DAJ CYNK
  • Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.
Tu można pisać o wszystkim w jakikolwiek sposób - ale bez używania wulgaryzmów i obrażania innych.

Moderator: Moderatorzy

 #1119749  autor: babciagienia1p
 05 sie 2021, 14:28
Remington pisze:
05 sie 2021, 13:31
mój ulubiony kefir (PRL-owski przemianowany później na Danone) zmalał z 200g na 180g przy tej samej cenie.

Kefir Zakład Mleczarski Wola 2% tł. w kwadratowym kubku. Miał zoptymalizowane wieczko - jednakowe dla pojemności 0,2l i 0,25l. Ceny odpowiednio - 3,30 zł i 3,60 zł. Danone zmienił też recepturę i kefir przestał być dobry.
 #1119752  autor: Remington
 05 sie 2021, 15:18
Nie zauważyłem zmiany smaku. Był jeszcze jogurt owocowy - pyszny. Nawet go brałem do szkoły póki mi nie zalał całej zawartości plecaka. Po przejęciu, Danone go całkowicie wycofał. Nigdy więcej nie trafiłem takiego smaku...

Także Ptysia z Tarczyna podobnie wspominam. Jego przynajmniej można było kupić jeszcze w drugiej połowie lat 90. (wbrew informacjom obecnym w sieci).

P.S. Musiałem wydzielić, rola zobowiązuje.
 #1119767  autor: Remington
 05 sie 2021, 17:53
Albo mleko w butelce ze sreberkiem/złotkiem zamiast nakrętki. Butelki 0,5 i 1 l.

Nawiasem mówiąc, przez długie lata po upadku komuny istniały koło mnie zarówno sklep Centrali Rybnej (od dziecka zadziwiała mnie kreatywność autora tej nazwy) z żywymi rybami w sporym zbiorniku oraz właśnie sklep nabiałowy (z równie charakterystycznym, ale przyjemniejszym zapachem). Dziś prawdziwych „specjalistycznych” sklepów już nie ma 😉