DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Dział poświęcony w całości na produkty firmy Xiaomi.
 #1097111  autor: szarygumis
 11 cze 2020, 09:59
Witam mam pewien problem
Chciałbym mieć (tylko!) uwierzytelnianie odciskiem a awaryjnie jak zapomnę inaczej (tj. pinem lub wzorem).
Niestety ten telefon (nawiasem mówiąc lepszy był note) owszem da się odblokować odciskiem, ale jak go zresetuję to każe mi dodatkowo hasło wpisywać. Jakbym chciał wpisywać hasło to nie ustawiałbym odcisku. Hasło chciałbym awaryjnie jak np. nie może odczytać odcisku (np. w rękawiczkach).
Dodatkowo, żeby bardziej uprzykrzyć życie aplikacja np. mobywatel również daje możliwość ustawienia odcisku, ale pin również trzeba wpisać. Dobrze, że nie trzeba wpisać dodatkowo sms-a wysłanego na inny telefon.
Być może ja go nie potrafię ustawić tylko a dodam, że wcześniej nie miałem telefonu na odcisk.

Obecnie mocno zastanawiam się nad wymianą tego telefonu bo ma sporo wad niestety :(
 #1097129  autor: Remington
 11 cze 2020, 12:15
To jest zabezpieczenie Androida. Po każdym uruchomieniu oraz raz na 3 dni biometria musi być wspomagana hasłem/kodem/wzorem.
 #1097144  autor: szarygumis
 11 cze 2020, 14:15
Czyli że odcisk jest niebezpieczny to po co on jest nic nie rozumiem z tego. Prędzej prosty wzór zgadnę jak popatrzę pod słońce a ktoś nie wytarł wyświetlacza jak podrobię czyjś odcisk. To lepiej wyłączyć już raz tak zgadywałem prawie godzinę i zgadłem chociaż blokował co chwilę
 #1097173  autor: Remington
 11 cze 2020, 21:14
Co potwierdza odcisk palca czy widok twarzy? Ano tylko to, że jego właściciel w jednym konkretnym momencie (gdy dodawał wzór) znał hasło do odblokowania telefonu, nic więcej. Dlatego znajomość hasła jest cyklicznie weryfikowana.
 #1097190  autor: szarygumis
 12 cze 2020, 07:52
Albo nie rozumiem Twojego toku rozumowania skoro znała hasło jak dodawała odcisk to co nagle nie zna jak nie zna to po prostu zapomniała. Dobra nie ważne nie da się to nie trudno po prostu taki nie potrzebny gadżet. Chciałem sobie ułatwić a tak to muszę wyłączyć bo to tylko utrudnienie, ludzie zamki do drzwi do domu robią na odcisk palca a tu obawa o telefon.
 #1097191  autor: Remington
 12 cze 2020, 08:55
Hasło mogło się od tego czasu zmienić, więc tak - może już go nie znać.