DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Dział poświęcony w całości na produkty firmy Xiaomi.
 #1082377  autor: tomasz.szymczakowski452855
 17 paź 2019, 20:40
Witam,

Przeszukałem Internety, ale milczą. Moja żona ma problem z wysyłaniem SMS i MMS w Xiaomi MI 9. Czasem jest wszystko ok, a czasem czeka minutami na status "Wysłano", a potem na "Dostarczono". Odbiorcy wtedy dostają SMSy z kilkuminutowym opóźnieniem lub wcale, niezależnie od operatora. Operator to Virgin Mobile, na poprzednim telefonie Samsung Galaxy J7 wszystko działało bez zarzutu (z tą samą kartą)
Próbowałem różnych aplikacji, w tym SMS od Xiaomi. W Textra i Mood efekt jest taki sam. Grzebałem w ustawieniach APN, tam wszystko jest ustawione zgodnie z zaleceniami Virgin Mobile (choć próbowałem też opcje z PLAY). Opcje SMS też sprawdzałem chyba wszystkie, do 100KB, do 300KB, bez ograniczeń, zamiana SMS na MMS powyżej 3 smsów, uprawnienia są, z resztą brak uprawnień objawiałby się kompletnym brakiem możliwości wysyłki, a nie opóźnieniami.

Byłbym wdzięczny za jakąś burzę mózgów, co może dławić tą wysyłkę, telefon jest zaktualizowany i nie było w nim "grzebane".
 #1082595  autor: Eragon
 21 paź 2019, 01:32
No dziwne.
Proponowałbym następujące, w kolejności:
1. Przełożyć kartę SIM z jednego slotu do drugiego.
2. Wyczyścić ustawienia aplikacji SMS.
3. Przywrócić ustawienia fabryczne.
4. Sprawdzić inną kartę w tym samym telefonie.
5. Zasięg jest? Może antena bardzo daleko od Was...
6. Pobawić się w MIUI Polska.
7. Jak to nie pomoże, wymiana u sprzedawcy.

Aha i:
Wyłączyć oszczędzanie baterii... Może serio przez to.
Posprawdzać pomiędzy LTE/3G/2G. To też może szybko i łatwo załatwić sprawę.

:smt006
 #1105130  autor: Maja693
 19 paź 2020, 13:05
Myślę że znalazłam odpowiedź. Mąż miał ten sam problem. Może komuś na przyszłość się przyda.
W ustawieniach wiadomości jest coś takiego jak ustawienia czatu. Tam jest napisane : wysylaj wiadomości jeżeli jest włączone wi fi lub transmisja danych. Wylaczylam całkowicie funkcje czatu i nagle SMS i mms zostaną dostarczane i wysylyane bez najmniejszych problemów.