DAJ CYNK
  • Wszystko co nie jest smartfonem, ale jest dla niego przeznaczone jako akcesorium dodatkowe. Niezależnie od firmy i przeznaczenia.
Wszystko co nie jest smartfonem, ale jest dla niego przeznaczone jako akcesorium dodatkowe. Niezależnie od firmy i przeznaczenia.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Akcesoria do telefonów, elektronika noszona (smartwatche, smartbandy itp.), mobilny VR, technologie Smart Home i gadżety wszelakie bliskich miłośnikowi telekomunikacji.
 #868189  autor: Tapir
 28 maja 2016, 18:40
Ponieważ w kwestii smartwatch-ów nie mam najmniejszego pojęcia, to chciałbym się zwrócić do was o poradę. Chcę kupić dziecku taki zegarek, który będzie miał funkcje dzwonienia (najlepiej pod wcześnie zaprogramowane numery) i SMSów oraz o ile to możliwe lokalizator GPS. Dziecko wychodzi ma plac zabaw czy do koleżanki i w takich sytuacjach smartwatch byłby przydatny. Ile musiałbym wydać i jaki model polecacie dla 10 latki? Czy modele Q50 czy też Q80 są godne polecenia?
 #868781  autor: piechucki
 01 cze 2016, 17:33
pakierhakierxd pisze:Wątpie
Więcej wiary :) Akurat te wymienione wyżej pewnie nie mają, ale jest całkiem sporo takich, które mają. Jednakże ja wątpię ;) , że z włączonym GPS i transmisją danych bateria wytrzyma dłużej niż 3-4 godziny.
 #868817  autor: Tapir
 01 cze 2016, 22:55
pakierhakierxd pisze:Wątpie żeby zegarek miał gps.
Z oferty sprzedawcy (Q50):
Chip GPS: GPS UBX7020
Wrażliwość GPS: 159 DBM
GPS: klasa 12 , TCP IP wbudowany moduł GSM
Precyzja śledzenia GPS: do 10m
Precyzja śledzenia GSM: 50 - 200m
 #868819  autor: kamil1221
 01 cze 2016, 23:22
Ja się zastanawiam co to za czasy, że rodzic nie wiem gdzie jego dziecko może być i potrzebuje do tego jakiegoś zegarka?

Za moich czasów nie mogłem wyjść za ulicę z osiedla bez pozwolenia rodziców. Nie było problemów z tym gdzie mogę być i o której wrócić. Może to kwestia wychowania (pewnie tak - rocznik 89). Jednak takie elektro zabawki, serio?
 #868972  autor: Tapir
 02 cze 2016, 17:18
Będziesz starszy to zrozumiesz, że to nie kwestia wychowania lecz kwestia bezpieczeństwa.
 #868979  autor: pakierhakierxd
 02 cze 2016, 17:37
Kiedyś nie było telefonów itp. i jakoś się żyło ;)
Bez przesady z tą kontrolą,trzeba dziecko nauczyć jak się zachowywać itp. aby było bezpiecznie.

Pozdrawiam :)
 #868989  autor: Tapir
 02 cze 2016, 18:08
Kiedyś nie było Internetu, wcześniej nie było komputerów, jeszcze wcześniej radia i telewizji, samochodów, samolotów ...

Tu nie chodzi o kontrolę, ale o bezpieczeństwo dziecka czy to na placu zabaw czy w szkole. Czasy są coraz bardziej niebezpieczne, w Polsce mamy około miliona Ukraińców, sprowadza się uchodźców, na ulicach grasują pedofile - ja wolę mieć stały kontakt z dzieckiem, smartwatch zdecydowanie lepiej się do tego nadaje niż telefon czy smartfon.
 #868992  autor: pakierhakierxd
 02 cze 2016, 18:15
Minus że gps czy to w smartwatchu czy smarcie zawsze wpierdziela strasznie baterię :/

Pozdrawiam :)
 #869002  autor: goral2099
 02 cze 2016, 19:09
Podobnie jak kamil1221 dziwię się takiemu podejściu. Tylko ja, nie widzę tego jako problem wychowania dzieci, tylko wychowania rodziców. :) Zakładanie elektronicznej smyczy, to bzdura. Lepiej poświęcić trochę czasu dzieciakowi, niż obserwować je sprzed monitora. A już fragment:
"Czasy są coraz bardziej niebezpieczne, w Polsce mamy około miliona Ukraińców, sprowadza się uchodźców, na ulicach grasują pedofile" rozwalił mnie kompletnie. Naprawdę proponuje spędzać więcej czasu z dzieckiem na placu zabaw i mniej oglądania telewizji. Takie niebezpieczeństwa były zawsze i czasy nie są niebezpieczne bardziej, niż te kiedy ja biegałem po podwórku. Zegarek nie zastąpi przebywania z dzieckiem i opieki nad nim. Żeby nie było - sam mam dwie pociechy. Rodzice, nie dajcie się zwariować. :)
 #869049  autor: Tapir
 02 cze 2016, 22:05
Dla Ciebie kontakt z dzieckiem jest zakładaniem "elektronicznej smyczy"? Dziwię Ci się. Ja niestety nie mam czasu aby siedzieć kilka godzin z dzieckiem na placu zabaw czy przebywać w szkole podczas zajęć lekcyjnych dziecka. Nie będę tez chodził razem z dzieckiem do kolegów i koleżanek. To jakiś absurd. Dzisiaj jest znacznie więcej niebezpieczeństw czyhających na dzieci niż kiedyś, a jeśli tego nie dostrzegasz ... trudno.

