DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Dział poświęcony w całości na produkty firmy Xiaomi.
 #1110505  autor: marcin19883
 23 sty 2021, 01:04
Nie da się zapisać kontaktów na "telefonie", bo to Android a nie stary telefon bez internetu. Niestety taki urok tego systemu. Wszystko się synchronizuje online. Musisz tylko mieć swoje konto Google i pamiętać login i hasło.
 #1110522  autor: piotr177
 23 sty 2021, 15:29
Niestety nie masz racji, bo po wlozeniu Sim karty kilka dni temu mialem 2 konta tzn. Google konto oraz Sim Konto. Niestety robiac porzadek skasowalem wszystkie kontakty z Sim karty po czym zniknelo mi to konto. Dlatego tez chcialbym to Sim Konto spowrotem aktywowac by miec mozliwosc wprowadzenia nowych kontaktow (telefonow) na Sim karte, a nie na Google konto.

Ponadto na innym telefonie Redmi Note 8 Pro mam 2 konta tzn. jedno Google konto oraz konto na telefonie. Wszystkie nowe kontakty wprowadzane sa tylko i wylacznie do wewnwtrznej pamieci telefonu, a nie do Google konta.

Tak wiec chcialbym uaktywnic na nowym telefonie funkcje zapamietywania nowych kontaktow na Telefonie, lub tez na Sim karcie, a nie na Google koncie.

I nie wiem jak to zrobic.
 #1110523  autor: Remington
 23 sty 2021, 16:38
marcin19883 pisze:
23 sty 2021, 01:04
Nie da się zapisać kontaktów na "telefonie", bo to Android a nie stary telefon bez internetu. Niestety taki urok tego systemu.

Również nie mogę się zgodzić. Mam telefony z Androidem i zapisywaniem kontaktów na SIM.

Tu leży moim zdaniem przyczyna w oprogramowaniu, bo pewnie jest to apka Kontakty autorstwa Google. Może pomoże skorzystanie z innej?
 #1110533  autor: marcin19883
 23 sty 2021, 18:20
Remington pisze:
23 sty 2021, 18:02
Bez problemu zapisałem tak numery w Huawei i ZTE.
W aplikacji Kontakty masz do wyboru synchronizacje tylko z kontem. Cokolwiek zrobisz, to i tak się zapiszę na serwery Google.
 #1110537  autor: Remington
 23 sty 2021, 19:09
Co Ty opowiadasz...

Sprawdziłem w obu, podczas zapisywania jest do wyboru:
Telefon
Google
SIM 1
SIM 2

Truecaller na Nokii ma:
Google
Telefon

Za to nie ma telefonu w aplikacjach Google (na Redmi oraz ww. Nokii) ani Xiaomi. Zatem rada dla autora wątku, by spróbował skorzystać z innej aplikacji do zarządzania kontaktami (polecam Trucaller True Phone).
 #1110557  autor: rsig
 24 sty 2021, 00:39
Jeszcze się nie spotkałem żeby na domyślnej, fabrycznie zainstalowanej, apce od kontaktów nie było możliwości zapisania kontaktu na telefonie. To chyba tylko na chinaphonach jest możliwe. Ewentualnie spróbuj jeszcze czy w opcjach importu kontaktów nie da się ich eksportować z SIM/Googla do telefonu.
 #1110581  autor: piotr177
 24 sty 2021, 14:46
Remington pisze:
24 sty 2021, 11:58
Wysatarczy, że fabrycznie zainstalowaną jest apka Google 😉
Tak, tylko, ze chyba teraz Google specjalnie :x nie daje mozliwosci zapisu na konie telefonu, co kiedys bylo mozliwe.
Google chce wymusic jak widac to abys podzielil sie z Google wszystkimi swoimi kontaktami jakie zapisujesz na koncie Google.
Ponoc teraz te nowsze Xiaomi uzywaja Google Dialer, a nie jak wczesniej Xiaomi Dialer.
Pytanie jak wymusic opcje zapisu kontaktow na telefonie, a nie na koncie Google.
 #1110582  autor: Remington
 24 sty 2021, 15:11
Google robi co chce, ich sprawa, Xiaomi wcale nie musiało z tej konkretnej aplikacji korzystać, mogło z innej.

Jak wymusić? Już przecież odpowiedziałem.

Edit: Odpaliłem googlowe Kontakty na poleconym mi niegdyś przez @marcin19883 Redmi 8A (domyślnie preinstalowane) i na liście kont jak najbardziej jest „Urządzenie” zarówno podczas przeglądania jak i dodawania kontaktów.
 #1110656  autor: piotr177
 25 sty 2021, 23:42
Remington pisze:
24 sty 2021, 15:11
Jak wymusić? Już przecież odpowiedziałem.
Byc moze nie zrozumialem Ciebie dobrze. Moglbys prosze powiedziec co konkretnie i jak konkretnie zrobic?
Ja np. zrobilem kompletny reset i powrocilem ustawienia fabryczne. Niestety nic mi to nie pomoglo.
Problem jak byl tak dalej jest.