DAJ CYNK
  • Dział stworzony z myślą o użytkownikach, którzy poszukują odpowiednich rozwiązań lub sami chcą się podzielić opinią o różnych aplikacjach.
Dział stworzony z myślą o użytkownikach, którzy poszukują odpowiednich rozwiązań lub sami chcą się podzielić opinią o różnych aplikacjach.
Regulamin forum: W tytule nowego postu proszę podać system, dla którego ma być dana aplikacja oraz przeznaczenie w trzech krótkich słowach np. Android [ SPORT/SIŁOWNIA/POMIAR]. Zasada obowiązuje do każdej dziedziny, niezależnie od przeznaczenia aplikacji oraz tego czy jej potrzebujemy czy też polecamy.
 #492318  autor: comander009
 26 lip 2011, 23:02
Zakładam ten temat bo wielu nowych użytkowników często zadaje pytania o przeróżne aplikacje na Androida, będzie to taki spis aplikacji z krótkim opisem.

A więc do rzeczy:
GO Luncher - dobra alternatywa dla Launcher Pro, jest szybki a przede wszystkim intuicyjny.
Dolphin Browser - niezła przeglądarka, lekko przypomina funkcjonalnością komputerowa Mozille, chodzi mi tu o liczne dodatki typu Ad-block.
Winamp - nie jest to z pewnością najlepszy odtwarzacz aczkolwiek ma bardzo prosty interfejs za co go cenie.
Vcomunicator - GG i Tlen w telefonie, nic dodać, nic ująć.
Astro File Manager - absolutny must have na Androida, świetny menadżer plików, oferuje dużo ciekawych funkcji np. back up aplikacji.
Ringdroid - program pozwalający na wycięcie kawałka piosenki w celu użycia go jako dzwonek.

Nigdy nie rozmawiaj z idiotą - najpierw zniży Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
COMANDER
 #492474  autor: PWK
 27 lip 2011, 15:43
comander009 pisze:Astro File Manager - absolutny must have na Androida, świetny menadżer plików, oferuje dużo ciekawych funkcji np. back up aplikacji.
Skoro już założyłeś taki temat, to prośba zarówno do Ciebie, jak i kolejnych postujących: darujcie sobie to "must have" przy poszczególnych aplikacjach. Już się tyle naczytałem o najprzeróżniejszych aplikacjach "must have" na Androida, że gdybym chciał je wszystkie pobrać, to pewnie musiałbym jakiś zewnętrzny HDD podpinać pod telefon.

A skoro mowa konkretnie o Astro - o ile mogę się zgodzić, że program tego typu warto ściągnąć (choć pewnie wiele osób daje sobie radę bez tego), to u mnie na przykład już dawno poleciał z telefonu, znalazłem dużo lepsze (IMHO) odpowiedniki.

Jak więc widać co dla jednego jest "must have", wcale nie musi być tym samym dla kogoś innego.

 #492478  autor: orson_dzi
 27 lip 2011, 15:52
Niekoniecznie trzeba mieć konkretną aplikację ale sam rodzaj aplikacji już tak. I właśnie (o ile telefon nie ma) trzeba mieć jakiś menadżer plików i menadżer zadań.

PowerAMP - najlepszy odtwarzacz; sprawdziłem kilkanaście ale ale na pewno jakiś inny się znajdzie.
Laucher Pro + Beautiful Widgets - w przypadku X10 jakikolwiek inny launcher niż standardowy, to jest właśnie must have.
Torch - to tez pod X10, uruchamia diodę;

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #492543  autor: MvT
 27 lip 2011, 20:07
APNdroid - jednak te MB z pakietu trzeba szanować.
App 2 SD - nie zawsze pamięć w telefonie jest wystarczająca.
NetCounter - licznik danych też się przydaje.
Opera Mini - jak dla mnie akurat bomba używałem jej jeszcze na Nokiach.
Watchdog - zamiast takskilera

N3310=>N8310=>N3100=>N6610i=>N6070=>N3110c=>SEW890=>SEW715=>LG GT540 Swift=>HTC Wlidfire S=>...

 #492579  autor: comander009
 27 lip 2011, 22:01
Real Player - kolejny odtwarzacz, ma bardzo przejrzysty i ładny interfejs. Do tego odtwarza i filmy i muzykę.

Nigdy nie rozmawiaj z idiotą - najpierw zniży Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
COMANDER

 #492853  autor: adell1877
 28 lip 2011, 22:34
Ja nie szaleje z aplikacajami.
1. Advanced Task Killed...
I to wszystko :D
i parę widgetów do tego.

 #497026  autor: Xy
 16 sie 2011, 21:37
MoBo Player
FlashLight
Spirit Level Plus (poziomica)
Metal Detector (na próbę, niebawem poleci...)
Google Sky Map

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #497087  autor: butterfly
 17 sie 2011, 00:00
comander009 pisze:Astro File Manager
Backup aplikacji mówisz, ale musze mieć roota?
comander009 pisze:Ringdroid
To brzmi ciekawie : )))

A ja mam FBReader do czytania książek, Astro file meneger, Andchat dla obsługi irca, Flashlite - latarka, oczywiście Go Laucher, Vcommunikator, Go keyboard, Traffic stats.

 #497093  autor: comander009
 17 sie 2011, 01:04
Nie musisz mieć roota do backupu aplikacji, wchodzisz w Astro i tools i tam masz backup.

Nigdy nie rozmawiaj z idiotą - najpierw zniży Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
COMANDER

 #497094  autor: Ja-ros
 17 sie 2011, 01:19
Ja polecam Transportoid- rozklady komunikacji miejskiej z wielu miast, cały czas aktualizowane I ZlapTaxi, numery taksowek wraz z cennikiem, z podzialem na miasta :)

Siemens sl45i -> Siemiens mc60 -> SE k500i -> Motorola v235 -> Nokia 6610i -> SE k800i -> Nokia e51

 #497106  autor: thonka
 17 sie 2011, 03:18
dolphin
transportoid
handcent sms
vcommunicator
mortplayer (najbardziej przypadl mi do gustu z tych wszystkich, nawet power amp mnie denerwowal)
vital player (nie tnie nic w przeciwienstwie do wielu innych aplikacji, ktore mialy problem z wieloma formatami i ma mozliwosc regulacji wyswietlania napisow)
file expert (astro mnie denerwowalo, wywalalo sie bez powodu)
watchdog (ponoc nie jest zalecane zabijanie aplikacji, ta wykrywa tylko aktywnosc ponad 50% procesora i informuje o tym + daje mozliwosc zabicia aplikacji)
shazam
ipla
app 2 sd
dropdox
endomondo i sports tracker
cam scanner (robi pdf'y z robionych za pomoca aparatu zdjec)

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości - Terry Pratchet