Powracając do tematu, to ktoś może polecić jakiś smartwatch dla dziecka?
 #869064  autor: piechucki
 02 cze 2016, 22:39
Panie, Panowie, to jest telepolis, nie moralopolis, etykopolis, pedagopolis... (choć dużo racji w tym, co piszecie jest), ale do meritum:
Tapir, usłyszałeś już ode mnie i od pakierhakierxd'a (nie wiem jak się odmienia taki nick ;) ), że z technicznego punktu widzenia bateria tego nie "zdzierży", chyba, że pociecha będzie biegać po podwórku z podłączonym (jak kroplówka) powerbankiem kilka tysi mAh.
 #869075  autor: goral2099
 02 cze 2016, 23:09
Tapir: A po co masz przebywać z nim podczas zajęć szkolnych, czy do kolegów i koleżanek chodzić razem? No litości, i masz rację to absurd. Albo jesteś przewrażliwiony(a) i robisz dziecku krzywdę, albo reklamujesz smartłacze... :)

piechucki: użytkownik zadał pytanie, to mu odpowiedziałem: ŻADEN. :)
 #891130  autor: propoliska
 12 paź 2016, 13:01
To was zdziwię, mam kupiony zegarek z firmy Klug, dokładnie model Q60. Sprawdza się świetnie, możliwość dzwonienia, lokalizowania i kilka innych bajerów, a bateria trzyma średni 2-3 dni. Uwierzcie w rozwój techniki ;)
 #893308  autor: LeszczT
 27 paź 2016, 11:26
Tapir, jeżeli nie masz czasu by chodzić to tak na prawdę nie zwij się ojcem. Dziecko powinno być wychowywane a Ty tylko to utrudniasz :-)
 #893608  autor: Sirmark
 29 paź 2016, 01:29
LeszczT pisze:Tapir, jeżeli nie masz czasu by chodzić to tak na prawdę nie zwij się ojcem. Dziecko powinno być wychowywane a Ty tylko to utrudniasz
Tapir pisze:Tu nie chodzi o kontrolę, ale o bezpieczeństwo dziecka czy to na placu zabaw czy w szkole. Czasy są coraz bardziej niebezpieczne, w Polsce mamy około miliona Ukraińców, sprowadza się uchodźców, na ulicach grasują pedofile - ja wolę mieć stały kontakt z dzieckiem, smartwatch zdecydowanie lepiej się do tego nadaje niż telefon czy smartfon.
Jak już zostało powiedziane, tu nei jest serwis parentingowy, choć jak czytam tekst jak powyżej
to się za głowę łapię.

Co do meritum sprawy. To takich sensownych zabawek dla dzieci nie testowałem.
Na sprzęt za 300 zł to szkoda pieniedzy, bo jakości się w tym nie uzyska. A jak miałoby być coś droższego to sensowniej dla 10 latki dać po prostu telefon z odpowiednią aplikacją.

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew
 #905413  autor: Alek06
 15 sty 2017, 19:52
Ja smartchwacza na avans.pl kupowałam online. Moim zdaniem faceci lubią " męskie zabawki" w postaci elektronicznych gadżetów. A ze była to dobra okazja na prezent więc uważałam ze jest to dobre rozwiązanie na prezent.
 #916913  autor: Roman83
 20 mar 2017, 14:42
Jeżeli chodzi o zegarki GPS, to ja bardzo polecam zegarki firmy Locon. Moja córka ma od nich różowy zegarek.

Zegarek można namierzyć nawet do 10 metrów, a do tego można na niego i z niego dzwonić. Jest nawet opcja nasłuchu, czyli dyskretnie dzwonisz na zegarek i słuchasz co się dzieje wokół.

W sumie dwa razy zegarek okazał się bardzo pomocny:
1) raz jak na plaży straciłem córkę z oka - wystarczyło w apce na fonie wybrać opcję uruchomienia głośnego dźwięku na zegarku i od razu ją znalazłem;
2) funkcja SOS - córka pojechała z babcią na zakupy i babcia zasłabła, córka zna funkcje zegarka, więc wybrała SOS i od razu dostałem info, że coś się dzieje oraz dokładne wskazanie miejsca - pojechałem tam i skończyło się w sumie tylko na strachu, ale gadżet się przydał.

Ma on jeszcze inne funkcje typu: powiadomienia o ściągnięciu z ręki, o przemieszczeniu się, o wyczerpującej się baterii itd., generalnie polecam. Zegarek zamawiałem na wymoderowano-Rem
 #917244  autor: anka7911
 22 mar 2017, 09:46
ja tez kupilam z locon zegarek i jestem zadwolona , probowalam kilka innych, z mediamarkt naprzyklad ale srednio to wszystko dzialalo. ten z locon czarny kupilam corce i dziala najlepeij i najdokladniej. plus ze moge ja podsluchiwac