DAJ CYNK
  • Dział stworzony z myślą o użytkownikach, którzy poszukują odpowiednich rozwiązań lub sami chcą się podzielić opinią o różnych aplikacjach.
Dział stworzony z myślą o użytkownikach, którzy poszukują odpowiednich rozwiązań lub sami chcą się podzielić opinią o różnych aplikacjach.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: W tytule nowego postu proszę podać system, dla którego ma być dana aplikacja oraz przeznaczenie w trzech krótkich słowach np. Android [ SPORT/SIŁOWNIA/POMIAR]. Zasada obowiązuje do każdej dziedziny, niezależnie od przeznaczenia aplikacji oraz tego czy jej potrzebujemy czy też polecamy.
 #718489  autor: bodalski
 19 maja 2014, 07:16
Witam serdecznie,

Po ponad półtora roku przesiadłem się z WP na Androida. Tak dla odmiany.
Jeszcze do końce nie wiem co i jak :)
Mam zainstalowaną aplikację Gmail (taka biało czerwona kopertka).
Ustawiłem maila, wszystko działa jak powinno.
Ale... czy da się w tej aplikacji ustawić więcej niż jedno konto mailowe?
Chodzę po ustawieniach i nie mogę tego rozgryźć.
Jest jeszcze jedna aplikacja do maili (mam moto g) taka biało żółta kopertka ale tam z tego co zauważyłem maile nie działają w trybie push. Wolę tą aplikację Gmail.

 #718491  autor: darek638
 19 maja 2014, 07:43
Pulpit-->menu-->ustawienia systemu-->konta i synchronizacja-->na dole dodaj konto-->google-->nowe

Nigdy więcej Play.

 #718507  autor: bodalski
 19 maja 2014, 09:49
Dziękuje za podpowiedź.
To jest dla mnie nowy system i jeszcze do końca go nie ogarniam.
Próbowałem znaleźć te opcje bezpośrednio w aplikacji, nie pomyślałem żeby
dodać konto w ustawieniach.

Jeszcze raz dzięki,
pozdrawiam

 #718508  autor: darek638
 19 maja 2014, 09:53
Nie ma sprawy. Zawsze można wcisnąć "pomógł" :mrgreen:

Nigdy więcej Play.
 #721187  autor: user_delete34
 30 maja 2014, 17:32
Spojrzałem w szukajkę i nie znalazłem odpowiedzi: czy w domyślnej aplikacji Gmail (Z1 Compact) jest możliwość ustawienia częstotliwości pobierania poczty? Z tego, co widziałem w sieci, przynajmniej za czasów wcześniejszych wersji Androida nie było możliwości zmiany - z najprawdopodobniej trybu push. Szperając w ustawieniach tak aplikacji jak i systemu także nie znalazłem takiej opcji. Może coś pominąłem?

 #721206  autor: Xy
 30 maja 2014, 18:55
Na mojej Xperii po nadejściu maila pojawiała się ikonka na belce powiadomień. Nie wiem co ile czasu były sprawdzane konta ale informację otrzymywałem w czasie rzeczywistym co było nawet fajne. Nawiasem mówiąc, pozbyłeś się Lumii? ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #721297  autor: user_delete34
 31 maja 2014, 09:13
Właśnie dostaję raczej w czasie rzeczywistym, a nie czuję takiej potrzeby. Raz na dzień + synchronizacja ręczna w pełni by mi wystarczyły, bo jest to dodatkowa skrzynka zrobiona typowo pod telefon z Androidem. Wiem (z sieci, nie sprawdzałem), że jeśli dodam zewnętrzne konta, to będzie można regulować tę częstotliwość, ale nie wiem, czy aby nie tyczy się to zewnętrznej aplikacji - którą musiałbym dopiero zainstalować.

