DAJ CYNK
  • Dział stworzony z myślą o użytkownikach, którzy poszukują odpowiednich rozwiązań lub sami chcą się podzielić opinią o różnych aplikacjach.
Dział stworzony z myślą o użytkownikach, którzy poszukują odpowiednich rozwiązań lub sami chcą się podzielić opinią o różnych aplikacjach.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: W tytule nowego postu proszę podać system, dla którego ma być dana aplikacja oraz przeznaczenie w trzech krótkich słowach np. Android [ SPORT/SIŁOWNIA/POMIAR]. Zasada obowiązuje do każdej dziedziny, niezależnie od przeznaczenia aplikacji oraz tego czy jej potrzebujemy czy też polecamy.
 #1001911  autor: t r o i p
 03 lip 2018, 09:12
Mapy Google, są coraz lepsze, ale nie zawsze wybierają optymalną drogę, i potrafią się zgubić.
Ja bym na wyjazd zagranicę polecał nawigację offline, HERE, ma wszystko co potrzeba, nie zużywa pakietu neta, albo zużywa go minimalnie jeśli włączymy informacje o ruchu drogowym. Z fajnych rzeczy HERE można wymienić informacje o ograniczeniach prędkości i fotoradarach,a przekroczenia prędkości sygnalizowane są sygnałem dźwiękowym.
I jest za darmo.

Dictum sapienti sat est.
 #1001915  autor: Remington
 03 lip 2018, 09:24
Wydzieliłem tego off-topa, bo może okazać się rozwojowy.

Ja z kolei od ponad 10 lat używam Naviexperta - w kraju i za granicą. Płatny (ale można korzystając z różnych promocji mieć go bardzo tanio), z mapami i traffic on-line, mało danych ciągnie. Za granicą korzysta z map Tom-Toma.

Godną polecenia nawigacją off-line jest maps.me, działa doskonale nie tylko jako nawigacja, ale też dokładniej pokazuje szukane adresy niż Mapy Google. Netu niemal nie ciągnie (o ile ma się dany obszar pobrany na dysk urządzenia).
 #1001922  autor: myk6414
 03 lip 2018, 09:51
Mapy google też można offline pobrać.
 #1001936  autor: forum_tg
 03 lip 2018, 11:25
ja od lat korzystam z AutoMapy, jestem bardzo zadowolony. Wybiera dobre drogi, a pokrycie punktami administracyjnymi jest bardzo dobre. Nie jest za darmo, ale mapa warta swojej ceny
 #1001950  autor: zwariowany.kurczak
 03 lip 2018, 11:54
t r o i p pisze:Mapy Google, są coraz lepsze, ale ... HERE, ma wszystko co potrzeba, nie zużywa pakietu neta, ....
nie wiem co Ty reklamujesz, ale mapy google można załadować off-line na telefon i ewentualnie w obcym kraju pobierać informacje o ruchu zużywając min ilości MB...
 #1001951  autor: Kamil7878
 03 lip 2018, 12:05
Dość sporym minusem Google maps jest brak info o fotoradarach w Niemczech na autostradach sporo rozstawiaja.
 #1001952  autor: dt
 03 lip 2018, 12:25
Ja korzystam z Sygica w telefonie. Ładnie pokazuje fotoradary. Z Grecji nie przywiozłem żadnego nadprogramowego zdjęcia :mrgreen:
 #1001987  autor: Kamil7878
 03 lip 2018, 16:51
dt pisze:Ja korzystam z Sygica w telefonie. Ładnie pokazuje fotoradary. Z Grecji nie przywiozłem żadnego nadprogramowego zdjęcia :mrgreen:
Też testowałem potwierdzam, navi godne uwagi lecz dużo lepszy jest coyote coś jak u nasz yanosik, płatna nawigacja ale przy rejestracji dostajemy 2 tygodnie okres próbny.
 #1002002  autor: Ryszard Lubicz
 03 lip 2018, 18:03
Here jest kiepskie pod tym względem ,że wyszukało mi 3 trasy,chcę zmienić na jeszcze inną i nie mogę. Muszę wybrać którąś z tych 3. Chyba ,że ja zle patrzę.

Grażynko wybacz...
 #1002005  autor: TomLee
 03 lip 2018, 18:29
A ile mb /100 km za granicą zużyje google maps w trybie online?
 #1002006  autor: Kamil7878
 03 lip 2018, 19:00
Ryszard Lubicz pisze:Here jest kiepskie pod tym względem ,że wyszukało mi 3 trasy,chcę zmienić na jeszcze inną i nie mogę. Muszę wybrać którąś z tych 3. Chyba ,że ja zle patrzę.
Here, coyote, sygic, wszystkie wyszukuja trzy trasy, proponuję coyote często jeżdżę w Eu i pokazuje wszystkie fotki przenośne stacjonarne itd , super asystent kierowcy pokazuje natężenie ruchu, informuje np o zatrzymanym pojeździe na poboczu , płatna ale można kupić na aledrogo kupon promocyjny z subskrypcja na 90 dni za 10 zł.
 #1002055  autor: Ryszard Lubicz
 04 lip 2018, 07:19
TomLee pisze:A ile mb /100 km za granicą zużyje google maps w trybie online?
Podbijam pytanie.

Grażynko wybacz...
 #1002063  autor: Kamil7878
 04 lip 2018, 09:09
Ryszard Lubicz pisze:
TomLee pisze:A ile mb /100 km za granicą zużyje google maps w trybie online?
Podbijam pytanie.
Kolego to ciężko określić w smartfonie będą chodziły też inne aplikacje ja na około 12 godz jazdy potrzebuje 300 MB ale nie tylko dla Google... Inne aplikacje pracują też w tle..