DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.
Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #929654  autor: mam_telefon
 05 cze 2017, 18:32
Witam szanowne grono ekspertów,
mam problem, z którym walczę od dłuższego czasu i mam nadzieję że mi pomożecie.
Mianowicie jakieś 2 tygodnie temu byłem w UK. Tam wszystko działało (rozmowy i smsy, zasięg, wi-fi) tylko nie działał mi Internet z komórki. Uznałem że to na pewno jakiś problem z roamingiem. Eset wyświetlał mi ostrzeżenia bym wyłączył roaming bo będę potrzebował wiadra pieniędzy na cenne mb. Uznałem, że może coś w tym jest wyłączyłem na jakiś czas dane w roamingu i po jakimś czasie włączyłem raz jeszcze. Wciąż nie działał mi Internet z komórki.
Kupiłem nawet pakiet cudownych kilkunastu mb ale dalej nic. Pomyślałem że jest burdel w roamingu i odpuściłem sobie. Jestem teraz w naszym pięknym kraju już drugi tydzień i d... blada.
Wciąż mam problem z internetem z komórki. Wpadłem na pomysł by odinstalować Operę i zainstalować (przez wi-fi gdzie z netem nie ma problemu) po czym spróbować połączyć się przez LTE. Zadziałało!
Aha... Telefon pokazuje symbol LTE ale znajdujące się pod nim strzałeczki, które pokazuje symbolizują ruch internetu są "puste".
Ale niestety musiałbym teraz tak zrobić z każdą aplikacją a mam ich sporo.
Napiszcie proszę jak to naprawić? bo nie wiem gdzie jest źródło problemu?
Na początku podejrzewałem ESETa ale okazuje się, że sam nie potrafi się połączyć.
W ustawieniach włączałem/wyłączałem roaming i nic...

Mój telefon LG K6 note
Android 6.0.1
Sieć T-Mobile