 #721345  autor: user_delete19
 31 maja 2014, 12:26
W gmailowej aplikacji nie ma możliwości regulowania tego - masz PUSH i już (nie zjada jakoś znacząco więcej baterii IMHO). Jak nie chcesz rezygnować z gmaila to możesz wyłączyć powiadomienia (albo synchronizację w ogóle per gmail) i ręcznie sprawdzać raz ręcznie albo jak Cię najdzie ochota. Alternatywnie - użyć k9mail (zbudowany na bazie aplikacji 'mail' z AOSP) gdzie możesz sobie skonfigurować tak samo konto gmail, ale możesz sobie ustawić czy chcesz używać IMAP IDLE (czyli taki push) czy konto ma być ręcznie sprawdzane co zadany czas...

 #721418  autor: user_delete34
 31 maja 2014, 16:28
Cała rzecz w tym, że synchronizację automatyczną chcę mieć, tylko dużo rzadszą - żeby podstawowej funkcjonalności nie było w systemie do korzystania z sieci, systemie od giganta, tego się nie spodziewałem. Dzięki za upewnienie.
K-9 Mail ma język polski?
wojciech pisze:czy konto ma być ręcznie sprawdzane co zadany czas
Chyba automatycznie. ;)

 #721453  autor: user_delete19
 31 maja 2014, 19:53
Markadiusz pisze:Cała rzecz w tym, że synchronizację automatyczną chcę mieć, tylko dużo rzadszą - żeby podstawowej funkcjonalności nie było w systemie do korzystania z sieci, systemie od giganta, tego się nie spodziewałem.
Sorry, to zdanie jest bez sensu :p właśnie android jest systemem tylko do sieci więc coś takiego jak brak PUSH kompletnie przeczy idei więc nawet jeżeli ktoś przez ułamek sekundy o tym pomyślał to od razu stwierdził, że to bez sensu :p
Markadiusz pisze:K-9 Mail ma język polski?
Nie mam pojęcia, całość oprogramowania preferuje po angielsku. *Wydaje mi się*, że ma bo bodajże w liście zmian widziałem.

 #721456  autor: user_delete34
 31 maja 2014, 20:07
wojciech, że przeczy idei to się nie zgodzę, bo ja nie mówię o kupnie smartfona tylko do dzwonienia i odcinaniu się od jego możliwości, a o zmniejszeniu częstotliwości korzystania z danej funkcji - jak w samochodzie postój i wyłączenie zapłonu.

 #721551  autor: user_delete19
 01 cze 2014, 11:09
Nienienie, napisałęś "system do internetu" (z mantrą google "all connected") coś takiego jak nie-all-connected jest przeczące ;-)

 #721552  autor: user_delete34
 01 cze 2014, 11:13
Zapewne w pozostałych systemach problemu z tym nie ma, tylko tutaj.
Swoje zdanie wyraziłem już w poprzednim poście i powtarzać nie będę.
Trudno, będzie się trzeba bawić we włączanie i wyłączanie połączenia co chwilę.

 #721572  autor: user_delete19
 01 cze 2014, 12:44
Nie prościej włączać i wyłączać synchronizację jako taką (w systemie) zamiast samo połączenie?

Co do innych systemów - w iOS w Mail.app jest możliwość wybrania czy ma być push czy pobieranie co x minut (ale to tylko w przypadku Cloud, google się wypiął i można wyłączenie ustawić sprawdzanie co x minut). W przypadku Windows nie mam pojęcia, ale z tego co widzę po opisach jest podobnie - w przypadku kont google jest możliwość jedynie okresowego sprawdzania. Imho jest to cokolwiek dziwne bo używanie IDLE/PUSH jakoś specialnie nie zwiększa zużycia pakietu danych...

 #721573  autor: user_delete34
 01 cze 2014, 12:50
wojciech, nie chodzi o pakiet danych (mam 3 GB) a o baterię, a ta zużywa się dużo szybciej z taką zbędną, zbyt częstą transmisją danych i to mimo zabiegów oszczędzających ją: ograniczenie wielu aplikacjom danych w tle oraz kolejkowaniu danych w tle.
wojciech pisze:Nie prościej włączać i wyłączać synchronizację jako taką (w systemie) zamiast samo połączenie?
Musiałbym się później rozejrzeć za jakimiś skrótami.

