DAJ CYNK
  • Dział stworzony z myślą o użytkownikach, którzy poszukują odpowiednich rozwiązań lub sami chcą się podzielić opinią o różnych aplikacjach.
Dział stworzony z myślą o użytkownikach, którzy poszukują odpowiednich rozwiązań lub sami chcą się podzielić opinią o różnych aplikacjach.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: W tytule nowego postu proszę podać system, dla którego ma być dana aplikacja oraz przeznaczenie w trzech krótkich słowach np. Android [ SPORT/SIŁOWNIA/POMIAR]. Zasada obowiązuje do każdej dziedziny, niezależnie od przeznaczenia aplikacji oraz tego czy jej potrzebujemy czy też polecamy.
 #873410  autor: kr3cik
 24 cze 2016, 14:29
Witam,

Chciał bym się dowiedzieć od osób obytych z tym systemem, czy istnieją na nim bezpłatne odpowiedniki poniższych aplikacji:
1) rozkład jazdy MZK dla miasta Opola (woj. Opolskie)
2) rozkład jazdy PKS i PKP a'la e-podróżnik z androida
3) program do użycia apaatu jako lupy (a może jest taka funkcjonalność systemowa?)
4) w miarę aktualna aplikacja banku Millenium
5) manager plików do przeglądania ich, porządkowania czy np pakowania, nie musi mieć wbudowanego dostępu do "chmurek"
6) aplikacja MiFit
7) w miarę aktualna aplikacja Mój Orange
8) prosty klient do GG
9) prosty słownik do tłumaczenia pojedyńczych wyrazów co najmniej na jeden język - angielski
10) aplikacja pokroju TapaTalk do przeglądania forów
11) aplikacja do blokowania połączeń z niechcianych numerów (lub funkcjonalność systemowa?)
12) Google Authenticator - widziałem, że jest, ale czy aktualny?
13) klient do poczty na Gmailu z obsługą Push

Z góry dziękuję!
Pozdrawiam


{EDIT} Jeszcze jedna sprawa:
14) Prosty odtwarzacz muzyki po folderach, bez okładek, tekstu piosenek i inszych pierdół, ale z EQualizerem, trybem losowym i trybem powtarzania

Nokia 3330 -> SE k750i -> SE c902 + T303 -> Samsung INNOV8 -> Nokia 6303 classic -> BlackBerry 9780 -> Sony Xperia Mini Pro -> BlackBerry Q10 -> iPhone SE + Samsung S5510
 #873440  autor: f0ku5
 24 cze 2016, 16:37
1. Nie mam pojęcia
2. Nie mam pojęcia
3. Nie mam pojęcia, ewentualnie może być funkcja systemowa. W aparacie wystarczy zrobić cyfrowy zoom.
4. Oczywiście
5. Brak, iOS to nie android. Nie masz tutaj dostępu do plików, ewentualnie limitowany przez iTunes
6. Znalazłem w App Store, więc jest
7. Oczywiście
8. Jest nawet oficjalny
9. Od groma
10. Oczywiście
11. Funkcja systemowa
12. Aktualny
13. Jest oficjalny klient
14. Od groma

Podsumowując - apel na iOS'a jest tyle samo (jak nie więcej) co na Androidzie, a przeważnie są nawet lepszej jakości. Jeśli planujesz przesiadkę na iOS'a to sie nie wahaj ;)
 #873474  autor: kr3cik
 24 cze 2016, 20:27
Bardzo dziękuję za tak szczegółową odpowiedź!

Jeśli ktoś ma jakąś wiedzę odnośnie jeszcze tych pierwszych punktów, to będę wdzięczny.

Martwi mnie trochę brak managera plików, bo często się zdarza, że czasowo telefon zastępuje mi laptopa i potrzebuję wtedy zorganizować sobie pliki takie, jak PDF'y ściągnięte z np specyfikacji sprzętowej na stronie producenta, pliki mp3, obrazy, zdjęcia czy pliki .txt lub office'a.

Apropo, czy jest jakaś aplikacja do Office'a i czy jest bezpłatna? Normalnie bym się tak nie przejmował jednorazowa, rozsądna kwota ale wiem, że zamierzają wprowadzić opłatę abonamentową do App Store :/

Nokia 3330 -> SE k750i -> SE c902 + T303 -> Samsung INNOV8 -> Nokia 6303 classic -> BlackBerry 9780 -> Sony Xperia Mini Pro -> BlackBerry Q10 -> iPhone SE + Samsung S5510
 #873588  autor: tk925
 25 cze 2016, 22:51
Jako mini manager polecam aplikacje ze sklepu filemaster. Możesz wewnątrz niej tworzyć katalogi, kopiować, przenosić, dodawać do poczty ile plików chcesz, ma wbudowane pakowanie plików, także przeglądarkę która możesz ściągać pliki z internetu. Otwierasz te pliki jakim chcesz programem, trzymając wszystkie w katalogach jakie możesz sobie tworzyć. Z PC łączysz się nią przez wifi. Jeśli chodzi o pierwsze trzy punkty znajdziesz pewnie rozkłady w jak dojadę, czy moovit.
 #874408  autor: kr3cik
 30 cze 2016, 08:37
Dzięki bardzo za podpowiedź z tym managerem, tego mi brakowało.

Nokia 3330 -> SE k750i -> SE c902 + T303 -> Samsung INNOV8 -> Nokia 6303 classic -> BlackBerry 9780 -> Sony Xperia Mini Pro -> BlackBerry Q10 -> iPhone SE + Samsung S5510