DAJ CYNK
  • Wszystko co nie jest smartfonem, ale jest dla niego przeznaczone jako akcesorium dodatkowe. Niezależnie od firmy i przeznaczenia.
Wszystko co nie jest smartfonem, ale jest dla niego przeznaczone jako akcesorium dodatkowe. Niezależnie od firmy i przeznaczenia.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Akcesoria do telefonów, elektronika noszona (smartwatche, smartbandy itp.), mobilny VR, technologie Smart Home i gadżety wszelakie bliskich miłośnikowi telekomunikacji.
 #1104767  autor: libo1514
 14 paź 2020, 15:48
Witam. Niedawno kupiłem radioodbiornik internetowy Lenco 100. Otóż do dziś nie mogę go uruchomić, ponieważ mam problem dotyczący konfiguracji z siecią WiFi. Radio nie przyjmuje mojego hasła sieci WiFi. Hasło mam 16 literowe a radio przyjmuje 8 czy 10 - nie pamiętam. Nie jestem jednak tego pewien czy zmienić (skrócić) hasło WiFi czy może robię coś nie tak. Kombinuję na wszystkie strony z instrukcją w ręku, ale nic z tego nie wynika. Bardzo proszę o pomoc. Może ktoś posiada to radio? Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam.
 #1104862  autor: mp107
 16 paź 2020, 09:09
Na początek upewnij się, czy w radioodbiorniku internetowym nie wybrałeś przypadkiem metody zabezpieczenia sieci Wi-Fi "WEP" zamiast "WPA" lub "WPA2". Zapewne masz w routerze ustawiony którąś z dwóch ostatnich metod, a wybierając pierwszą będziesz mógł wpisać hasło tylko o długości równej 5, 13, 16 lub 29 znaków. W "WPA" nie ma takich ścisłych ograniczeń, poza minimum bodajże 8 znaków.