DAJ CYNK
  • Wszystko co nie jest smartfonem, ale jest dla niego przeznaczone jako akcesorium dodatkowe. Niezależnie od firmy i przeznaczenia.
Wszystko co nie jest smartfonem, ale jest dla niego przeznaczone jako akcesorium dodatkowe. Niezależnie od firmy i przeznaczenia.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Akcesoria do telefonów, elektronika noszona (smartwatche, smartbandy itp.), mobilny VR, technologie Smart Home i gadżety wszelakie bliskich miłośnikowi telekomunikacji.
 #1093851  autor: mirekK
 25 kwie 2020, 22:51
Od wczoraj używam tego fajnego gadżetu. Chciałem sprawdzić jak śpię, pracę serca oraz nasycenie krwi tlenem. Ta ostatnia opcja zazwyczaj nie jest dostępna w urządzeniach podobnej klasy.

Żeby z niej móc korzystać na telefonach innych producentów powinno się zainstalować aż TRZY wielgaśne i chyba zbyt dużo chcące wiedzieć aplikacje:

- App store, taki sklep Huawei (ale tą apkę można na szczęście pominąć)

- Huawei Mobile Services (tzw HMS Core) aktualnie wersja 4.0.3.316, 130 MB !
www.huaweicentral.com/download-the-latest-hms-core-apk
https://appstore.huawei.com/app/C10132067
z tego ostatniego adresu nie da się pobrać/zainstalować nawet po zalogowaniu
, można jedynie pobrać Ass store, tym samym jest to przymuszanie

- Huawei Health, aktualnie wersja 10.0.5.521, 95 MB !
https://appgallery7.huawei.com/#/app/C10414141
również nie da się pobrać bez sklepu !

oraz założyć konto na serwerach Huawei.

Przebrnałem, ale jak zwykle preferuję na lekko.

Powyższe pliki można pobrać z chińskich stron Huawei i bliźniaczych, ale są w nieco starszych wersjach.

Chciałem zapytać czy ktoś z Was zestawił skutecznie tą opaskę z innym niż producent telefonem ? Próbowałem ją wykryć w Redmi 4x poprzez znacznie lżejsze i "teoretycznie" właściwe dla mojego urządzenia apki:
mi.health_1.2.5-10205.com (brak możliwości instalacji, wysypuje się)
mi.health_2.1.1-20101.com (brak możliwości instalacji, wysypuje się)
xiaomi.hm.health_4.0.17-50274.com (zainstalowana, w sklepie widnieje jako Mi Fit)
ale niestety nie udało połączyć. Na forum XDA nie widać zapytań w tym kierunku :)