DAJ CYNK
  • Wszystko co nie jest smartfonem, ale jest dla niego przeznaczone jako akcesorium dodatkowe. Niezależnie od firmy i przeznaczenia.
Wszystko co nie jest smartfonem, ale jest dla niego przeznaczone jako akcesorium dodatkowe. Niezależnie od firmy i przeznaczenia.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Akcesoria do telefonów, elektronika noszona (smartwatche, smartbandy itp.), mobilny VR, technologie Smart Home i gadżety wszelakie bliskich miłośnikowi telekomunikacji.
 #893608  autor: Sirmark
 29 paź 2016, 01:29
LeszczT pisze:Tapir, jeżeli nie masz czasu by chodzić to tak na prawdę nie zwij się ojcem. Dziecko powinno być wychowywane a Ty tylko to utrudniasz
Tapir pisze:Tu nie chodzi o kontrolę, ale o bezpieczeństwo dziecka czy to na placu zabaw czy w szkole. Czasy są coraz bardziej niebezpieczne, w Polsce mamy około miliona Ukraińców, sprowadza się uchodźców, na ulicach grasują pedofile - ja wolę mieć stały kontakt z dzieckiem, smartwatch zdecydowanie lepiej się do tego nadaje niż telefon czy smartfon.
Jak już zostało powiedziane, tu nei jest serwis parentingowy, choć jak czytam tekst jak powyżej
to się za głowę łapię.

Co do meritum sprawy. To takich sensownych zabawek dla dzieci nie testowałem.
Na sprzęt za 300 zł to szkoda pieniedzy, bo jakości się w tym nie uzyska. A jak miałoby być coś droższego to sensowniej dla 10 latki dać po prostu telefon z odpowiednią aplikacją.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew
 #905413  autor: Alek06
 15 sty 2017, 19:52
Ja smartchwacza na avans.pl kupowałam online. Moim zdaniem faceci lubią " męskie zabawki" w postaci elektronicznych gadżetów. A ze była to dobra okazja na prezent więc uważałam ze jest to dobre rozwiązanie na prezent.
 #916913  autor: Roman83
 20 mar 2017, 14:42
Jeżeli chodzi o zegarki GPS, to ja bardzo polecam zegarki firmy Locon. Moja córka ma od nich różowy zegarek.

Zegarek można namierzyć nawet do 10 metrów, a do tego można na niego i z niego dzwonić. Jest nawet opcja nasłuchu, czyli dyskretnie dzwonisz na zegarek i słuchasz co się dzieje wokół.

W sumie dwa razy zegarek okazał się bardzo pomocny:
1) raz jak na plaży straciłem córkę z oka - wystarczyło w apce na fonie wybrać opcję uruchomienia głośnego dźwięku na zegarku i od razu ją znalazłem;
2) funkcja SOS - córka pojechała z babcią na zakupy i babcia zasłabła, córka zna funkcje zegarka, więc wybrała SOS i od razu dostałem info, że coś się dzieje oraz dokładne wskazanie miejsca - pojechałem tam i skończyło się w sumie tylko na strachu, ale gadżet się przydał.

Ma on jeszcze inne funkcje typu: powiadomienia o ściągnięciu z ręki, o przemieszczeniu się, o wyczerpującej się baterii itd., generalnie polecam. Zegarek zamawiałem na wymoderowano-Rem
 #917244  autor: anka7911
 22 mar 2017, 09:46
ja tez kupilam z locon zegarek i jestem zadwolona , probowalam kilka innych, z mediamarkt naprzyklad ale srednio to wszystko dzialalo. ten z locon czarny kupilam corce i dziala najlepeij i najdokladniej. plus ze moge ja podsluchiwac
 #917645  autor: mikkel
 24 mar 2017, 17:22
Ja to bym porównał do takiej sytuacji,

dziecko płacze więc dajemy mu coś słodkiego na pocieszenie i uczymy w ten sposób że na poprawę humoru coś słodkiego. Nie musze chyba mówic że dziecko wpie**prza słodycze i jest grube. Ponieważ jest grube to je jeszcze więcej słodyczy i jest mega grube i ma cukrzycę i choroby psychiczne, serca itp itd.
A wystarczy trochę rozumu i czasu dla dziecka...
Bywam z córką na placach zabaw i często widzę dzieci z cocacolą, chipsami. Zobaczcie jak wygląda typowy amerykanin...

