ze wiecej zarabiaja to maja taniej Swietne drogi, nie mowie o nawierzchni ale o ich ukladzie (np. parkini czy zjazdy przy autostradzie) Swietne lotniska, rewelacyjne stadiony Za to ludzie... hmm, niemki - szkoda gadac Male miasta po 21 wydaja sie wymarle ..
Niemcy... to ci mi się z nimi kojarzy to słowo Autobahn :-) Autostrady bez ograniczeń prędkości (przytocze tekst z programu Top Gear - "Po co by nam były Niemcy jak by wprowadzili ograniczenia na autobahn`ach") i cała infrastruktura, poprostu mozna to podziwiać i sie zachwalać do bulu... Widać że mają kasę i umia nia dobrze gospodarzyć... Miast po 21 nie ma-wymarły, no chyba że jest spieltag w bundeslidze, to wygrana drużyna świętuje przez pół nocy (byłem na takim swiętowaniu)
RobertX pisze:Grecja, w lato rzadko pada, a ja trafilem na 3 dni ulewy i powodz ogolnie bardzo bardzo sucho... Krajobraz nie ma nic wspolnego z tym jaki byl w popularnym kiedys serialu Herkules, Xena czy jakos tak, tam bylo tak zielono ladnie a tu nic nie ma! Mieszkalem na wybrzezu z widokiem na Olimp Piekny widok. Klasztory w gorach - swietne. Zabytki w Atenach fajne ale nie tak sobie to wszystko wyobrazalem :/ Ogolnie Ateny nieciekawe, ciasno, zatloczone, masa motorow. Nie znam za bardzo poludniowo-zachodniej Grecji... Ogolnie bardzo fajnie i ladnie ale niedosyt pozostaje.
Vyłem w Grecji na wycieczce po Olimpiadzie w 2004 r. (wtedy się odbywała paraolimpiada) poprostu Grecja cudowna... Te zabytki, widoki, Obiekty sportowe sa poprostu boskie, panowała tam wtedy taka atmosfera że aż miło było... Fakt grecja słynie też z zatłoczenia, korków, smrodu i suchoty, ale to uchodzi w tłumie jak się jest tam tydzień czasu. Miasto tętni zyciem 24 H, ludzie przesiadują godzinamio w kafejkach i pubach popijając wino, Ice Coffe, Ice Tea... Jest extra ogólnie
RobertX pisze:USA - bylem zapisany na wycieczke (NY-Chicago-Floryda(Miami)-San Francisco-Las Vegas-Los Angeles-Grand Canyon- Hawaie itd) ale duzo osob nie dostalo wizy i wycieczka nie doszla do skutku
Mam tam rodzinę, ale jescze tam nie zawiatałem, ponieważ dostałem ultimatum... Bez znajomosci języka nikt cie tam nie zaprosi... Choc połowa tamtejszej rodziny mówi biegle po Polsku. :-(

- O innych krajach się nie wypowiadam bo nie byłem i nie wiem jak to tam jest !

Pozdrawiam - pYp