DAJ CYNK
  • Dział stworzony z myślą o użytkownikach, którzy poszukują odpowiednich rozwiązań lub sami chcą się podzielić opinią o różnych aplikacjach.
Dział stworzony z myślą o użytkownikach, którzy poszukują odpowiednich rozwiązań lub sami chcą się podzielić opinią o różnych aplikacjach.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: W tytule nowego postu proszę podać system, dla którego ma być dana aplikacja oraz przeznaczenie w trzech krótkich słowach np. Android [ SPORT/SIŁOWNIA/POMIAR]. Zasada obowiązuje do każdej dziedziny, niezależnie od przeznaczenia aplikacji oraz tego czy jej potrzebujemy czy też polecamy.
 #1123269  autor: mirekK
 14 paź 2021, 11:43
Polecam świetny program nie naruszający stockowego oprogramowania i gwarancji:

forum.xda-developers.com/t/tool-adb-appcontrol-1-7-ultimate-app-manager-debloat-tool-tweaks.4147837/

appcontrol.neocities.org/index_en.html

w Huawei Nova 5t usunąłem ok 180 z 262 aplikacji...
tel przyśpieszył, bateria działa dłużej, pozbyłem się spamowych apek.
Wrzucę w wolnej chwili zrzuty z ekranu dla porównania oraz listę usuniętych.
 #1123931  autor: mirekK
 02 lis 2021, 17:48
Znaczna część to zwykłe aplikacje, ale sporo jest jakiś dziwnych nie wiadomo do czego potrzebnych. Ilość usuniętych zgadza się, nie ma tu ściemy. Ciekawa alternatywa dla LineageOS, w którym bezmyślnie usunięto możliwość wyłączenia drugiej karty sim.
 #1124586  autor: mirekK
 20 lis 2021, 23:04
Tak wygląda lista uruchomionych usług w moim telefonie po czyszczeniu:
https://imgur.com/a/0AAN82M
Prawą zakładkę doczyszczam co jakiś czas ręcznie, bo leżakują w niej i blokują RAM nie używane stare aplikacje. Tym samym nowy temat:
viewtopic.php?f=60&t=132152&p=1124585#p1124585
 #1124839  autor: Palmer
 27 lis 2021, 08:22
Program odkryłem dosłownie kilka dni temu i jestem nim zachwycony. Nie chciałem bawić się w ROOTa, a zwyczajnie po usuwać ze smartfona śmieci, które zajmują miejsce oraz ram. Efekty są różne. Na przykład na moim Redmi Note 8 pro, nie ma wielkich różnic w szybkości działania. No, może prócz ilości zajętego ramu, gdzie teraz mam średnio 4,3 gb wolnego ramu! Za to na słabszych smartfonach z mniejszą ilością ramu odpowiednio 3 i 2 gb, tu różnica w szybkości działania jest już znaczna. Nie ma już lagów i da się w końcu normalnie używać te smarfony. Największa różnica jest Huawei(jakiś stary model) mojego brata, który ma w nim 2gb ramu. Wcześniej było zajęte 75%, a teraz po usunięciu wszystkich syfów, zajęte jest tylko 40% ramu! Nie muszę mówić, jak wpłynęło to na komfort korzystania. Wcześniej strasznie lagował, nawet po wejściu do menu i przewijaniu. Obecnie mógłbym sam korzystać z tego smarfona ;)
 #1147856  autor: mirekK
 15 kwie 2023, 14:51
Gdyby ktoś chciał się pobawić dodaję słowa klucze po których laik wyłapie malware:
amazon
back
blue
book
camera
chrome
metric
pay
print
shop
sync
telem
wallet
praca