DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy smartfonów marki Xiaomi i pochodnych (Redmi, POCO) oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Dział poświęcony w całości na produkty firmy Xiaomi.
 #1124312  autor: TomekkG
 14 lis 2021, 17:25
Dzień dobry,

Przy wymianie akumulatorka niestety użyłem noża żeby oderwać przyklejony akumulator, przy okazji zarysowałem powierzchownie ścieżki jak na zdjęciach.

Na razie telefon chodzi bez zmian, ale może ktoś wie co to za ścieżki?
Czy to jest groźne?

https://photos.app.goo.gl/FgwoZEMo7mqCVZpAA
 #1124344  autor: mp107
 15 lis 2021, 18:52
Dolna płytka zazwyczaj zawiera głośnik, jeden mikrofon, gniazdo USB-C lub microUSB, czasami gniazdo słuchawkowe oraz antenę/-y odpowiedzialne za łączność z siecią komórkową, zatem i przewody (zgrupowane w postaci taśmy) do niej biegnące z płyty głównej (widocznej w górnej części urządzenia) są odpowiedzialne za to. W skład tej "podrapanej" taśmy wchodzą zapewne połączenia odpowiedzialne za działanie wszystkich tych funkcji oprócz anteny (ona ma swój kabel koncentryczny, widoczny przy lewej krawędzi obudowy (patrząc od strony ekranu urządzenia). Jeśli z żadną z tych funkcji nie masz problemu to nic złego nie powinno się stać. Nie wiem jedynie, jak jest zbudowana bateria od tego modelu telefonu, ale jeśli ma metalową obudowę bez żadnej plastikowej etykiety ale to spróbowałbym na wszelkie wypadek zaizolować miejsca, w których "przebija się" złoty kolor połączeń taśmy. Ale jeśli widziałeś, że bateria ma plastikową (a więc nie przewodzącą prądu) etykietę to i bez tej dodatkowej izolacji nie powinno się nic stać.
 #1124427  autor: TomekkG
 17 lis 2021, 18:19
Bardzo dziękuję za pomoc i odpowiedź.

Tak, akumulator nie jest metalowy - ma warstwę nieprzewodzącą - wiec wygląda, że nic się nie uszkodziło :) ufff - przestrzegam wszystkich przed używaniem noża :) do tych spraw.

zastanawiam się jedynie czy w jakiś warunkach nie będzie się tam skraplała wilgoć i to może generować problemy.
choć raczej okolice akumulatora bywają ciepłe - zwłaszcza przy ładowaniu - zatem i suche :)

pozdrowienia