Tak samo wyręczanie sie takimi gadżetami uważam za zwyczajnie głupie. Potem będziemy się dziwić że dzieci są jak mutanty które poza telefonem nic nie widzą i maja choroby psychiczne bo na ryjbuku ktoś je atakuje. Zresztą już teraz w komunikacji takie głupie dzieci można oglądać.
 #927788  autor: paker
 25 maja 2017, 12:23
W wielu sklepach aktualnie dostanie się takie zabawki. jeśli juz jednak decydujesz sie na kupno takiego właśnie elementu to polecałbym sprawdzone sklepy zegarmistrzowskie i dobre firmy.
Świetne smartwatche ma obecnie Fossil;
wymoderowano-Rem

O coś takiego na przykład.

Ewentualie klasyczny zegarek. Ciekawe wzornictwo ma Skagen;
wymoderowano-Rem

Linki w treści:
 #946765  autor: maksik
 23 sie 2017, 09:22
No i też warto wiedzieć kiedy i gdzie można na taki sprzęt spodziewać się promocji, by coś zaoszczędzić. Taki sprzęt często jest wyprzedawany, więc warto poszukać by nie przepłacić.
 #970380  autor: deka87
 06 sty 2018, 17:16
Podepnę się pod temat.
Szukam jak najtańszego lokalizatora GPS dla psa, który można by przyczepić do obroży/szelek.
Bez żadnych abonamentów, wystarczy działanie na zasadzie ja dzwonię/wysyłam sms i dostaję zwrotny sms z lokazacją i linkiem do map google.
Bateria nie musi długo wytrzymywać, bo lokalizatora potrzebuję tylko na dłuższe spacery z psem np. po lesie więc jeśli by się oddalił na większą odległość i nie wracał to zacząłbym go szukać od razu.

Czy smartwatch Q50 spełni te oczekiwania, czy jego GPS nie jest na tyle badziewny, że rzadko będzie łapał zasięg?
 #980866  autor: Morvius
 02 mar 2018, 18:49
Miejsce do rozmów na temat wszelakiej maści urządzeń noszonych, które pomagają nam przy obsłudze naszych mobilnych smartfonów i innych.
:smt006

Klasyczny obserwator wątku.
 #980903  autor: Eragon
 02 mar 2018, 20:58
Czy jest jakiś warty uwagi Smartwatch do 100/150zł?
Bo widziałem że porządny Xiaomi to dopiero od ok. 300zł...

:smt006
 #980934  autor: JaAdrian
 03 mar 2018, 01:08
Witam serdecznie jako nowy użytkownik forum :)
Szukam dla siebie, "biegacza" amatora (40 km tygodniowo)/"pływaka" amatora(2x45 minut w tyg) smartwatcha.
Będzie to też zegarek do t-shirtu i adidasów:)
Musi być wyposażony w NFC do płatności mobilnych-pomocy!:)
Wpadł mi w oko Garmin Vivoactiv 3-jakieś alternatywy, propozycje w okolicach max 1500 zl?

Wysłane z mojego LON-L29 przy użyciu Tapatalka
 #980935  autor: JaAdrian
 03 mar 2018, 01:09
Eragon pisze:Czy jest jakiś warty uwagi Smartwatch do 100/150zł?
Bo widziałem że porządny Xiaomi to dopiero od ok. 300zł...
W tej cenie tylko Miband 2:(

Wysłane z mojego LON-L29 przy użyciu Tapatalka
 #1074256  autor: mixxxon5210736872
 16 cze 2019, 14:08
Najważniejsze, to kupić raz a dobrze. Do 300 zł spokojnie kupisz bardzo dobry smartwatch, który posłuży Ci spory czas. Osobiście nie polecam kupować smartwatchy z GPS'em za 50, czy 80 zł. To jest tak samo, jak ze smartfonami na VAT 0%. Masz zegarek, który swoją drogą nie jest zazwyczaj przeznaczony na rynek Polski i nic poza tym. Gwarancji nie masz, wsparcia (bardzo ważne) nie masz i zostajesz sam ze sprzętem, który jak często widzę dość ciężko jest ogarnąć. Nie twierdzę, że każdemu bo moim zdaniem jest to proste, ale dużo osób ma jednak problem. Przede wszystkim dla dziecka - warto kupić wodoszczelny smartwatch -> https://telepolis.pl
Zachęcam też do lektury, która z pewnością pomoże w wyborze smartwatcha :) https://telepolis.pl
Ostatnio zmieniony 16 cze 2019, 14:56 przez Remington, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: wymoderowano spam