DAJ CYNK
  • Dział stworzony z myślą o użytkownikach, którzy poszukują odpowiednich rozwiązań lub sami chcą się podzielić opinią o różnych aplikacjach.
Dział stworzony z myślą o użytkownikach, którzy poszukują odpowiednich rozwiązań lub sami chcą się podzielić opinią o różnych aplikacjach.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: W tytule nowego postu proszę podać system, dla którego ma być dana aplikacja oraz przeznaczenie w trzech krótkich słowach np. Android [ SPORT/SIŁOWNIA/POMIAR]. Zasada obowiązuje do każdej dziedziny, niezależnie od przeznaczenia aplikacji oraz tego czy jej potrzebujemy czy też polecamy.
 #1111335  autor: jarekb11
 07 lut 2021, 22:54
Witam.Aplikacja fabrycznie zainstalowana na telefonie bardzo kompresuje mmsy więc Jaką aplikację do obsługi sms/mms polecacie?

Najlepiej darmowa i po Polsku
 #1111341  autor: rsig
 08 lut 2021, 01:06
MMS, niezależnie od apki przez którą został wysłany, nie może być dłuższy niż 300 KB. Więc jeśli chcesz przekroczyć ten rozmiar to inna apka nic ci nie pomoże. Conajwyżej może automatycznie podzielić plik na kilka części, każdą puści innym MMS-em i niech odbiorca je sobie potem połączy.
Alternatywnie, jeśli chodzi tylko o zwiększenie jakości przesyłanych zdjęć, to czasem apka od aparatu ma funkcję typu "Przytnij jakość do rozmiaru MMS". Wtedy apka od MMS nie musi niczego kompresować bo już apka od zdjęć przycięła fotkę do 300 KB.
 #1111370  autor: jarekb11
 08 lut 2021, 18:09
Niestety nie mam opcji przycinania foty w aparacie. ale bardziej chodzi o zrzut ekranu z apki.Przetestowałem 2 apki do wysyłki smsów. fabryczna z huaweia drastycznie obniża jakość pliku .Pobrałem z skl ," messenger plus" i było dużo lepiej ,niestety to był trial,zresztą nie po polsku więc odinstalowałem.
 #1111388  autor: rsig
 08 lut 2021, 23:44
jarekb11 pisze:
08 lut 2021, 18:09
Niestety nie mam opcji przycinania foty w aparacie.
Czasem w apce do przeglądania zdjęć jest zintegrowany prosty edytor pozwalający na modyfikację zdjęć. Choć jeśli wysyłasz ich wiele to lepiej żeby program od mms robił to automatycznie.
ale bardziej chodzi o zrzut ekranu z apki.Przetestowałem 2 apki do wysyłki smsów. fabryczna z huaweia drastycznie obniża jakość pliku .Pobrałem z skl ," messenger plus" i było dużo lepiej ,niestety to był trial,zresztą nie po polsku więc odinstalowałem.
Do sms często używa się Textry, nie używałem ale to dość rozbudowany program i z tego co wiem ma w opcjach możliwość dostosowania stopnia kompresii fotek przy wysyłaniu mms.