DAJ CYNK
  • Dział stworzony z myślą o użytkownikach, którzy poszukują odpowiednich rozwiązań lub sami chcą się podzielić opinią o różnych aplikacjach.
Dział stworzony z myślą o użytkownikach, którzy poszukują odpowiednich rozwiązań lub sami chcą się podzielić opinią o różnych aplikacjach.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: W tytule nowego postu proszę podać system, dla którego ma być dana aplikacja oraz przeznaczenie w trzech krótkich słowach np. Android [ SPORT/SIŁOWNIA/POMIAR]. Zasada obowiązuje do każdej dziedziny, niezależnie od przeznaczenia aplikacji oraz tego czy jej potrzebujemy czy też polecamy.
 #981411  autor: jedibishop
 05 mar 2018, 14:05
Mam taki problem. Mam w Androidzie (5.0) włączone WiFi oraz włączony transfer danych komórkowych. Chcę, żeby większość aplikacji miała do tego dostęp ale żeby wybrana nie miała dostępu do transferu danych komórkowych, ale żeby miała dostęp do WiFi.

Chodzi o to, żeby w przypadku, gdy stracę zasięg WiFi, to żeby pozostałe aplikacje przełączyły się na korzystanie z transferu danych komórkowych, a wybrana aplikacja nie.

Dlaczego tak? Ano tłumaczę. Na tej wybranej aplikacji oglądam sobie film po WiFi i jestem za granicą. Jeśli stracę zasięg WiFi, to aplikacja (po cichu) się przełączy na transfer w roamingu i zaboli zapłacić za zużyte gigabajty (koszt przekroczy kilkukrotnie bilet do kina). Ale nie chcę wyłączać transferu danych, bo chcę mieć stały dostęp do banku, poczty, komunikatorów, itd (kilobajty już tak nie zabolą). Dzięki temu po wyjściu z zasięgu WiFi ciągle będę miał kontakt ze światem i tylko nie będę mógł oglądać zasobożernego filmu.

Wyłączając transfer danych komórkowych w tle nie pomogło - zapewne dlatego, że filmu nie oglądam w tle.

Czy da się coś takiego zrobić? Z poziomu systemu, ustawień aplikacji lub za pomocą jakieś zewnętrznej aplikacji?
 #981492  autor: aureel
 05 mar 2018, 21:00
Teoretycznie - na "chłopski rozum" wyłączać kompletnie transmisję danych w czasie oglądania filmu.

W praktyce - podejrzewam że poza wersją androida przydałoby się wiedzieć jaki telefon (nakładka) ponieważ chociażby nakładka Huaweia daje różne ciekawe opcje.ale to u mnie na Nougacie.