Strona 1 z 1

Zepsute zdjęcia

Post:27 lip 2018, 12:19
autor: Zdephinio
Xiaomi Redmi Note 4
Wersja Android 7.0 NRD90M
Wersja MIUI global 9.5/stabilna 9.5.10.0 (NCFMIFA)

Witam! Z góry dziękuję za pomoc.

Gdy przeglądałem ostatnio zdjęcia na telefonie okazało się, że niektóre z nich mają czarne miniatury, tak jakby były zepsute ( gdy je włączam widać czarne tło )

Ciekawe jest to, że część z nich ma jasne punkty w środku.

Dodam, że zepsuciu uległy zdjęcia z tego samego dnia. Są to trzy grupy zdjęć, każda z innego dnia (28 czerwca, 20 czerwca, 28 maja). W DANYM DNIU nie ma MIĘDZY NIMI zepsutych zdjęć. Jedynie 28 czerwca pierwsze 5 jest dobre a kolejne 9 zepsute.

Nie mam pewności co do tego czy zaraz po zrobieniu zdjęć te miniatury tak wyglądały, ale na 80% tak nie było, bo często po zrobieniu zdjęcia sprawdzam jak wyszło. W sumie zepsutych mam z 80 zdjęć, więc sporo.

Wszystkie zdjęcia znajdują się w pamięci wewnętrznej telefonu.

Kolejną wskazówką jest to, że ich nazwa jest inna niż tych, które sąsiadują z nimi. Te zepsute mają w nazwie na końcu HTT albo HDR.
Znalazłem 3 zdjęcia o nazwie HTT, które nie jest zepsute (ich częścią wspólną jest to że były robione w przyciemnionym krajobrazie). Oraz 5 HDR, które były dosyć jasne.

Pozdrawiam gorąco i czekam na sugestie.

Re: Zepsute zdjęcia

Post:27 lip 2018, 18:42
autor: maniek89
Czy próbowałeś aktualizować MIUI? Aktualna obecnie wersja to 9.6.1.0. Zobacz, czy to coś zmieni.

Re: Zepsute zdjęcia

Post:30 lip 2018, 13:55
autor: Zdephinio
Bardzo dziękuje za zainteresowanie się tematem!

Właśnie zaktualizowałem telefon, niestety nie pomogło.

Co myślisz?

Pozdrawiam

Re: Zepsute zdjęcia

Post:30 lip 2018, 17:07
autor: maniek89
Czy możesz wrzucić jakieś screeny, jak to wygląda i screen informacji po wejściu w opcję "Szczegóły"? Czy po podłączeniu do komputera te zdjęcia są widoczne? Wykonywałeś diagnostykę telefonu w Panelu Sterowania?

Re: Zepsute zdjęcia

Post:30 lip 2018, 18:30
autor: Zdephinio
Próbuję dodać załącznik, ale nie potrafię. W FAQ znalazłem informację, że nie każdy dział ma taką możliwość i nie każdy użytkownik. Gdy piszę wiadomość nie widzę opcji załączania plików. Tymczasowo wrzucam link do posta gdzie część zdjęć jest. Oto on:

http://forum.pclab.pl/topic/1253254-Zep ... %C4%99cia/

Zdjęcia wyglądają dokładnie tak samo na komputerze jak i w telefonie.
Za chwilę postaram się wrzucić screena ze "szczegółów".

Czy chodzi Ci o diagnostykę, którą odpala się przez dwukrotne naciśnięcie "wersji jądra" w zakładce "informacje o telefonie"? Jeśli tak to daj proszę znać czy mam zrobić pełną diagnostykę czy tylko wybrane elementy.

Dziękuję!

Re: Zepsute zdjęcia

Post:30 lip 2018, 18:45
autor: Zdephinio

Re: Zepsute zdjęcia

Post:30 lip 2018, 21:12
autor: maniek89
Zdephinio pisze:http://forum.pclab.pl/topic/1253254-Zep ... %C4%99cia/

Zdjęcia wyglądają dokładnie tak samo na komputerze jak i w telefonie.
Za chwilę postaram się wrzucić screena ze "szczegółów".
Po nazwach zdjęć właśnie też skojarzyło mi się z trybami, które są w opcjach aparatu, tak jak odpisali Ci na tamtym forum. Wygląda na to tak jakby czas naświetlania w konkretnym trybie zwariował i zdjęcie wyszło ciemne, bo skoro nie ma informacji o błędzie lub uszkodzeniu podczas otwierania, to te zdjęcia tak musiały po prostu wyjść i możliwe, że nie zauważyłeś tego wcześniej. Uszkodzonego pliku prawdopodobnie w ogóle byś nie otworzył. Możesz jeszcze zmienić miejsce zapisu zdjęć na kartę SD i zobaczyć, czy będzie wariować, czy będzie ok.
Zdephinio pisze:Czy chodzi Ci o diagnostykę, którą odpala się przez dwukrotne naciśnięcie "wersji jądra" w zakładce "informacje o telefonie"? Jeśli tak to daj proszę znać czy mam zrobić pełną diagnostykę czy tylko wybrane elementy.
Chodzi o aplikację Panel Sterowania. Wyczyść śmieci, pamięć podręczną, wciśnij opcję optymalizuj - wszystko po kolei powinno się po kolei przeskanować.

