Strona 1 z 1

Oprogramow. do przenoszenia połączeń/SMS na drugiego smartfo

Post:28 lut 2018, 22:00
autor: mzpk_wwa
Witam, szukam jakiegoś solidnego i darmowego softu na androida,

Krótki opis sytuacji: zatrudniłem się jako dostawca UberEATS.
Komunikacja z "systemem" Ubera odbywa się za pomocą dedykowanej aplikacji. Postanowiłem nieco zoptymalizować(zmniejszyć) pobór energii przez smartfona, i w tym celu rozdzieliłem część komunikacyjną i aplikacyjną na dwa urządzenia. Karta SIM jest w drugim smartfonie, zapewnia on łączność przez LTE i jest zamocowany w sakwie rowerowej. Aplikacja pracuje natomiast na starym GalaxyS3. Obydwa urządzenia są spięte przez BT(tethering). Teraz mogę przez pół dnia jeździć na jednej bateri, a przez drugie pół dnia być przypięty do starego power-banku. Tego drugiego nie znoszę(chodzi o kabel), tak samo jak przekładania baterii którego od tej pory już robić nie muszę. Smartfon komunikacyjny działa przez 12godz bez ładowania.

Konfiguracja ustawiona w ten sposób ma pewien mankament: odbieranie SMS-ów i wykonywanie połączeń głosowych musi odbywać się ze smartfona "komunikacyjnego". Aplikacja dla dostawców daje możliwość kontaktu z klientem - czasem jest to konieczne. Człowiek dzwoni lub wysyła SMS z namiarami, czasem ja muszę się do niego odezwać w czasie dostawy (podczas jazdy!).....
Oprogramowanie dla dostawców wywołuje standardową aplikację androida do obsługi SMS czy połączeń głosowych - działa to gdy jesteśmy zalogowani do sieci GSM. Obecnie z GalaxyS3 tego zrobić nie można. Wyciąganie takiego telefonu z torby zamocowanej na rowerze jest niewygodne, oraz trwa strasznie długo. Dodatkowo, na ulicy mogę nie usłyszeć dzwonka dobiegającego zza pleców..

W związku z powyższym szukam jakiegoś oprogramowania pozwalającego na przerzucenie rozmów głosowych/SMS z telefonu z kartą SIM na telefon spięty z nim przez BT. Obsługa rozmów z mojej strony może odbywać się z innej niż systemowa aplikacji - numer można przepisać ręcznie gdy zajdzie potrzeba zadzwonienia do klienta.
Przychodzące rozmowy/SMS powiny być jednak przerzucane bezbłędnie na smartfona aplikacyjnego albo przy dzwonieniu na komunikacyjnego. Ponieważ łączność między smartfonami jest regularnie zrywana - miło by było gdyby takie oprogramowanie zapamiętywało/raportowało zdarzenia typu nieodebrane połączenie i nieprzekazany SMS.. Gdyby jeszcze aplikacja na S3 umiała korzystać ze słuchawki BT to już niczego więcej do szczęścia mi nie potrzeba.
No, może poza lepszą pogodą - jeżdżenie na rowerze przy -12* mrozie wymaga silnej woli i motywacji ;)

Macie jakieś pomysły jak spiąć dwa androidy, aby przekazać możliwość obsługi rozmów/sms na telefon podpięty przez BT-tethering? Czyli przerzucić zadania dzwonienia/SMS na oddzielną "zdalną" aplikację. Spotkaliście się z czymś takim?

Najprawdopodobniej powyższy pomysł porzucę jeśli nie znajdę w/w aplikacji. Zamiast tego kupię jedną nową baterię i jakiś większy powerbank. GalaxyS3 okazało się być prądożernym smartfonem.