DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Dział poświęcony w całości na produkty firmy Xiaomi.
 #1114879  autor: 7sekund
 11 kwie 2021, 16:56
Witam, chciałbym zapytać odnośnie aktualizacji przeglądarki Chrome w modelach Redmi 7 A oraz Redmi 9A. Dlaczego od września nie da się jej w żaden sposób zaktualizować? Przycisk "Aktualizuj" nie działa albo skanuje, a potem wraca do tego samego i nie rusa aktualizacja. Tak się dzieje na obu tych modelach, niezależnie od siebie. Czy ktoś z forumowiczów ma podobnie?

Czy jest jakiś sposób aby zaktualizować tą przeglądarkę?
 #1114884  autor: 7sekund
 11 kwie 2021, 18:30
Aha cała apke odinstaluję w takim razie i zainstaluję ponownie:-) Gdybym miał jakiś problem , to dam nać. Dzieki :-)


Niestety nie da się zainstalować ponownie, po usunięciu aktualizacji. Sklep Play odmawia update'u. Dlaczego tak się dzieje na tych modelach tel i jak to zaktualizować z tych mirrorów? To są czyste bez wirusów apki?
 #1114886  autor: 7sekund
 11 kwie 2021, 18:50
U mnie wszystko jest ok ze sklepem , bo każda jedna aktualizacja się instaluje poza Chrome.
Jak ściągnac z tego mirroru apke chrome'a?

Sklepu nie odinstalowywałem nigdy. Jest fabrycznie nowy.

Pobrałem chrome z apkmirror i niestety przy próbie zainstalowania wywala " Błąd podczas analizowania pakietu" . Mam nadzieję ,że wraz z tym nie zainstalowało mi żadnego wirusa na tel...
 #1114892  autor: 7sekund
 11 kwie 2021, 20:16
Nie mam nic uszkodzone bo WSZYSTKO poza tym chromem się aktualizuje i śmiga. Jak ściągnąć z tego mirrora, tzn którą wersje chroma i co zaznaczyć w opcjach, żeby ten plik APK można było zainstalować? odpowie ktoś tak dokładniej?
 #1114893  autor: Remington
 11 kwie 2021, 20:41
7sekund pisze:
11 kwie 2021, 18:50
Pobrałem chrome z apkmirror i niestety przy próbie zainstalowania wywala " Błąd podczas analizowania pakietu" .

Jeśli poprawna instalka dała taki komunikat, to musisz mieć coś uszkodzone. No chyba, że instalka była zła. Ja bym spróbował tę (choć nie jestem pewny, czy masz Androida od 10 wzwyż):
https://www.apkmirror.com/apk/google-in ... #downloads
 #1114894  autor: 7sekund
 11 kwie 2021, 21:24
No tę instalowałem właśnie ale się nie dało z powodu tego błędu.
Czy tam w androidzie trzeba coś zahaczyć czy odhaczyć żeby to dało się zainstalować spoza sklepu play? Mam androida 10 coś więc instalka chyba będzie dobra.

Powtarzam już, że to mi się dzieje na dwóch modelach Redmi 7A i 9A i u najomych, którzy mają Redmi jest to samo od września , a i w komentarzach przy ocenach Chrome można przeczytać, że dużo użytkowników ma ten sam problem, więc prosiłbym nie używać argumentu, że coś mam z telefonem popsute lub sklepem, bo na tej zasadzie to wszyscy, którzy o tym piszą mieliby tak samo popsute jak ja, co jest niemożliwe.
 #1114897  autor: Remington
 11 kwie 2021, 23:13
7sekund pisze:
11 kwie 2021, 21:24
bo na tej zasadzie to wszyscy, którzy o tym piszą mieliby tak samo popsute jak ja, co jest niemożliwe.

Jest. Nie wiadomo czy jakaś aktualizacja lub instalator od Xiaomi czegoś nie popsuły.

U mnie na 3 urządzeniach tej firmy zero problemu. Spróbuj sposobu podanego na ww. filmie.
 #1114917  autor: 7sekund
 12 kwie 2021, 19:04
Dzięki bardzo za filmik z Youtube! Udało się i działa, tzn zaktualizował mi Chrome do wersji 89.0.4389.105- dobrze to jest?

Jeśli chodzi o sklep Google to teraz jest problem bo brak dostępnych aktualizacji mi pokazuje, co jest niemożliwe. Żadna aplikacja nie wyświetla się na liście tylko jest pusta lista i te co zaktualizowałem. O co z tym z kolei chodzi? To po wyczyszczeniu pamięci zapewne tak jest ale jak to teraz przywrócić?

Widzę, że to Xiaomi coś porąbało skoro trzeba się uciekać do takich sposobów jak na filmie....
 #1114919  autor: marcin19883
 12 kwie 2021, 21:55
7sekund pisze:
12 kwie 2021, 19:04
żadna aplikacja nie wyświetla się na liście tylko jest pusta lista
Tak się dzieje, jeśli nie zaktualizował się sklep Google. Coś jest nie tak z sklepem. Musisz chyba wyczyścić telefon do zera.
 #1114947  autor: 7sekund
 13 kwie 2021, 15:07
Czyszczenie do ustawień fabrycznych odpada. Musi być jakiś inny sposób zaktualizowania sklepu.

A czy ta wersja, do której mi się zaktualizował chrome jest ok?

Edit...

Zaktualizowałem Sklep Play do najnowszej wersji ale nadal nie wyszukuje mi dostępnych aktualizacji różnych aplikacji. Czy ktoś ma pomysł jeszcze co można z tym zrobić tak, żebym nie przywracał do ustawień fabrycznych? :-( jestem już bezradny.
 #1115009  autor: 7sekund
 14 kwie 2021, 22:19
No właśnie dzisiaj otwarłem przed chwilą sklep play i jestem mile zaskoczony bo wykrywa już wszystkie aplikacje i aktualizacje , czyli się naprawił i właśnie też chrome się znowu zaktualizowało.

Śmiga wszystko bez problemu teraz już na 100%. Bardzo się ciesze i wielkie dzięki za pomoc wszystkim!! :-):-):-)