DAJ CYNK
  • Wszystko co nie jest smartfonem, ale jest dla niego przeznaczone jako akcesorium dodatkowe. Niezależnie od firmy i przeznaczenia.
Wszystko co nie jest smartfonem, ale jest dla niego przeznaczone jako akcesorium dodatkowe. Niezależnie od firmy i przeznaczenia.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Akcesoria do telefonów, elektronika noszona (smartwatche, smartbandy itp.), mobilny VR, technologie Smart Home i gadżety wszelakie bliskich miłośnikowi telekomunikacji.
 #1008751  autor: ridox112
 21 sie 2018, 19:55
Zakupiłem ostatnio w/w model telefonu i następnie przyszło na poszukiwanie etui. Zainteresował mnie ten model z szkłem.

https://allegro.pl/xioami-redmi-note-5- ... 05569.html

W opisie jest napis "pancerne e22" tylko nie mam zielonego pojęcia jak to odczytać. Na innych aukcjach widać też etui innych typów, tyle że bez opisu.

Myślicie że może to zdać egzamin?
 #1008866  autor: t r o i p
 22 sie 2018, 14:48
Z tego co widać, to na górę i dół, a także na plecki smartfona jest nakładana jakaś guma czy plastik.
Czy to zda egzamin? Jeśli to jest guma i telefon upadnie na kant lub na plecki, to może go ochronić, ale jak spadnie centralnie na ekran nawet chroniony szkłem to będzie czysta ruletka.

Dictum sapienti sat est.
 #1008973  autor: ridox112
 23 sie 2018, 09:41
Właściwie, czy ktoś wie czym różni się takie szkło hartowane oryginalne od xioami specjalnie dla tego modelu od tych sprzedawanych na allegro za pół ceny?

Wczoraj miałem okazję być w salonie i mają oni dedykowane szkła pod telefon. Ba, nawet różne szkła pod różne kolory telefonów (malowane ramki). Tak samo jak te na allegro, 9H. Więcej informacji z tego opakowania nie dało się wyczytać :lol:

Każde szkło niby 9H, a ceny w internecie od 10 do 50zł nawet za sztukę.
 #1008984  autor: harys
 23 sie 2018, 10:47
Może się różnić np warstwą oleofobową. Ja zawsze kupuje na Ali po 3-5zl. 50zl za kawałek szkła to trochę przesada. Tyle to w Chinach wyświetlacz z digitizerem kosztuje

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 #1009690  autor: ridox112
 27 sie 2018, 22:33
Etui przyszło z szkłem o którym pisałem wcześniej. Etui może i pasuje do telefonu, ale jest śliskie w dotyku. Co do szkła, pozostawię bez komentarza :smt004

Czy ktoś ma może informację, gdzie dostanę dobre szkło do tego telefonu? Zakup w tym salonie odpada, bo teraz mam 2 godziny drogi do niego.

I folia clearplex... ta, co mogą nałożyć np. w euro rtv agd. Ktoś coś może więcej o tym powiedzieć? Kosztuje za samą szybkę 90zł, a w komplecie z tyłem 150 ale ciężko znaleźć info o tym w sieci. Ani opinii ani nic.