DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Regulamin forum: Dział poświęcony w całości na produkty firmy Xiaomi.
 #888560  autor: 22november
 24 wrz 2016, 14:36
Witam, przymierzam się do zakupu ww. telefonu, mam kilka pytań a właściwie nie znalazłem na nie satysfakcjonującej odpowiedzi:

1. Czy warto zainwestować od razu w jakąś ochronę ekranu przed pęknięciem, i jeśli tak to jaką, szkło hartowane, etui, plastikowe nakładki, a może to wszystko mało co daje tak naprawdę?
2. Jak ma się sprawa z dual sim, jeśli jedną kartę chciałbym przeznaczyć do internetu a drugą jako zwykłą do rozmów i smsów - bo wyczytałem że jeśli podczas korzystania z internetu z karty nr 1 (np pobierając jakiś plik), dostanę np smsa albo odbiorę połączenie z karty nr 2 itp. wtedy telefon przełącza się na kartę 2, i powoduje to de facto rozłączenie internetu? To chyba mało wygodne rozwiązanie jeśli będę często używał internetu z komórki?
No i czy w ogóle jest taka opcja żeby np w jednej karcie włączyć transmisję danych, a w drugiej nie?(Sorry za głupie pytania ale nigdy nie miałem dual sim)
3. Ile orientacyjnie godzin może wynieść czas pracy na baterii przy ciągłym korzystaniu z internetu?
4. Czy warto dopłacić do wersji 32GB? (to tak subiektywnie)
5. Czy najlepiej kupić go z tej aukcji http://allegro.pl/xiaomi-redmi-3s-2-16g ... 57228.html a może przez jakieś serwisy typu aliexpress albo inne?

Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam
 #888854  autor: Seliores
 27 wrz 2016, 12:10
1. Jak dla mnie szkoło hartowane jednak dużo daje, wielokrotnie już mi telefon spadł i dzięki niemu ekran nie porysał się, np kup sobie szkło od Nillikina.2.
2. To wszystko zależy od telefonu, akurat w twoim nie wiem jak jest, musisz zapytać na forum zwioązanym z tym telefonie.
3. W tym tel przy średnim użytkowaniu telefonu (bez lte , wifi) telefon trzyma ponad 24 h więc jak masz to wszystko włączone to odpowiednio mniej.
4. Karta zależy od tego ile będziesz miał aplikacji (gry programy) czy będziesz robił zdjęcia, kręcił filmy itp. Ja bym dopłacił, sam mam 16 gb i brakuje...
5. Aliexpress bym omijał szerokim łukiem i takie aukcje też, możesz kupić taki tel w sklepie internetowym X - kom.