W Windowsie chyba mogłem ustawić, co chcę, ale nie mówię nic, bo nie pamiętam. Na pewno w Symbianie było rewelacyjnie.

 #721584  autor: user_delete19
 01 cze 2014, 13:34
Z tego co kiedyś robiłem testy to włączanie/wyłączanie transmisji danych/synchronizacji w dosyć niewielki sposób wpływało na baterię; zazwyczaj dużo większy wpływ miał ekran po prostu. Z resztą z technicznego punktu widzenia 'long polling' (czyli idle/push) nie powinny znacząco wpływać na baterie bo po otwarciu połączenia nic nie jest transmitowane jeżeli danych nie ma - no chyba, że masz dosyć ruchliwą skrzynkę to wtedy faktycznie mogłoby bardziej zużywać baterię.

Co do skrótów - aktualnie w CM można sobie ustawić w panelu powiadomień więc jest pod ręką; wcześniej używałem też osobnej aplikacji i można bez problemu było ustawić sobie to albo jako widget na pulpicie albo w powiadomieniach właśnie.

 #721586  autor: user_delete34
 01 cze 2014, 13:39
wojciech pisze:Z tego co kiedyś robiłem testy to włączanie/wyłączanie transmisji danych/synchronizacji w dosyć niewielki sposób wpływało na baterię;
Po swoim świeżym teście i aktywności właściwie tylko synchronizacji guglowych (a skrzynka ciągle pusta) wiem, że mają istotny wpływ.
Może nie miałoby to wielkiego wpływu gdyby była to jedna transmisja na ciut dłuższy czas, typu 10-15 minut, ale czasem kilka a i kilkanaście na minutę to przesada.

 #721592  autor: user_delete19
 01 cze 2014, 13:52
Jak już pisałem - ilość transmisji w przypadku gmaila zależy od ilości maili - jak masz ich bardzo dużo to faktycznie mogą Ci zajechać baterię. Druga rzecz - czy oprócz skrzynki miałeś włączoną synchronizację ichhych rzeczy z konta google (kontakty, dysk, kalendarz, etc)?

 #721593  autor: user_delete34
 01 cze 2014, 13:56
wojciech pisze:Jak już pisałem - ilość transmisji w przypadku gmaila zależy od ilości maili
A można sprawdzić dokładnie, która (jedna/dwie - ale konkretnie) usługa Google'a co chwilę mi się łączy? Nie mam roota ani nic, wszystko domyślne i tylko aplikacja ze sklepu wchodzi w grę. Nie mam nic, co wymagałoby tak częstej synchronizacji. Pusta poczta, kalendarz, nie aktualizuję kontaktów, notatek, nie przychodzą SMSy... nic, a telefon prawie ciągle się łączy. Nie mam żadnego syfu, ani aplikacji z reklamami w tle, więc musi być to usługa Google. Jest włączona lokalizacja urządzenia, ale nie wysyłanie lokalizacji do Google, więc ona działa właściwie tylko na żądanie.

[ Dodano: 2014-06-01, 14:02 ]
Jedyne co niedawno zauważyłem po drodze to Google Analytics coś, ale nie wiem, czy to był działający proces, czy coś czy używa dane ani nie wiem, czy to jeszcze aktualne.

 #721597  autor: user_delete19
 01 cze 2014, 14:13
Chyba będzie ciężko. Może spróbuj wejść w ustawienia -> konta -> konto google -> wybrać stosowny adres i odznaczyć wszystko poza gmailem (skoro i tak nie używasz)?

Niemniej weź pod uwagę, że żeby mieć PUSH/IDLE to musisz mieć połączenie internetowe (bo jak inaczej otrzymać powiadomienie) przy czym ono jest właśnie 'idle' (czyli nieużywane) stąd wpływ na użycie baterii w teorii powinien być niewielki/mniejszy.