DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Dział poświęcony w całości na produkty firmy Xiaomi.
 #1093812  autor: marrcin9090
 25 kwie 2020, 09:36
Witam,

Zauważyłem, że w moim Xiaomi Mi 9T + karta PLAY występuje problem z wysyłaniem SMS:
- często z dużą ilością znaków (613-765 znaków - scalenie 5 pojedynczych SMS w długą wiadomość)
- bardzo rzadko z małą ilością znaków (na oko mniej niż 300)
Wiadomo, że 160 znaków to jedna wiadomość.
Ustawiłem sobie powiadomienie o dostarczaniu, które dobrze obrazuje tą sytuację i pokazuje, kiedy SMS nie został wysłany/dostarczony.
Miałem tak z trzema osobami, więc to nie jest problem innego telefonu.
Jedna osoba też pokazywała mi swoją skrzynkę odbiorczą, która się różniła w stosunku do mojej. U tej osoby nie było wysłanych przeze mnie pojedynczych SMS.

Pragnę zaznaczyć, że powyższy post napisałem już na dwóch forach dotyczących Xiaomi i okazało się, że niektórzy mają podobny problem (a inne telefony).
Każdy udzielający się użytkownik na tamtych forach miał numer w sieci PLAY.

Macie jakieś pomysły czym te losowe sytuacje mogą być spowodowane?
 #1094544  autor: Eragon
 06 maja 2020, 11:45
... lub zmienić sieć na bardziej bezproblemową :lol:
Ale myślę że reset konta + ewentualna reinstalacja systemu na telefonie, i problem rozwiązany. Chyba że, co bardzo nieprawdopodobne, wina fizyczna karty SIM.
Ale jako że to play, to ma swoje dziwne problemy :smt005

:smt006