DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Regulamin forum: Dział poświęcony w całości na produkty firmy Xiaomi.
 #1094372  autor: mirekK
 04 maja 2020, 10:21
Wg specyfikacji:
https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_6-8507.php
telefon Mi6 posiada również aparat szerokokątny "wide" z całkiem dobrym światłem f/1.8 i ogniskową 27mm.
Żeby porównać możliwości w zakresie zdjęć szerokokątnych zwłaszcza w pomieszczeniach próbuję bezskutecznie znaleźć ogniskową dla posiadanego Redmi 4x gdzie światło jest f/2.0, optyka to podobno Samsung S5K3L8.
Chciałem porównać lub rozeznać na ile aparatem Mi6 można zbliżyć się do zadowalających mnie szerokokątnych ujęć sportową kamerką GitUp Git2
www.dobreprogramy.pl/Canaletto/Boj-sie- ... 70941.html
z optyką Sony Exmor IMX206 , a na ile będą zdjęcia "szersze" niż w Redmi 4x.

Podobno aktualizacja software w Mi6 poprawia jakośc fotografii.. jak by nie było na pewno będą lepsze niż w Redmi 4x. Poza tym używam modyfikowanego oprogramowania, zatem popróbuje na różnych wersjach aplikacji "Camera".

Może też być w odniesieniu do Mi9 SE, bo ten tel też spełnia moje wymagania i ma ekran AMOLED. .. brakuje w nim barometru :( . Za to jest tryb "wide" i " ultrawide" ! Na rynku wtórnym w akceptowalnej normalnej cenie ok 800 pln.

Jak to w ogóle jest z dodatkowymi wbudowanym i modułami szerokokątnymi w smartfony. Ściema czy robią robotę ? Chodzi oczywiście o foto amatorskie i m.in. zdjęcia pomieszczeń, bo do tego potrzebuję i nie musiałbym nosić dodatkowo kamerki na taką okoliczność :)

Przypomnę akceptuję max 145-148 mm długości.

Ktoś coś podpowie ? Jakie są Wasze doświadczenia ?