Strona 1 z 1

Redmi Note 4 nie ładuje baterii

Post:14 sie 2018, 23:42
autor: iesuss
Cześć.
Uzywam od około roku Xiaomi redmi, nowy, z salonu. Przez rok żadnych problemów. Od trzech tygodni jeżdżę służbowym autem, który był wcześniej przez poprzednika/ów używany przez dwa lata (rocznik 2016).
W mojej pracy muszę korzystać z telefonu z włączonym pobieraniem danych oraz lokalizacją GPS non-stop. I prawie non-stop włączony ekran. Kupiłem ładowarkę samochodową do gniazda zapalczniki (nową) i kabel micro usb. Mimo tego, że telefon był cały czas podłączony do ładowania to procent naładowania baterii się zmniejszał. Działo się to powoli więc nie zwracałem na to uwagi. Ale po kilku dniach, mimo, że telefon pokazywał że się ładuje, procent naładowania spadał coraz drastyczniej. Potem juz w ogóle się nie ładował mimo, że telefon twierdził, że się ładuje. Podłączając w domu do kontaktu na innej ładowarce również się nie ładował. Więc kupiłem na szybko w lombardzie telefon LG K4. Historia przebiegła podobnie - stopniowo przyspieszając nieładowanie baterii (na przestrzeni 4 dni). W tym momencie ładuję w domu od godziny czasu LG bez włączonych danych, lokalizacji a bateria z 4% (stanu po wyłączeniu z ładowarki samochodowej) dopiero przed chwilą zwiększyła się do 5%.

Co się dzieje?
Czy gniazdko w aucie niszczy baterie w telefonach?
Co zrobić? Muszę mieć sprawny naładowany telefon cały czas w pracy. Brak takiej możliwości jest równoznaczny z autem stojącym w warsztacie. Dodam jeszcze, że nie mam możliwości kupowania telefonu dwa-trzy razy w tygodniu.
Bardzo dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

Re: Redmi Note 4 nie ładuje baterii

Post:15 sie 2018, 00:23
autor: Eragon
A spróbuj innej ładowarki do gniazdka, chociaż oczywiście to może być kwestia braku odpowiedniej mocy. Przy włączonym GPS niewiele ładowarek potrafi ładować na plusie, bo jednak telefon ciągnie wtedy ostro baterię.

Re: Redmi Note 4 nie ładuje baterii

Post:15 sie 2018, 00:27
autor: iesuss
Spróbowałem innej, dzisiaj kiedy zauważyłem, że dzieje się to co z poprzednim telefonem. W godzinę stan naładowania spadł o 15% więc było jeszcze gorzej

Re: Redmi Note 4 nie ładuje baterii

Post:15 sie 2018, 00:42
autor: marcin19883
Spróbuj użyć ładowarki 2A

Re: Redmi Note 4 nie ładuje baterii

Post:15 sie 2018, 08:16
autor: martin87
Zasilanie w aucie ile daje A? Jest chociaż 1A?

Re: Redmi Note 4 nie ładuje baterii

Post:15 sie 2018, 08:22
autor: 2oneX_
marcin19883 może mieć rację, mam ładowarkę samochodową z gniazdem USB 1,2A oraz drugim 2A, na tym pierwszym podczas nawigacji bateria powoli spada przy 2A bardzo ale to bardzo wolno rośnie, wydawałoby się że stoi w miejscu.

Re: Redmi Note 4 nie ładuje baterii

Post:15 sie 2018, 13:45
autor: Pabloeq
Najlepiej niech ładuje prądem 20A...
Napisał że robił próby z innymi ładowarkami i to samo więc problem jest w tym telefonie/sofcie.
Kolejny argument za tym żeby tego nie kupować.