DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Dział poświęcony w całości na produkty firmy Xiaomi.
 #1092650  autor: mirekK
 01 kwie 2020, 13:34
Od pewnego czasu w trakcie kiedy udostępniałem internet z redmi 4x (android 9, RR-p-v7.0.2) w zakładce:
ustawienia/sieć i internet/ Hotspot i tethering
pojawiała się informacja o 2 podłączonych urządzeniach.
Zaniepokojony zmieniłem nazwę sieci oraz hasło. Od kilku dni jest podłączone tylko 1, czyli mój laptop.
Programami uruchamianymi spod windows7:
Wireless Network Watcher 2.21 portable
drugiego nie pamiętam..
nie wykryłem, żadnych trzecich urządzeń w pobliżu.

Pytania:
1 jak sprawdzić kto się podłączał ?
2 czy w ogóle ktoś się podłączał, a może to jakiś błąd ?
3 Przez kilkanaście minut po zmianie haseł, ilość podłączonych urządzeń zmieniała się z 1 na 2 i odwrotnie, ale tylko na chwilę pojawiały się dwa. Czy to sygnalizacja, że coś/ ktoś próbował się podłączyć ?

Zastanawiam się czy w ogóle ktoś odpisze, bo dotychczas wszystkie bardziej skomplikowane pytania co do Android pozostawały na tym forum bez odpowiedzi. Proszę o ewnt sugestię, czy xda developers lub inne nie znane mi forum nie będzie b.kompetentne ?
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2020, 13:43 przez mirekK, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1094540  autor: Eragon
 06 maja 2020, 11:36
Ja u siebie nie widzę możliwości podejrzenia kto jest podłączony.
Ale skoro zmieniłeś hasło, to nie ma opcji aby ktoś się podłączał.
Myślę że albo błąd, albo wcześniej podłączyłeś jakiś dodatkowy sprzęt o którym zapomniałeś.

To już nie te czasy żeby ludzie walczyli o darmowy dostęp do sieci Wi-Fi :D

:smt006
 #1094955  autor: mirekK
 11 maja 2020, 09:00
Informacja jest tylko o ilości podłączonych urządzeń, nie odnalazłem możliwości rozpoznania np adresów.
Dziwne bo po pewnej zmianie adresu już stale jest podłączone 1 urządzenie...
Chwilowo niemam drugiego smartfona, sprawdzę może rzeczywiście apka powinna być zainstalowana nie na urządzeniu typu baza.
Na tą chwilę udostępniam internet przez USB, dla jednego urządzenia świetna sprawa.