W ogóle to zrobiłbym kopię zapasową danych i zaserwował mu hard reset.

Re: Zepsute zdjęcia

Post:01 sie 2018, 11:50
autor: Zdephinio
Tylko jak wyjaśnić to, że gdy teraz robię zdjęcia w tych trybach wychodzą dobre oraz to, że kilka zdjęć z przeszłości w tych trybach też było ok.

Jestem prawie pewien, że zaraz po zrobieniu zdjęć nie były one czarne, bo bardzo często oglądam je zaraz po zrobieniu.

Mam jednak ciekawą wskazówkę: Dni, w których te zdjęcia są zepsute, charakteryzują się tym, że jest tych zdjęć nieporównywalnie więcej. Co ciekawe sprawdziłem godziny robienia tych zdjęć i w jednym dniu około 100 zdjęć zostało zrobionych w przeciągu 4 minut ( w inne dni 60 zdjęć w 8 minut i 10 zdjęć w 2 minuty, 4 zdjęcia w przeciągu 7 minut) Ten pierwszy przypadek jest nierealny! Stawiam, że albo coś się popsuło w aplikacji aparat albo przypadkiem nie zablokowałem telefonu i robił sobie foty w kieszeni.

Nie mam jednak pojęcia dlaczego akurat dotyczyło to tych dwóch trybów. Tryb nocny jeszcze jestem w stanie zrozumieć że się uaktywniał samoczynnie bo w kieszeni ciemno, ale HDR?

Podsumowując, wychodzi na to że zdjęcia się nie zepsuły tylko to są zrobione czarne zdjęcia. Też tak uważasz?

Przy okazji zapytam, po co taki hard reset robić i czy w tej sytuacji uważasz, że warto go zrobić?

Pozdrawiam

Re: Zepsute zdjęcia

Post:01 sie 2018, 13:31
autor: MPUltra
Wyłącz HDR.

Masz jakiś gest na uruchamianie aparatu typu wciśnij 2x power/klawisz głośności? Może w kieszeni przyciska i robi zdjęcia. (tak na to wygląda)

Re: Zepsute zdjęcia

Post:01 sie 2018, 21:06
autor: Zdephinio
MPUltra pisze:Wyłącz HDR.
Najczęściej jest właśnie wyłączone.
MPUltra pisze:Masz jakiś gest na uruchamianie aparatu typu wciśnij 2x power/klawisz głośności? Może w kieszeni przyciska i robi zdjęcia. (tak na to wygląda)

Sprawdziłem, mam wyłączoną opcję skrótu poprzez przyciski na ekranie blokowania, ale mogę wejść w aparat z ekranu blokowania poprzez przesunięcie ekranu w prawo i tak jak piszesz to mogło być przyczyną, bo czasami gdy blokuję telefon ten nie gaśnie (tzn. gaśnie, ale gdy odkładam go np na szafkę nocną to czasem ekran się włącza bez powodu, a wkładając telefon do kieszeni sprawdziłem, że realne jest zachaczenie dłonią w taki sposób, by ten aparat rzeczywiście się włączył.

Tylko dlaczego tylko w dwóch trybach są zepsute zdjęcia?

Jeśli chodzi o HDR to byłbym w stanie zrozumieć, że się mógł uaktywnić, bo zmienia się go z poziomu ekranu robienia zdjęcia, więc jakoś mogło zachaczyć.

Znalazłem jeszcze rzecz, która wyjaśnia tajemnicę trybu nocnego(HHT). Otóż z ekranu robienia zdjęcia można, oprócz HDR, ustawić również opcję flasha. Wydaje mi się, że miałem ustawioną opcję bez flasha. Gdy włączony jest tryb HDR - zdjęcie ma nazwę HDR. Natomiast gdy wyłącze ten tryb i flash też jest wyłączony to robiąc zdjęcie typowe w jasnej odsłonie w nazwie nie ma HHT, natomiast gdy na tych samych ustawieniach zrobię zdjęcie w ciemności (patrz kieszeń) aparat jakby automatycznie uaktywnia tryb nocny (bo flash jest wyłączony) i w nazwie zdjęcia jest już HHT.