DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.
Wszystko, co dotyczy awarii w sieciach stacjonarnych i komórkowych.

Moderator: Moderatorzy

Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #831539  autor: raps1988
 27 paź 2015, 17:46
Witam posiadam sima w Virgin czyli działa na sieciach z play i t-mobile.
Mianowicie mam taki problem podczas rozmowy (4g) czasami jest idealna, a często w nocy mam sekundowe wyłączanie się dźwięku od rozmówcy w moją stronę. Ktoś coś mówi w połowie zdania go nie słyszę (nic nie słyszę nawet szumu) tylko koniec, i tak co 15-20 sek. Ogólnie mam ten problem do osoby która ma telefon w Play i mieszka na drugim końcu polski. Jak rozmawiam ze znajomymi raczej takich problemów nie mam, może raz na ruski rok.
Czy to może być wina softu (lumia 930) czy raczej sieci? Można jakoś skonfigurować to żeby jakośc połączenia była lepsza?
Dodam że jak przełączam się z 4G np. na 2G lub 3G problem czasami znika rozmowa jest bez szumów, ale jednak na każdej jest ta "głucha" sekunda. Jest to strasznie irytujące ktoś zna powód lub najlepiej rozwiązanie tego problemu?
Dzięki z góry za pomoc!
 #832290  autor: indy97
 31 paź 2015, 00:00
Nie wiem czemu, ale nie ufam tym sieciom typu właśnie Virgin. Niby działa na zasięgu innych sieci, ale jest dla mnie niepewna. Podejrzewam jednak że w tym wypadku wina leży po stronie telefonu który nie oszukujmy się ma soft słabiutki...

Nienawiść do samego siebie sprawia, że człowiek napada na pierwszą napotkaną osobę.
 #832296  autor: Ramirez
 31 paź 2015, 00:47
Niektóre telefony nie radza sobie z siecia playa i ich operatorami wirtualnymi. U mnie np na playu miałem w telefonie często głuche telefony. Rozmawiało się a potem głuchy telefon a połączenie leciało. Dopiero po aktualizacji oprogramowania naprawiło się. Play ma jakoś nietypowa konfiguracje sieci i być może ta lumia nie daje rady w tym przypadku.